Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mocny dzwon na Leśnej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

W piątek po południu jechała za mną pani, która trąbiła, bo wlokłem się 55 km/h w zabudowanym.

Najpierw doleciała do mnie jak rakieta, a potem cały czas się wychylała, ale nie mogła wyprzedzić, bo dużo samochodów jechało od strony Rumi. No więc gdy zaczęła trąbić, to zacząłem przestrzegać przepisów rygorystycznie i przed przejazdem zwolniłem (jak znak nakazuje) do 30 km/h, a za nim (jak kolejny nakazuje) do 40 km/h.

No więc w Rumi zaczęła wymachiwać pięścią (nadal jechaliśmy przepisowe 40, a chwilami nieco więcej), po czym wyciągnęła telefon i zaczęła mnie nagrywać

Nie przestaną mnie zadziwiać użytkownicy tej drogi
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

kapelusznik pisze:W piątek po południu jechała za mną pani, która trąbiła, bo wlokłem się 55 km/h w zabudowanym.

Najpierw doleciała do mnie jak rakieta, a potem cały czas się wychylała, ale nie mogła wyprzedzić, bo dużo samochodów jechało od strony Rumi. No więc gdy zaczęła trąbić, to zacząłem przestrzegać przepisów rygorystycznie i przed przejazdem zwolniłem (jak znak nakazuje) do 30 km/h, a za nim (jak kolejny nakazuje) do 40 km/h.

No więc w Rumi zaczęła wymachiwać pięścią (nadal jechaliśmy przepisowe 40, a chwilami nieco więcej), po czym wyciągnęła telefon i zaczęła mnie nagrywać

Nie przestaną mnie zadziwiać użytkownicy tej drogi
brawo kapelusznik !
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Czasami strach tą Leśną jechać, takie tam drogowe cuda się dzieją. A powiedzcie mi gdzie jest ulica Krajobrazowa? Podobno gdzieś koło Leśnej?
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze:Czasami strach tą Leśną jechać, takie tam drogowe cuda się dzieją. A powiedzcie mi gdzie jest ulica Krajobrazowa? Podobno gdzieś koło Leśnej?
Osiedle Leśne Tarasy leży przy krajobrazowej. To te nowe bloczki wciśnięte na działce pomiędzy domami jednorodzinnymi 30 podobno ma być, chyba że zmienili plan zagospodarowania przestrzennego (bo przecież DA SIĘ zmieścić więcej...).
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

OK. Dzięki. Podjadę dzisiaj, rzucę okiem.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Dziś zderzenie trzech samochodów. Jedna ranna. Czekamy na trupa, żeby władze zauważyły problem?
Załączniki
trzy.jpg
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Wczoraj ok. godz. 19 kolejny wypadek w tym samym miejscu. Znowu trzy samochody, tym razem bez ofiar. Podobno jeden z sąsiadów ostrzegał przed tym urzędników, radnych, informował też policję. W GRUDNIU 2015 roku.

No to na razie od tego czasu mamy co najmniej jedną osobę ranną i 6 samochodów zniszczonych (mniej lub bardziej). I to mówię tylko o wypadkach, które sam widziałem przejeżdżając.

Mam nadzieję, że radni i urzędnicy tu czasem zaglądają. Dalej śpicie spokojnie?
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

ul. Leśna już na You Tube, ale chyba nie ma się z czego cieszyć...

https://www.youtube.com/watch?v=UeLKxp3jKjc
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Yaris manewr wykonał bezpiecznie, abstrahuję od prędkości, nie mam danych
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

figaro pisze:abstrahuję od prędkości, nie mam danych
I tak jechała wolno - TIRy tam w ogóle nie zwalniają, bo ten "bąbel" na ulicy idealnie mieści się między kołami wielkich samochodów, także zobaczenie jadącej ciężarówki przez przejście dla pieszych z prędkością na oko większą niż 50km/h to nic nadzwyczajnego.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:
figaro pisze:abstrahuję od prędkości, nie mam danych
I tak jechała wolno - TIRy tam w ogóle nie zwalniają, bo ten "bąbel" na ulicy idealnie mieści się między kołami wielkich samochodów, także zobaczenie jadącej ciężarówki przez przejście dla pieszych z prędkością na oko większą niż 50km/h to nic nadzwyczajnego.
To prawda, ale wydaje mi się, że te poduszki powstały właśnie tak, ze względu na "układ" z Prefabetem. Nie jest tajemnicą, że firma dołożyła się do przebudowy ul. Leśnej. Więc nie zrobili bezpiecznego wyniesionego przejścia dla pieszych, jak w dwóch miejscach Rumi w tym samym ciągu (nie da się go ominąć, bo jest na całej szerokości), ale właśnie takie coś.

Ciekawostka - wczoraj stał tam rano minionek z drogówki (na wysokości końca peronu) i suszył w kierunku spowalniczy. Nie wiem czy polował na ciężarówki, ale wyglądało to dość zabawnie, jak za nim wszyscy przyspieszali...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

kapelusznik pisze:To prawda, ale wydaje mi się, że te poduszki powstały właśnie tak, ze względu na "układ" z Prefabetem. Nie jest tajemnicą, że firma dołożyła się do przebudowy ul. Leśnej. Więc nie zrobili bezpiecznego wyniesionego przejścia dla pieszych, jak w dwóch miejscach Rumi w tym samym ciągu (nie da się go ominąć, bo jest na całej szerokości), ale właśnie takie coś.
O jakim układzie z Prefabetem mówisz? Bo z tego co mówił nam przedstawiciel Prefabetu to miasto nie kontaktowało się z nimi w żadnych sprawach i teraz masz takie babole jak np chodnik na leśnej, gdzie w pewnym momencie dwie osoby idące nie są w stanie się ominąć, nie mówiąc już o tym, że jest to też droga dla rowerów. Prefabet zgodziłby się na oddanie metrowego pasa, żeby rozciągnąć trochę ten chodnik. Chcieli się też zgodzić, żeby oddać kawałek ziemi dla użytkowników garaży na początku Leśnej, żeby ten wyjazd zrobić z drugiej strony garaży (co zwiększyłoby bezpieczeństwo, bo na chwilę obecną nie zawsze jest wesoło) ale nikt się do nich nie odzywali projekt przeszedł taki jaki przeszedł.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

No to dla kogo zbudowano tak idiotyczne spowalniacze przy wyjściu z SKM? Przecież one służą tylko temu, żeby ciężarówki nie musiały zwalniać. A osobówki mogą pomiędzy nimi przyspieszyć, osiągając maksymalną prędkość akurat na przejściu dla pieszych... Jeżeli nie zrobili tego dla Prefabetu, to dla kogo?

ps. chodnik rowerowy jest przy Prefabecie wyznaczony nielegalnie - jak sam widzisz, nie ma wystarczającej szerokości nawet dla pieszych, ale co tam, ważne że samochodowym oponom jest wygodnie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

kapelusznik pisze:Jeżeli nie zrobili tego dla Prefabetu, to dla kogo?
Nie no myślisz, że Prefabet ma biznes w tym, żeby ciężarówki jego klientów zwalniały przy dworcu czy nie? Nie, kapeluszniku, to na bank nie ma z tym nic wspólnego.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