Mocny dzwon na Leśnej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider

2 miesięcy temu

Ewidentnie nie ma tam skrzyżowania - zero znaków pionowych lub poziomych. Włączający się faktycznie wymusił pierwszeństwo. A furgonu nie oceniam - bo może ten przed nim zamulał 30 na godzinę... . Najgorsze są tam skrajności - jedni jadą jak żółwie, inni zaś tak zasuwają, że strach dzieci wypuścić na chodnik. Nasza Policja powinna zmienić miejsce przesiadywania i zamiast grzać pupy na parkingu przy cmentarzu na Gniewowskiej (chociaż może jakiś powód mają...? np. łapanie pijanych, którzy myślą, że przez las się uda ? ) powinni częściej stać z suszarką na Leśnej, Cegielnianej.... No i ten rechot nagrywającego... mam wrażenie, że jakby był dzwon - to byłby najszczęśliwszym rowerzystą na świecie....
cli1
Forumowicz
78 postów
Forumowicz

2 miesięcy temu

Sytuacja nie jest taka oczywista. Manewr wyprzedzania i włączania się do ruchu rozpoczęły się w tym samym momencie. Włączający się bez problemu zdąrzył by wjechać na jezdnię gdyby nie auto które pojawiło się na jego pasie.
A rechot rowerzysty ... ahh ci rowerzyści ... temat rzeka
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider

1 miesiąc temu

Zigi pisze:
2 miesięcy temu
Hmm. Jak dla mnie, sprawa nie jest tak oczywista. Nie znam tego miejsca i nie wiem, czy można to potraktować jako skrzyżowanie. Ale jeśli to było skrzyżowanie, to w tym miejscu nie powinien wyprzedzać.
No cóż, ale przepisy mówią wyraźnie, że włączając się do ruchu należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu i tyle. Bus wykonywał dozwolony manewr i włączający się do ruchu miałby w 100% winę w razie ewentualnego "dzwona". A "krzyżówki" tam nie ma.
ODPOWIEDZ