Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Straż Miejska ?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Slusznie prawil o strazy miejskiej niejaki Cygan z Torunia
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

apropos sensu istnienia tej instytucji

Wczoraj wieczorem Strażnicy Miejscy z Rumi stali swoim autkiem na końcu Kosynierów. Oczywiście ponieważ było ciemno nie było ich widać... więc osoby które skracają sobie drogę do Auchan przez łąki mogły dostać mandacik - w końcu to teren budowy i chodzić nie wolno

Ot cała Straż Miejska - z pewnością w całej Rumi nie było wczoraj około 19.00 miejsca, gdzie bardziej przydałaby się straż miejska... jak koniec nieczynnej ulicy, ale dla Straży Miejskiej miejsce idealne. Parę mandatów się wypisze, w głowę przy okazji nie dostanie... idealne rozwiązanie dla tych darmozjadów
dark1605
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Straż Miejska jest zbędna tak w Redzie jak i w innych miastach. To poroniony pomysł by tworzyć sztukę dla sztuki ale jak to w naszym polskim padole bywa, każdy bubel się przyjmie zwłaszcza nawet ten najgłupszy:-)
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

wracam do tematu, bo właśnie przed chwilą otworzyłem okno i ponownie poczułem, że jakiś sq...n pali w piecu gumę ! to już przestaje być śmieszne - żyję na Ciechocinie 30 lat i do tej pory niejednokrotnie musiałem wąchać wiele smrodów - od krowich qp na ulicach w latach 80-tych, przez lisi smród z ferm zza rzeki Redy, aż do czasów gdy złodzieje opalali w piecach kable i na całą dzielnicę w nocy rozchodził się smród plastiku, no i do dzisiaj gdy w nocy pali się wszystko pod osłoną ciemności.... dlatego jestem za Strażą Miejską w Redzie, aby właśnie takich spraw m.in. pilnowała
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

RECIECH pisze:wracam do tematu, bo właśnie przed chwilą otworzyłem okno i ponownie poczułem, że jakiś sq...n pali w piecu gumę ! to już przestaje być śmieszne - żyję na Ciechocinie 30 lat i do tej pory niejednokrotnie musiałem wąchać wiele smrodów - od krowich qp na ulicach w latach 80-tych, przez lisi smród z ferm zza rzeki Redy, aż do czasów gdy złodzieje opalali w piecach kable i na całą dzielnicę w nocy rozchodził się smród plastiku, no i do dzisiaj gdy w nocy pali się wszystko pod osłoną ciemności.... dlatego jestem za Strażą Miejską w Redzie, aby właśnie takich spraw m.in. pilnowała
Zapewniam Cię ze SM by tylko w jednym sezonie pracowała na ,,Nasze dobro,, po roku przy rozliczeniu budżetu wpadły pomysł karania za parkowanie, foto pstryk bo budżet się nie spina i trzeba coś zrobić.
Zgłoś to do Ochrony Środowiska wierz są bardziej dokuczliwi dla palących delikwentow
nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

RECIECH i myślisz, że SM rozważę Twój problem fotoradarem i blokadami na koła?

Nie rozumiem, czemu SM miałaby lepiej rozwiązać Twój problem niż policja...

zacytuje sam siebie
Wicek pisze:Uważam, że powoływanie Straży Miejskiej jest zupełnie bezsensownym działaniem. Zamiast tworzyć Straż Miejską lepiej już dołożyć te pieniądze Policji na dodatkowych funkcjonariuszy dedykowanych takim zadaniom.

Pamiętaj, że powołanie Straży Miejskiej to nie tylko powołanie dwóch funkcjonariuszy, którzy jak będą widzieć 5 łysych facetów pijących wódkę w Parku, rzucających butelkami i wydalających mocz na środku chodnika to się schowają i będą udawać, ze tego nie widzą (a w najlepszym wypadku zawołają Policje), a gdy zobaczą Ciebie z mężem na romantycznym spacerku w strojach galowych w gorący dzień pijących 2 % Radlera to od razu wyskoczą z zza krzaka i będą krzyczeć na całe miasto jakby złapali mordercę i wystawiać 200 zł mandaty…. Ale też powołanie nowej instytucji, która musi mieć Komendanta, który musi mieć swojego zastępcę i sekretarkę, który musi mieć odpowiedni do swojego stanowiska sprzęt (samochód, telefon, komputer) i taka Straż Miejska, tez musi mieć gdzie siedzieć, czyli za wynajem jakiejś siedziby trzeba by płacić…

Naprawdę nie może tego robić istniejąca już Policja… tylko trzeba powoływać zupełnie nie przydatną Straż Miejską… tylko dlatego, że Gdynia, Rumia a nawet Kosakowo coś takiego ma?

