Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Uwaga na Inspekcję Transportu Drogowego

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Nie lubię pieniactwa ani populizmu, tak samo jak daleki jestem od afer, ale to co dziś mnie spotkało zakrawa na ironię.

5 minut po 18.00 Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała mnie do kontroli (ok 40 m za dworcem, w kierunku Rumi) - jechałem 62 km/h (duży wyświetlacz elektroniczny, trudno nie zauważyć), nigdy nie jeżdżę tu szybciej.

Przy spotkaniu pan inspektor pokazał , że jechałem 92 km/h!!! Zagroził mandatem 300/400 zł i dwukrotnie powiedział, że nikogo za mną nie było, więc urządzenie pomiarowe na pewno wskazało na mój samochód. Nie muszę chyba dodawać, że moja reakcja była stanowcza...zresztą jak inaczej traktować oszustów.

Po pewnym czasie pan wrócił, z dokumentami i alkomatem, wtedy też poprosiłem go o Numer urządzenia pomiarowego - radaru oraz świadectwo legalizacji, o którym wspominał, że urządzenie go posiada.

I............ nagła zmiana stanowiska, że przecież o mandacie nie mówił, a radar na pewno wskazał na pojazd jadącey za mną ( o ironio, przecież wcześniej wspominał, że byłem sam na jezdni!) i, że po co ta afera i wszystko w porządku i mogę jechać.


Taka przestroga dla kierowców.... a zarazem wyraz mojego oburzenia, bo patologia i oszutwo to niewystarczające określenia.

Ciemny granat - GD 7670T Mercedes Vito
scampbg
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... VF2D4rmv1M - co do ITD to są coraz lepsi w kamuflażu i zarabianiu kasy na obywatelu!!!! POlicyjne Państwa!!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

scampbg pisze:https://www.youtube.com/watch?feature=p ... VF2D4rmv1M - co do ITD to są coraz lepsi w kamuflażu i zarabianiu kasy na obywatelu!!!! POlicyjne Państwa!!
Sytuacja opisana przez Ryszarda oczywiście wymaga potępienia. No, ale co jest nieprawidłowego w tym, ze wyłapuje sie kierowców łamiacych przepisy drogowe? Państwo policyjne? No jeżeli będziemy przymykali oko na kierowców - piratów drogowych, to i osoby łamiace prawo karne, cywilne i in. tez będa sie burzyły, że "POlicyjne Państwo" stosuje kamuflaż i zarabia kasę na obywatelu.
Oj, chyba nie tedy droga. Prawo MUSI byc przestrzegane przez wszystkich.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Tak.
A żeby się upewnić, że wszyscy go przestrzegają, postawmy więcej radarów z tolerancją do 10km/godzinę.

Dobrze, że Ryszard wiedział jak się w tej sytuacji zachować. Na pewno był wiele osób, które się nabrały. Swoją drogą słyszałem ostatnio o kilku podobnych sprawach.
scampbg
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Oczywiście że prawo MUSI być przestrzegane i tu się z Tobą zgodzę tylko forma "łapania" piratów drogowych w taki przedstawiony sposób trochę mija się z metodą przedstawianą przez min. Nowaka, który twierdził ze większa ilość fotoradarów (stojących, jeżdżących czy latających) ma poprawić bezpieczeństwo na drogach, a nie zwiększanie wpływów do budżetu państwa (czyli wydzierania pieniążków z naszej kieszeni). Jest wiele innych form poprawy bezpieczeństwa na drodze(większa profilaktyka, uczenie kultury jazdy kierowców, zmiana na drogach które poprawią bezpieczeństwo poruszania się pojazdów, zwiększenie surowości za popełniane wykroczenia drogowe np: coś na model skandynawski, tam ludzie wiedzą co im grozi za wykroczenie drogowe). Dużo można by się rozwodzić na ten temat..... Mi się ta forma łapania "piratów drogowych" mi się nie podoba, i nadmienię że nie jestem jednych z nich bo na 14 lat posiadania prawa jazdy i zarazem jeżdżenia różnymi pojazdami nie dostałem żadnego mandatu, gdyż "staram" się jeździć zgodnie z przepisami, choć czasami ciężko to zrealizować na polskich drogach.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

scampbg!

Gdyby się tak złożyło, że od jutra wszyscy kierowcy jeżdżą prawidłowo, to te wszystkie radary stojące, jeżdżące, latające będą zbędne. Gdyby od jutra wszyscy złodzieje, mordercy i in. przestali czynić zło, to policja nie miałaby zajęcia, więzienia byłyby puste, oszczędności w budżecie niesamowite.
No, ale tak nigdy nie bedzie. Ci, którzy decyduja sie naruszać porządek prawny ustalony w sposób demokratyczny winni sie liczyc z tym, że poniosą karę za swoje przewinienia.

