Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mocny dzwon na Leśnej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

Ale na Leśnej jest ścieżka rowerowa, więc rowerzysta nie wyjedzie, a traktory tu raczej nie jeżdżą (nie mówiąc o tym, że pojazd wolnobieżny wyprzedzić można...). Także argument przeciw jest - bez urazy - jedynie teoretyczny ;)
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

2 lat temu

No nie wiem czy tylko teoretyczny. To ja jechałem za rowerzystą a nie teoria.
Wyprzedzić można pod warunkiem że jest oznakowany trójkątną tablicą i nie najedzie się na linię
Zwykły człowiek na rowerze jeździ po ścieżce rowerowej ale ci "zawodowcy" to jeżdżą po asfalcie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

jarekm pisze:
2 lat temu
podpis pod filmikiem
"Władze i policja nie widzą problemu. Nadal czekamy na trupa. "

Przepraszam a co ma do tego władza i policja?

Mają, oczywiście, że mają - policja może zwiększyć ilość kontroli na Leśnej-Cegielnianej, ale na to potrzebna jest drogówka z Wejherowa, bo nasi z Redy nic nie zrobią.

Władze - władze są odpowiedzialne za to, jak wygląda infrastruktura w mieście. To oni podpisują dokumenty a na końcu odbierają gotową budowę. Jak zatwierdzą bubel, a potem go odbiorą to nie dziwmy się, że mamy "bylejakość", chaos i temat do rozmowy.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

2 lat temu

To nie droga jest winna temu ze niektórzy kierowcy mają problemy z głowami.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

2 lat temu

No właśnie, to z głową to racja.

Nie idźmy w stronę utrudnień których domagają się niektórzy bo dojdzie do absurdu.
Np. po wypadku w Chałupach domaganie ograniczenia prędkości na półwyspie ale i zarazem krzyk że komunikacja do niczego a autobusy za długo jadą
progi zwalniające to niektórzy by chcieli co parę metrów, wszystkie skrzyżowania wyniesione , spowalniające zwężenia jezdni tylko niewielu pamięta że samochody są szersze niż 30 lat temu, nie wspomnę o pojazdach specjalnych jak np WUKO , bojowy wóz straży po prostu się nie mieszczą w niektórych miejscach, dziwnie wyprofilowane skrzyżowania na których nie mieszczą się autobusy przegubowe

Tak ruch drogowy to temat rzeka
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

I kolejny....
https://www.facebook.com/nadmorski24/po ... 0028669229

Tak, wiem, nie można zrobić podwójnej ciągłej, bo będzie kombajn jechał i nie da się wyprzedzić... (Rumia nie miała tego problemu na praktycznie CAŁEJ DŁUGOŚCI ul. Cegielnianej)
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

2 lat temu

Oczywiście można wykpić i ironizować z tym kombajnem.
Tylko że za ironią można usłyszeć echo przyzwolenia na wyprzedzanie na ciągłej linii, bo to przecież drobiazg, takie drobne wykroczenie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

kapelusznik pisze:
2 lat temu
I kolejny....
Rumia nie miała tego problemu na praktycznie CAŁEJ DŁUGOŚCI ul. Cegielnianej
W Rumi nie ma podwójnej ciągłej - tam jest linia ... hmmm .. nazwałbym to " potrójna, środkowo przerywana" Nie ma w Kodeksie Drogowym takiego znaku poziomego jaki jest na ulicy Cegielnianej w Rumi, więc zasadniczo nie ma tam żadnego oznakowania. W Redzie, to chociaż przerywana jest :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

2 lat temu

Całkowicie się zgadzam, ale nie chciałem się czepiać szczegółów . Może im gumki-myszki zabrakło na wymazanie tej przerywanej. Mogli co prawda przerobić przerywaną na ciągłą, ale wtedy z której strony namalować drugą ciągłą, jeden pas byłby wtedy węższy. Ot dylemat.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

jarekm - oboje wiemy o co chodzi :P ale jak policjant Cię tam złapie na wyprzedzaniu tego kombajnu i będzie Ci próbował wlepić mandat to ten szczegół może być dosyć ważny i uratuje Cię przed utratą pewnie kilkuset złotych :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

Dawno nic nie było... Mam nadzieję, że nic poważnego się nie stało:

https://tv.trojmiasto.pl/Potracenie-dzi ... 62730.html
ODPOWIEDZ