Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ograniczenie prędkości w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Miki
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Lepiej ustawić kilka razy w miesiącu przenośny i się uspokoi.

Jechałem kiedyś tamtędy jak była szklanka: 3 rozbite samochody w tym jeden stał tak daleko na poboczu że nie widać było związku przyczynowo skutkowego pomiędzy samochodem stojącym daleko na łące a szklanką na łące. Na moje niewprawne oko jechał 2-3x za szybko...
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

kapelusznik pisze:Na Leśnej można grzać bez ograniczeń. Ostatnio jadę 70 km/h (ograniczenie do 50), wyprzedzają mnie wszyscy, a na koniec jeszcze autokar SINDBAD. Bo w życiu trzeba mieć fantazję...
Hmm.. z tego co mi się wydaje to tej trasie w większości jest ograniczenie do 40.. w kliku miejscach do 30km/h... To jest trochę absurdalne - bo te 50-60km/h to by spokojnie mogło być!
Niemniej uważam, że na tego typu trasie progi zwalniające byłyby nieporozumieniem!
W sobotę misiaczki stały tam z suszareczką i takie działania w zupełności wystarczą..
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ograniczenie do 40 jest przed skrzyżowaniami i przejazdem kolejowym koło prefabetu,30 chyba koło przejazdu w Rumii, a poza tym:

§ 32. 2. Jeżeli zakaz wyrażony przez znaki B-25, B-26, B-29, B-33, B-35, B-36, B-37 i B-38 nie jest uprzednio odwołany znakiem oznaczającym koniec zakazu, to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania; nie dotyczy to skrzyżowania na drodze dwujezdniowej, na którym wlot drogi poprzecznej znajduje się tylko z lewej strony i nie ma połączenia z prawą jezdnią.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

kapelusznik pisze:Na Leśnej można grzać bez ograniczeń. Ostatnio jadę 70 km/h (ograniczenie do 50), wyprzedzają mnie wszyscy, a na koniec jeszcze autokar SINDBAD. Bo w życiu trzeba mieć fantazję...
no właśnie panie kapelusznik trzeba mieć fantazję taką jaką sam się popisujesz
bo tobie wolno jechać szybciej
bo jeśli jechałeś tak cały czas to przekroczyłeś tylko o 40km/h
no to należy się 8 punktów karnych i 400 złotych mandatu
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Skoro ograniczenie do 50 km/h, a on jechał 70 km/h to jakim cudem przekroczył o 40 km/h??
Swoją drogą czapki z głów dla tych, którzy na pustej drodze faktycznie jeżdżą po mieście do 50 km/h. Kiedyś celowo jechałem tak do Gdyni, żeby sprawdzić, jak to będzie wyglądało i ... nie da się, to po prostu absurdalna i kompletnie nieekonomiczna prędkość. Oczywiście nie mówię o sytuacji, gdy na drodze jest tłok i inaczej jechać się nie da.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Tempest pisze: Swoją drogą czapki z głów dla tych, którzy na pustej drodze faktycznie jeżdżą po mieście do 50 km/h. Kiedyś celowo jechałem tak do Gdyni, żeby sprawdzić, jak to będzie wyglądało i ... nie da się, to po prostu absurdalna i kompletnie nieekonomiczna prędkość. Oczywiście nie mówię o sytuacji, gdy na drodze jest tłok i inaczej jechać się nie da.
Oj Tempest, Tempest...nie idź ta drogą Gdy wejdzie Ci w krew łamanie przepisów drogowych, i znajdziesz sie za granicą np w Norwegii lub Szwecji to sie możesz zdziwić. Kary sa tam takie, że od razu stajesz sie praworządny
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Romek, z ręką na sercu - naprawdę zawsze jeździsz po mieście 50 km/h? Czy może jednak 55 albo 60 albo i czasem depniesz więcej, jeśli jest kompletnie pusto?
Kogokolwiek bym nie zapytał, to każdy twierdzi, że jeździ przepisowo i nigdy w życiu nie przekracza 50 km/h na terenie zabudowanym. Dziwne tylko, że gdy ja jechałem eksperymentalnie do Gdyni właśnie te 50 km/h, to za mną i obok mnie nie było zupełnie nikogo Normalnie cuda jakieś
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Tempest pisze:Romek, z ręką na sercu - naprawdę zawsze jeździsz po mieście 50 km/h? Czy może jednak 55 albo 60 albo i czasem depniesz więcej, jeśli jest kompletnie pusto?
Czasem się zdarza 55 Naprawdę. Taki juz jestem "pogiety", że przestrzegam przepisów
ODPOWIEDZ