Mozna rzecz jasna rozmawiać o tym czy te radary sa ustawione prawidłowo, czy jest ich za dużo, czy za mało. nie zmienia to jednak istoty zagadnienia. Wiemy, że wielu kierowców jeździ źle
scampbg
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Dobrze duża część polskich kierowców jeździ źle - zgodzę się z tym. Ale czy taki sposób łapania załatwia sprawę bezpieczeństwa na drodze???? Ja wątpię w to bardzo ale to bardzo mocno. Bardziej niż te fotoradary pomogła by odpowiednio wysoka kary za wykroczenie i odpowiednie egzekwowanie by taki Kowalski zanim w mieście pojedzie 80 km\h zamiast 50 km\h dwa razy się zastanowi przed przekroczeniem prędkości. Długo można by debatować nad całym tym "systemem" panującym w Polsce. Mnie irytuje w jaki sposób "poprawia" się bezpieczeństwo na polskich drogach na skróty formując nową instytucję państwową, kupując jej samochody rożnie kamuflowane (niedługo karetka, śmieciarka będzie udawała fotoradar) za nasze pieniądze chodź państwo twierdzi ze to ono kupuje ale z czego z podatków czyli za twoje pieniądze, moje. A ja wolał bym żeby w inny sposób były one wydawane dla poprawy bezpieczeństwa na drogach (drogi szybkiego ruchu, obwodnice miast, jakieś rozwiązania drogowe spowalnianiające ruchu itp.)
A Romek gdybać nie lubię. Bo gdyby w Polsce średnia pensja nie wynosiła 1500 zł tylko 5000 zł to by człowiek nie kombinował jak wyżyć, jak by była lepsza edukacja to obywatel byłby lepiej wyedukowany, gdyby służba zdrowia była lepiej dofinansowana to by...., jak byśmy płacili mniejsze podatki to byśmy mieli więcej..... Takie oto gdybanie.

A podobno fotoradary używane przez polskie służby drogowe są nie zgodne, nie mają legalizacji czy jakoś tako może dlatego panowie z ITD się zmieszali i odstąplil od nałożenia mandatu.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Znaczy tak: oszuści podszywający sie pod Inspekcję transportu cie zatrzymali czy jak?
Bo ci z Inspekcji nie zatrzymują.
Wysyłają do domu.
No co cię zatrzymali? Na radar? Ręczny?
Na wideoradar?
Byli radiowozem? W mundurkach?
Chcieli kasę czy jak?
siermiężnie jakoś...tak....amatorsko wręcz?!
Postraszyłeś ich i kundle pooooszły ....?!
takich głupów posadzili do tej roboty?
oj - daleki jestem od ich lekceważenia...

Nie do końca rozumiem na co mamy uważać.
Na Inspekcję?
Tak!
dodam: na Policję; Straż Mejską; fotoradary; wiedokamery; na inne samochody; pieszych; rowerzystow; znaki drogowe; przepisy..
Trudne to bycie kierowcą!
Tak trudne że ktoś powiedział że Prawo Jazdy to jak pozwolenie na broń!
Na wszysko trzeba uważać.
A najlepiej - na znaki i przepisy a reszta - niedotyczy

Ja powiem tak: szlag mnie trafia jak czytam tych .... co najpierw narzekają że drogi w Polsce to raczej do dupy niż do jeżdzenia - a za chwile się użalają że nie moga jeździć "ile fabrika dała"
Wiem - posrany kraj w którym poslowie kpią publicznie z przestrzagania PRAWA - ci co to prawo mają stanowić!
Wiem - z garnicą 50 to 50 - i DA SIĘ choć drogi lepsze.

Proponuję zmodyfikować wezwanie kolegi:
...uważajcie kierowcy!!! samochód to nie zbawka a musisz liczyć tylko na siebie!

Ja "swoje trzy grosze przy okazji"
Pozdrawiam wiosennie!
good by my love, good bye...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

chyba Podmiejski niewiele zrozumiał, jazda 63 km/h to daleko do tego co dała fabryka to raz.
Dwa, złapali na suszarkę.
Byli w mundurach, nieoznakowanym radiowozem (jego charakterystyka powyżej).
Chcieli mandat dać za jazdę 93 km/h tylko ciekawe czyją bo na pewno nie moją.

Czytaj z uwagą.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

chyba kolega niewiele zrozumiał - powyższa uwaga nie dotyczyła opisanej przez kolegę sytuacji.
tylko ogólnie - pojmowania zasadności przestrzegania przepisów.
Faktycznie ciekawe miejsce - trzeba uważać i tyle.
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Ja? Doskonale rozumiem co sie dzieje. W powyzszej wypowiedzi wykropkowane epitety byly bardzo celowe. Jestem szczerze za zeby przepisow ruchu drogowego przestrzegac bo to stwarza zagrozenie zycia ale... oszustwa i chamstwa sluzb mundurowych nie znosze...
Ps. sam jezdze 14 lat bez mandatu...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

a to nie do ciebie było tylko do autora tematu
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
hyron
Forumowicz
59 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

No ja się dałem złapać, co dziwniejsze również powiedzieli mi że jechałem 93, ale ponieważ jechałem w sznurze samochodów i nie patrzyłem na prędkościomierz - uwierzyłem im na słowo....
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja w mojej karierze kierowcy krajowego i międzynarodowego dostałem jak naraze tylko 2 mandaty
1 mandat fotoradar wejherowo 71km/h na dozwolonych 50km/h - 100zł i 4pkt (mało bo się zatrzymałem i odrazu mi wypisał na miejscu)
2 mandat nieoznakowany passat w wejherowie zgarnął mnie za niezapięte pasy - 100zł i 2 pkt
moje aktualne konto to 0pkt dawno wyzerowane
ODPOWIEDZ