Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Straż Miejska ?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Czemu Ty jesteś do nich tak sceptycznie nastawiony?

Jakieś złe wspomnienia? Bo kasa nie stanowi chyba jedynego problemu.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Gajos pisze:Czemu Ty jesteś do nich tak sceptycznie nastawiony?

Jakieś złe wspomnienia? Bo kasa nie stanowi chyba jedynego problemu.
Nie mogę się dopatrzeć żadnych racjonalnych przesłanek stojących za powołaniem tego tworu, a jest kosztowny uwierz mi. Po 10-u latach dokończylibyśmy pewnie budowę drogi od Auchan do Obwodowej.

Psa pilnuję sam. :wink:
Pozdrawiam Ziomali
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Kierownik plus 2 lub 3 etaty i samochód to w pierwszym roku około 300.tyś.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Czyli mniej niż 1% wydatków na ten rok.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a czym oni by mieli sie zajmowac poza tym ze beda mnie lapac na fotoradar mnie jako mieszkanca??
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:Kierownik plus 2 lub 3 etaty i samochód to w pierwszym roku około 300.tyś.
Do tego siedziba, umundurowanie letnie i zimowe, komputery, telefony, koszty paliwa.
Bańka by rocznie pękła lekko licząc (dla 3+komendant) de facto stan liczebny musiałby być potrojony - służba ciągła.
Pozdrawiam Ziomali
JeeyJeey
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

i pojawiła się odpowiedź na część finansowych środków na SM - fotoradar. A swoim skromnym zdaniem patrząc np na SM w Gdyni -wiecznie karających kierowców za złe parkowanie, to i w Redzie przydałaby się aby co niektórym utrzec nosa -mówię o moich sasiadach ;) ktorych kultura parkowania nigdy nie miała miejsca (np.wiecznie parkujących na kopertach i pod garażami uniemozliwiając wjazd co niektórym albo ogólnie wjazd pod garaże)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Może nie Straż Miejska a mandatodawcy.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

no cóż ... gdyby każdy przestrzegał zasad nie byli by oni potrzebni ... sytuacja zaczyna się robić jak z monitoringiem. Mnie na radar nie złapią, bo jeżdżę przepisowo, a skoro ktoś się radaru boi ...
Rafik26
Bywalec
241 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dajcie se spokój z ta Strażą Miejską. Żeby to miało sens trzeba byłoby zatrudnić koło 9 osób razem z komendantem. W związku z czym lepiej moim zdaniem, aby u nas w Policji powstały trzy-cztery etaty.
Ja akurat z SM nie mam problemu - czy jestem w Gdyni lub Rumi to świetnie z nimi dogaduje i nie chodzi tu o łapówki.
Santapunk
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Nie wiem, kto z was miał styczność z Redzką policją, ale ja dyktowałam Panu policjantowi, co ma napisać w oświadczeniu, że zgubiłam dowód, bo sam biedny nie wiedział...w Wejherowie SM przynajmniej wie, co robi i co należy do ich obowiązków.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Santapunk pisze:Nie wiem, kto z was miał styczność z Redzką policją, ale ja dyktowałam Panu policjantowi, co ma napisać w oświadczeniu, że zgubiłam dowód, bo sam biedny nie wiedział...w Wejherowie SM przynajmniej wie, co robi i co należy do ich obowiązków.
No, a jak powinno być, przecież nie jest jasnowidzem by znał okoliczności tego zdarzenia. Gdzie , kiedy, co?
Dla mnie to logiczne, powinnaś się cieszyć, że wypełniał obowiązki sumiennie, a nie na odczep.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Wątek o redzkiej policji jest tutaj http://e-reda.pl/viewtopic.php?t=218
i tam proszę się wypowiadać na temat policji.
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Na forum czytałem o parkujących niewłaściwie pojazdach - o kupach psich w które można wdepnąć na każdym kroku o śmieciach w lasach i przy ulicach. Reda ( jako miasto ) niewiele z tym robi. Każde palenie śmieci gdzie czuć swąd na odległość, każde ugryzienie przez psa, czy niewłaściwie zaparkowany pojazd sprowadza się do Policji która takie zdarzenia przyjmuje i jakoś ( z naciskiem na Jakoś ) realizuje. Ja pochodzę z Gdyni i tam dość skutecznie działała Straż Miejska. Reda jako miasto które przekroczyło 21 tyś mieszkańców mogła by się pokusić o Straż Miejską. Nie wiem czy istnieje jakiś limit mieszkańców ale w sąsiednich miastach jest ( Rumia Wejherowo ) a i słyszałem że jest coś takiego jak Straż Gminna Kosakowo. Oczywiście zaraz podniesie się sprawa Fotoradarów i zajmowania się kontrolą prędkości ( bo na tym żerują gminy ) Ja raczej myślałem o straży miejskiej na kształt Sopotu gdzie głownie chodzą bo z tego co mówił kolega nie mają samochodu. Samo miasto mogło by zarobić na straży miejskiej egzekwując mandaty za złe parkowanie, za niesprzątanie po swoich pupilach i nie opłaconych podatkach za czworonogi, lub za picie piwa głównie w parku Reda i okolicach. Czekam na państwa opinie na ten temat.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Przyłączyłem Twoją wypowiedź do istniejącego tematu na temat potencjalnej straży miejskiej. Z powyższych wypowiedzi wynika, że ograniczenia są raczej finansowe.
ODPOWIEDZ