Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mocny dzwon na Leśnej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Ewidentnie nie ma tam skrzyżowania - zero znaków pionowych lub poziomych. Włączający się faktycznie wymusił pierwszeństwo. A furgonu nie oceniam - bo może ten przed nim zamulał 30 na godzinę... . Najgorsze są tam skrajności - jedni jadą jak żółwie, inni zaś tak zasuwają, że strach dzieci wypuścić na chodnik. Nasza Policja powinna zmienić miejsce przesiadywania i zamiast grzać pupy na parkingu przy cmentarzu na Gniewowskiej (chociaż może jakiś powód mają...? np. łapanie pijanych, którzy myślą, że przez las się uda ? ) powinni częściej stać z suszarką na Leśnej, Cegielnianej.... No i ten rechot nagrywającego... mam wrażenie, że jakby był dzwon - to byłby najszczęśliwszym rowerzystą na świecie....
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Sytuacja nie jest taka oczywista. Manewr wyprzedzania i włączania się do ruchu rozpoczęły się w tym samym momencie. Włączający się bez problemu zdąrzył by wjechać na jezdnię gdyby nie auto które pojawiło się na jego pasie.
A rechot rowerzysty ... ahh ci rowerzyści ... temat rzeka
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Zigi pisze:
5 lat temu
Hmm. Jak dla mnie, sprawa nie jest tak oczywista. Nie znam tego miejsca i nie wiem, czy można to potraktować jako skrzyżowanie. Ale jeśli to było skrzyżowanie, to w tym miejscu nie powinien wyprzedzać.
No cóż, ale przepisy mówią wyraźnie, że włączając się do ruchu należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu i tyle. Bus wykonywał dozwolony manewr i włączający się do ruchu miałby w 100% winę w razie ewentualnego "dzwona". A "krzyżówki" tam nie ma.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Uprzejmie informuję, że na Leśnej można już grzać ilefabryka dała. Właśnie wróciłem do kraju i zauważyłem, że ostatnie miejsce, w którym suszyli, zostało ogrodzone (na końcuperonu Skm). Zatem szerokości, piekła nie ma...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

kapelusznik pisze:
3 lat temu
Uprzejmie informuję, że na Leśnej można już grzać ilefabryka dała. Właśnie wróciłem do kraju i zauważyłem, że ostatnie miejsce, w którym suszyli, zostało ogrodzone (na końcuperonu Skm). Zatem szerokości, piekła nie ma...
Kapelusznik, nie szkodzi, oni i tak w ciągu dnia się nie pokazują na Redzie. Może się boją albo coś, dopiero wieczorem po 20:00 jak masz szczęście to spotkasz jakiś patrol.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Trochę dziwne, bo przecież na Leśnej można pisać non stop i to na kilka radiowozów ;)
No ale pewnie przy Lotosie na wjeździe z Wejherowa da się więcej :D
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

I nie trzeba było długo czekać, Leśna już sławna ;)

https://trojmiasto.tv/Na-kazdym-zakreci ... 54768.html

No dobra, to jeszcze Cegielniana w Rumi, ale zaliczam ;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Czy ja wiem ... trudno tak na oko tutaj określić prędkość tych pojazdów bo zasadniczo tylko do tego można się przyczepiać - linii ciągłej nie ma, zakręt jest z bardzo dobrą widocznością (wiem, bo tamtędy jeżdżę od kilkudziesięciu lat i znam dobrze tę drogę). Rowerzysta jest mocno przewrażliwiony na punkcie wyprzedzania.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Nie wiem czy rowerzystka przewrażliwiona, ale nie trzeba mieć radaru w oczach, żeby stwierdzić, że nikt tam 50 km/h nie jedzie...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

kapelusznik - nie mam radaru w oczach, nie jestem też jakimś sądowym biegłym w tych sprawach by "na oko" oceniać ile jadą, 50, 59, 65, a może 90? Nie jestem Ci w stanie tego powiedzieć i myślę, że Ty też nie (no chyba, że mamy na forum biegłego w tych sprawach, to wtedy oczywiście tak :) ) Jeżeli nasi mundurowi nie zajmą się tą sprawą i nie postawią tam jakiegoś śmietnika, albo sami nie zaczną łapać to sytuacje z przekraczaniem prędkości będą tam na porządku dziennym.

No i co innego oczywiście mogę powiedzieć o wyprzedzaniu, podwójnej nie ma, więc wyprzedzanie nie jest zabronione. Abstrahując od prędkości, to rowerzystce bardzo się to wyprzedzanie nie podobało, co widać w tytule filmu, a tak na prawdę, uważam, że było zgodne z prawem.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

Podobno w długi weekend jakiś wypadek/potrącenie na Leśnej było? Kilka radiowozów, karetka. A nie widzę nic w lokalnych mediach. Ktoś zna szczegóły? Gdzieś na wysokości Leśnych Tarasów.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

https://www.trojmiasto.pl/raport/Kolejn ... 25380.html

I znowu bum. Ale podobno tylko straż pożarna przyjechała, więc na szczęście nikomu nic się nie stało.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

2 lat temu

podpis pod filmikiem
"Władze i policja nie widzą problemu. Nadal czekamy na trupa. "

Przepraszam a co ma do tego władza i policja? Ciekawi mnie jak jadą osoby tak się oburzające w komentarzach pod ta wiadomością.
Ciekawi mnie dlatego że jak jadę tamtędy to zawsze jestem ostatni. Wszyscy mnie wyprzedzili i wącham spaliny. No , czasami zdarza się że coś jedzie za mną ale bardzo rzadko.
Jak ktoś chce jechać 20km/h to pojedzie 20 a jak ktoś chce 120km/h to tyle pojedzie
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

Autor/autorka pewnie wkurzona latami braku zmian w infrastrukturze. Można przecież jak kawałek dalej w Rumi zrobić podwójną ciągłą lub zakaz wyprzedzania i po problemie. Oczywiście - część nadal Cię wyprzedzi, ale większość będzie jechać za Tobą z dozwoloną prędkością (lub niewiele większą, ale nie 120..).
Nie widzę więc nic dziwnego w tym wpisie - "władza" może zmienić oznakowanie, a policja może o nie wnioskować.

Gdyby to ode mnie zależało, to zrobiłbym jedną prostą zmianę: podwójna od dworca do granicy Redy. Potem jest pole, niech wyprzedzają.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

2 lat temu

Wiesz, niektórzy o Leśnej pisali autostrada .
Dla mnie jest to ulica w terenie zabudowanym czyli 50km/h. przyznaję od razu że nie przestrzegam prędkości bo jak jest pusto to jadę 54km/h bo przy takiej prędkości mogę wrzucić "5" i spalanie spada o 2 a nawet o 3 litry i jestem troszkę bardziej ekologiczny.
Tak, wiem na progu , przy przejeździe a potem w Rumi są zwolnienia
Ze zbyt długimi liniami ciągłymi to byłbym ostrożny bo jak Ci rower wjedzie albo coś podobnego to koniec i turlasz się . Albo łamiesz przepisy.
Tragedia jest z Leśniewa do Darżlubia , cały czas ciągłą zrobili. Jak wyjedzie ciągnik z lasu albo trafisz na rowerzystę, lepiej nie mówić.
ODPOWIEDZ