Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Straż Miejska ?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ewa
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Czy ktoś wie, czy w Redzie będzie kiedyś Straż miejska, bo przy tylu mieszkańcach i wciąż rozbudowującej Redzie przydałaby się taka.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ewa pisze:Czy ktoś wie, czy w Redzie będzie kiedyś Straż miejska, bo przy tylu mieszkańcach i wciąż rozbudowującej Redzie przydałaby się taka.
Tylko nie to, nie stać nas na utrzymanie takich służb.
Jest to działalność deficytowa. Jeżeli ktoś uważa, że te służby zarabiają na siebie nakładaniem na mieszkańców mandatów to się grubo myli.
Dochód z tego procederu liczony jest w kilku procentach kosztów utrzymania straży miejskich.
Z czym droga Ewo masz problem? Może sprawa jest prozaiczna i nie warto szastać pieniędzmi podatnika.
Pozdrawiam Ziomali
Ewa
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Sprawa nie jest prozaiczna, ale nie będę wdawać się w szczegóły. Ja nie jestem takiego zdania, że straż nie jest potrzebna, wielokrotnie słyszałam od innych mieszkańców że chcieliby żeby była. Jakoś inne miasta mają straż, dlaczego my nie możemy mieć, bo niestety policja nie na wszystko reaguje.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

chyba lepiej miec wiecej etatow dla policjantow;)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

A czy mówiłaś tym mieszkańcom, że jak zafundują sobie Straż Miejską to np. nie będzie pieniążków na inne strategiczne dla miasta cele?
Jeżeli Policja nie zareagowała na Twoje zgłoszenie, można sprawę zgłosić do Wejherowa. Komenda Powiatowa chętnie włączy się w sprawę.
Pozdrawiam Ziomali
Rafik26
Bywalec
241 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

W Redzie swego czasu była Straż Miejska, ale niestety (większość się ucieszyła)) ze względu na koszty utrzymania pracowników plus samochodu była niedochodowa i została rozwiązana za pomoca uchwały kilka lat temu .
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Rafik26 pisze:W Redzie swego czasu była Straż Miejska, ale niestety (większość się ucieszyła)) ze względu na koszty utrzymania pracowników plus samochodu była niedochodowa i została rozwiązana za pomoca uchwały kilka lat temu .
No i bardzo dobrze, na szczęście drugi raz nie wchodzi się do tej samej rzeki.
Pozdrawiam Ziomali
Ewa
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Straż była owszem, ale dobre 10 lat temu i wtedy faktycznie nie była potrzebna, od tego czasu Reda bardzo się rozbudowała i przybyło mieszkańców.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ewa pisze:Straż była owszem, ale dobre 10 lat temu i wtedy faktycznie nie była potrzebna, od tego czasu Reda bardzo się rozbudowała i przybyło mieszkańców.
Nowi mieszkańcy miasta skłonni się obrazić. Dalej nie wiem do czego potrzebna Ci Straż Miejska?
Pozdrawiam Ziomali
Ewa
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

A dlaczego mieliby sie obrazić? Forum jest po to żeby dyskutować, podałam temat, jeśli nie chcesz to nie odpisuj. Ja tylko zapytałam czy ktoś może coś wie na ten temat, zresztą nie tylko w swoim imieniu, bo wiem, że niektórzy mieszkańcy też interesuje ten temat. Tyle było wątków o tym, że policja w Redzie nic nie robi, to właśnie może straż byłaby potrzebna.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ewa pisze:A dlaczego mieliby sie obrazić? Forum jest po to żeby dyskutować, podałam temat, jeśli nie chcesz to nie odpisuj. Ja tylko zapytałam czy ktoś może coś wie na ten temat, zresztą nie tylko w swoim imieniu, bo wiem, że niektórzy mieszkańcy też interesuje ten temat. Tyle było wątków o tym, że policja w Redzie nic nie robi, to właśnie może straż byłaby potrzebna.
No jak to? Przecież sama przywołałaś zagadnienie wzrostu liczby mieszkańców i wynikającą z tego potrzebę reaktywacji SM.
Byłbym wdzięczny gdybyś podała zakres działań, jakim Ty i Twoi znajomi obarczylibyście nowe służby.
Zdajesz sobie z tego sprawę, że nie ma pieniędzy w budżecie miasta i nie będzie na ten cel, zajdzie potrzeba zaciągnięcia kredytu bądź przesunięcia ich z innego punktu stojącego po stronie wydatków.
To jak?
Zamykamy bibliotekę, czy referat pomocy społecznej dla najbiedniejszych?
Chyba, że Ty i Twoi znajomi wysupłacie pieniążki i zafundujecie sobie tak miniaturową straż dzielnicową.
Pozdrawiam Ziomali
Ewa
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ja tylko zapytałam, a Ty Alfisto za bardzo bierzesz to do siebie. Ja nikomu nie karzę zaraz powoływać straży. Ilu mieszkańców tyle opinii - chyba mogę mieć odmienne zdanie od Ciebie?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

hmm też uważam, że straż miejska by się przydała... polecam wpisanie w google "straz miejska rumia". Tam mają swoją stronę, pomagają nawet w odnalezieniu zaginionych psiaków... są naprawdę przydatni i wbrew pozorom cenieni przez mieszkańców:)

w Redzie i owszem np. 8 etatów (bo mniej nie ma sensu), ale z kolei jak wielkie to koszta.... 8 x 3 tys to juz 24 tys na pensje, plus auto, utrzymanie, budynek (lokal), itd. itp.

Moim zdaniem Przydała by się Takowa, ale niestety.... kasaaaa....
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ewa pisze:Ja tylko zapytałam, a Ty Alfisto za bardzo bierzesz to do siebie. Ja nikomu nie karzę zaraz powoływać straży. Ilu mieszkańców tyle opinii - chyba mogę mieć odmienne zdanie od Ciebie?
Ale po co odmienne zdanie?
Tu nie chodzi o tolerowanie czyichś preferencji seksualnych tylko o poznanie zasad finansowania pewnych przedsięwzięć.
Niektórym się wydaje, że miasto założy SM i będzie no właśnie jak...?
Jak by ludziom rozświetlić w głowach to nie jeden by zrezygnował z marnowania publicznych pieniędzy, czy co gorsza zaciągania kredytów na cele publiczne tym samym zadłużając nasze dzieci.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ryszard pisze:hmm też uważam, że straż miejska by się przydała... polecam wpisanie w google "straz miejska rumia". Tam mają swoją stronę, pomagają nawet w odnalezieniu zaginionych psiaków... są naprawdę przydatni i wbrew pozorom cenieni przez mieszkańców:)

w Redzie i owszem np. 8 etatów (bo mniej nie ma sensu), ale z kolei jak wielkie to koszta.... 8 x 3 tys to juz 24 tys na pensje, plus auto, utrzymanie, budynek (lokal), itd. itp.

Moim zdaniem Przydała by się Takowa, ale niestety.... kasaaaa....
W Wejherowie dostajesz mandat, że nie upilnowałeś psa, a w Rumi przywożą zgubę do domu.
Dobre sobie. I fundują to właścicielom przeciwnicy trzymania czworonogów w domu.
Ciekawe czy po dostarczeniu psiaka inkasują kilka stówek znaleźnego na swoje utrzymanie?
Pozdrawiam Ziomali
ODPOWIEDZ