Apropos Straży Miejskiej polecam artykuł: http://natemat.pl/46581,straznicy-miejs ... nterwencja

Podsumowując ja jestem na NIE…
Bo Straż Miejska jest tylko po to by pod byle pretekstem zabierać ludziom pieniądze… w sposób bardzo nie równy…
Spokojne małżeństwo z lekkim piwkiem = wysoki mandat, łysy z kolegami i butelką wódki = brak reakcji,
Tico parkujący 9 metrów od przejścia dla pieszych = blokada na kołach, albo holowanko, czarny mercedes z przyciemnianymi szybami zaparkowany na środku ronda = brak reakcji
Młoda kobieta z wózkiem, której wypadnie chusteczka z torebki = mandat za zaśmiecanie, bójka młodzieży = zabezpieczanie samych siebie i wezwanie Policji
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:RECIECH i myślisz, że SM rozważę Twój problem fotoradarem i blokadami na koła?

Nie rozumiem, czemu SM miałaby lepiej rozwiązać Twój problem niż policja...

zacytuje sam siebie
Wicek pisze:Uważam, że powoływanie Straży Miejskiej jest zupełnie bezsensownym działaniem. Zamiast tworzyć Straż Miejską lepiej już dołożyć te pieniądze Policji na dodatkowych funkcjonariuszy dedykowanych takim zadaniom.

Pamiętaj, że powołanie Straży Miejskiej to nie tylko powołanie dwóch funkcjonariuszy, którzy jak będą widzieć 5 łysych facetów pijących wódkę w Parku, rzucających butelkami i wydalających mocz na środku chodnika to się schowają i będą udawać, ze tego nie widzą (a w najlepszym wypadku zawołają Policje), a gdy zobaczą Ciebie z mężem na romantycznym spacerku w strojach galowych w gorący dzień pijących 2 % Radlera to od razu wyskoczą z zza krzaka i będą krzyczeć na całe miasto jakby złapali mordercę i wystawiać 200 zł mandaty…. Ale też powołanie nowej instytucji, która musi mieć Komendanta, który musi mieć swojego zastępcę i sekretarkę, który musi mieć odpowiedni do swojego stanowiska sprzęt (samochód, telefon, komputer) i taka Straż Miejska, tez musi mieć gdzie siedzieć, czyli za wynajem jakiejś siedziby trzeba by płacić…

Naprawdę nie może tego robić istniejąca już Policja… tylko trzeba powoływać zupełnie nie przydatną Straż Miejską… tylko dlatego, że Gdynia, Rumia a nawet Kosakowo coś takiego ma?

Apropos Straży Miejskiej polecam artykuł: http://natemat.pl/46581,straznicy-miejs ... nterwencja

