Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wracają pociągi do Helu

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Redzianka87
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Dobra wiadomość dla wszystkich chcących się wybrać pociągiem w kierunku Helu. Jutro ruszają pierwsze pociągi PR, a po całkowitym zakończeniu remontu podróż na trasie Gdynia-Hel skróci się aż do 30 minut.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/13 ... -helu.html
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

super wiadomość będzie można na Chałupy pojechać
Redzianin od urodzenia
anka_cyganka
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Czy do tych pociągów można zabrać rower? jeśli tak, to może ktoś wie jaki jest koszt?
może to głupie pytanie, ale kilka lat już nie jechałam pociągiem
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Wyjazd z rowerem na urlop lub wycieczkę turystyczną? TYLKO POCIĄGIEM!
Podróżny może zabrać ze sobą do pociągu jeden nieopakowany rower i przewieźć go odpłatnie. Złożony i opakowany rower nie podlega opłacie i jest przewożony w ramach bagażu ręcznego.

Rower może być przewożony:

w wagonie lub w innym miejscu przystosowanym do przewozu rowerów,
w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub ostatnim przedsionku ostatniego wagonu w składzie pociągu,
w przedziale lub w wyznaczonym miejscu oznaczonym odpowiednim piktogramem, o ile nie zachodzą szczególne okoliczności uniemożliwiające wniesienie roweru i swobodne jego wprowadzenie oraz ustawienie roweru w pociągu (np. wysoka frekwencja podróżnych).

Pamiętaj:

przewóz roweru odbywa się pod nadzorem podróżnego,
rower nie może przeszkadzać współpodróżnym, ani powodować uszkodzeń lub zanieczyszczeń wagonu,
podróżny z rowerem nie ma obowiązku zgłaszania braku ważnego biletu na przejazd/przewóz.

Ceny:

Bilet na przewóz roweru kupuje się bez określania relacji, a termin ważności takiego biletu jest uzależniony od rodzaju biletu na przejazd, do którego został sprzedany, np. bilet na przewóz roweru kupiony łącznie lub do okazanego biletu turystycznego jest ważny w terminie określonym na bilecie turystycznym. Do biletu "tam i z powrotem" wydaje się dwa bilety na przewóz odrębnie dla każdego kierunkuze wskazaniem relacji przewozu. Cena biletu na przewóz roweru pod opieką podróżnego jest zryczałtowana i wynosi 7 zł.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

anka_cyganka pisze:Czy do tych pociągów można zabrać rower? jeśli tak, to może ktoś wie jaki jest koszt?
może to głupie pytanie, ale kilka lat już nie jechałam pociągiem
Zajrzyj tu 4; 06 minuta filmiku : http://kolejtv.pl/odcinki/odcinek/kolejtv-10062013-222/
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Trochę odbiegnę od tego tematu, ale nie chcę zakładać specjalnie nowego wątku.

W najbliższych dniach chcemy ze znajomymi wybrać się pociągiem na półwysep. Ponieważ jedziemy z małymi dziećmi, mam pytanie do tych, którzy jeżdżą tym połączeniem - Czy w okresie wakacyjnym da się spokojnie tym pociągiem pojechać, czy jest tłok. Nam by to pewnie nie zrobiło większej różnicy, ale z maluchami nie miałaby taka podróż sensu.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Myślę, że w tygodniu nie było by problemu ale na pewno odradzałbym podróż w piątek, sobotę i niedzielę
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

suria pisze:Trochę odbiegnę od tego tematu, ale nie chcę zakładać specjalnie nowego wątku.

W najbliższych dniach chcemy ze znajomymi wybrać się pociągiem na półwysep. Ponieważ jedziemy z małymi dziećmi, mam pytanie do tych, którzy jeżdżą tym połączeniem - Czy w okresie wakacyjnym da się spokojnie tym pociągiem pojechać, czy jest tłok. Nam by to pewnie nie zrobiło większej różnicy, ale z maluchami nie miałaby taka podróż sensu.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Często jeżdżę PKP na półwysep (latem wyłącznie) Tłoku poza weekendami nie ma. Najwięcej ludzi w niedzielne wieczory w kierunku Gdyni.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Dzięki serdeczne. Przygodo witaj
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Jest tez opcja wykupienia sobie biletu na TLK w ktorym jest rezerwacja miejsc a wieczorem jezdza z HELU w rozne miejsca polski.
Artur
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Jechałam w którąś sobotę w godz. 10-11 i mało brakowało, bym nie weszła. Był tak nabity wózkami i rowerami, że nawet nie było jak się przesunąć, bo w przejściach wózki i rowery blokowały. Wysiadałam w Mrzezinie i nie wiem jak ludzie chcący jeszcze wsiąść po drodze zmieścili się.
ODPOWIEDZ