Podsumowując ja jestem na NIE…
Bo Straż Miejska jest tylko po to by pod byle pretekstem zabierać ludziom pieniądze… w sposób bardzo nie równy…
Spokojne małżeństwo z lekkim piwkiem = wysoki mandat, łysy z kolegami i butelką wódki = brak reakcji,
Tico parkujący 9 metrów od przejścia dla pieszych = blokada na kołach, albo holowanko, czarny mercedes z przyciemnianymi szybami zaparkowany na środku ronda = brak reakcji
Młoda kobieta z wózkiem, której wypadnie chusteczka z torebki = mandat za zaśmiecanie, bójka młodzieży = zabezpieczanie samych siebie i wezwanie Policji
Wicek, w tym ustępie masz kupę racji
ale ograniczanie działań SM tylko do wystawiania mandatów to zaprzeczenie ich funkcjom, które powinni realizować na rzecz miasta, np. tak ważna funkcja jak pilnowanie porządku w miejscach publicznych - te srające wszędzie kundle oraz ich bezczelni i bezkarni dzisiaj właściciele, śmieci rozrzucane po całym mieście i okolicach przez bydło, które nie chce zapłacić za wywóz bo matka kultury za młodu nie nauczyła, lub też nawet fotoradar, o którym piszesz - dzisiaj Reda jest jedynym miastem przez które możesz przejechać na pełnym gazie i masz pewność, że nikt ci mandatu nie wlepi - nie ma żadnego patrolu z radarem lub fotoradarem, i jako mieszkaniec tego miasta wcale nie jestem zadowolony z tego powodu. Nie piszę o SM na wzór Białego Boru, który żyje tylko z siedzenia na doopie przy fotoradarze, ale prawdziwej służbie publicznej. I dla ścisłości - zgadzam się z Tobą, że te funkcje powinna wypełniać Policja - ale co z tego, skoro tego nie robi i np. zamiast łapać wyrzucających śmieci do lasu, w tym lesie śpi ? - vide przykład z Redy.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ale jeśli ktoś by palił oponami w nocy to straż miejska i tak by nie pomogła bo zapewne byłoby już po jej godzinach pracy.np w Rumi w dni powszednie sm pracuje do 22:30 a w Gdańsku do 22
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

RECIECH pisze:...zgadzam się z Tobą, że te funkcje powinna wypełniać Policja - ale co z tego, skoro tego nie robi...
to chyba logiczniej jest, żeby miasto zamiast przeznaczać kasę na bezsensowną Straż Miejską, dogadała się z Komendantem, żeby powołał dwóch dodatkowych funkcjonariuszy dedykowanym właśnie takim zadaniom i że koszty weźmie na siebie miasto. Efekt będzie lepszy, a koszt mniejszy.

A tworzenie SM bo policja nie reaguje jest bezsensu. Bo idąc dalej stworzymy SM bo policja nie reaguje, ale SM też nie będzie reagować (skupi się tylko na fotoradarze), to wtedy co? Zaproponujesz, żeby stworzyć Żandarmerie Wojskową, bo może oni będą reagować, z kolei jak oni nie będą reagować, to oddział SOK, a jak ten też nie będzie reagował to agencje ochrony itd.?

Przecież to bezsensu.
Jest Policja, jest na pewno w Urzędzie jakaś Komisja ds. bezpieczeństwa, więc niech się ze sobą dogadają, kto czego oczekuje i kto za co płaci i po temacie... po co tworzyć ciepłe posadki komendantom i ich zastępcą i całemu zapleczu administracyjnego takiego tworu.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:
RECIECH pisze:...zgadzam się z Tobą, że te funkcje powinna wypełniać Policja - ale co z tego, skoro tego nie robi...
to chyba logiczniej jest, żeby miasto zamiast przeznaczać kasę na bezsensowną Straż Miejską, dogadała się z Komendantem, żeby powołał dwóch dodatkowych funkcjonariuszy dedykowanym właśnie takim zadaniom i że koszty weźmie na siebie miasto. Efekt będzie lepszy, a koszt mniejszy.

A tworzenie SM bo policja nie reaguje jest bezsensu. Bo idąc dalej stworzymy SM bo policja nie reaguje, ale SM też nie będzie reagować (skupi się tylko na fotoradarze), to wtedy co? Zaproponujesz, żeby stworzyć Żandarmerie Wojskową, bo może oni będą reagować, z kolei jak oni nie będą reagować, to oddział SOK, a jak ten też nie będzie reagował to agencje ochrony itd.?

Przecież to bezsensu.
Jest Policja, jest na pewno w Urzędzie jakaś Komisja ds. bezpieczeństwa, więc niech się ze sobą dogadają, kto czego oczekuje i kto za co płaci i po temacie... po co tworzyć ciepłe posadki komendantom i ich zastępcą i całemu zapleczu administracyjnego takiego tworu.
Tak Wicek, tak.... potem wezwałbym Lotnictwo, Marynarkę Wojenną i czterech pancernych do pomocy.....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

a to i tak by nie rozwiązało Twojego (i nie tylko Twojego) problemu. Bo powoływanie nowych służb nie rozwiązuje problemu... tylko dobre chęci i zaangażowanie ze strony miasta i istniejących już służb.
ODPOWIEDZ