Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa strona UM - Opinie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Na pewno na plus, bo uwzględnia aspekty zgłaszane m.in. przeze mnie, tj. naprawiono problem z domeną oraz pojawił się kanał RSS. Dzięki temu powinno mi się udać zaciągać nagłówki newsów do pokazania także na e-reda.pl

Są pewne niedociągnięcia, głównie estetyczne. Widoczna niespójność czcionek, która mnie osobiście razi, choć może taki był zamysł "artystyczny"
Awatar użytkownika
K.malarz
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Jak dla mnie stronka jest super









_______________________________________________________________
Lasery medyczne lasery frakcyjne Sprawdź!
Ostatnio zmieniony |22 Lis 2013|, o 17:57 przez K.malarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Po otwarciu jakiegoś artykułu pasek udostępniania jest mało widoczny, u mnie na firefoxie nachodzi na elementy od powiekszania/zmniejszania tekstu
Widzę, że poprawione Teraz jest super.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

szkoda, że nie ma tłumaczeń na inne języki jak to jest na stronie miasta Rumi ( 6 języków!)
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

6 języków ale i one pozostawiają wiele do życzenia. Zdaje mi się, że strona korzysta z jakiegoś pluginu do tłumaczeń, bo na przykład jak się otworzy jakieś nowe wydarzenie to widać już tylko cząstkowe tłumaczenie.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Zigi pisze:...naprawiono problem z domeną...
Ehh, niedokładnie sprawdziłem. Jednak jak się wpisze w pasku adresu http://reda.pl, to wyskakuje błąd, że nie ma takiego adresu.
Chyba, że teraz jest taki zamysł, by z tego powodu wszystko kierować na http://miasto.reda.pl
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

O i pierwsze rozczarowanie brak informacji o szlakach rowerowych i ścieżkach ale za to jest wyszukiwarka ewidentnie ktoś nas czyta - tak dalej. Proszę dodać szlaki jestem nowy w mieście i bardzo mi się podoba postawa urzędu.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

U mnie spora część linków "skacze" po najechaniu, więc ktoś skopał i to ostro CSS + Usability. Nie robi się tak, że linki zmieniają grubośc/pochylenie/rozmiar.

Ciekawe ile zapłacono, bo strona na darmowym Wordpressie widzę
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Akurat Wordpressa bym bronił. Firmy projektujące strony często wciskają własne CMSy, a za tym nie idzie żaden mechanizm aktualizacji systemu. Wordpress przynajmniej się nieustannie rozwija, przy aktualizacjach on-line. Zresztą coraz więcej firm z tego korzysta i bazuje na Wordpressach.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

To, że na darmowym wordpressie to zaleta i jednocześnie wada. Zaleta ponieważ WP ma mocą grupę wspierającą przez to koszta utrzymania strony znacząco maleją. Wada, ponieważ WP nie nadaje się do tego typu stron. Chodzi mi o poziomy uprawnień, logowanie zdarzeń itp.. Ale z drugiej strony nasz urząd jest mały, stroną zajmuje się jedna-dwie osoby, więc nie jest tak duży problem. Szablon i style Css pochodzą z darmowego szablonu i faktycznie coś jest z nimi nie tak. Ale jak widać z dnia na dzień jest lepiej.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Iwa77 pisze:Moi Drodzy - strona miała być przede wszystkim bardziej funkcjonalna i czytelna dla mieszkańców- i moim zdaniem jest, w przeciwieństwie do starej - jest dostępna na urządzeniach mobilnych, posiada RSS o co od dawna zabiegał Artur B , zatem nie zastanawiajcie się nad jej ceną, i nie dyskutujcie np. nad logiem, które funkcjonuje już od kilku lat...a czy jest adekwatne, ładne, czy brzydkie,to rzecz gustu, a skupmy się raczej nad tym, czy brakuje jakiś ważnych informacji dla mieszkańców, uważam jak poprzednik, że Radni Miejscy mogliby dać więcej informacji o sobie, ale nie jest to oczywiście priorytet, pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi... ps. jak ktoś wejdzie za granicą na naszą stronkę, to mu przeglądarka automatycznie przetłumaczy tekst...
A wg mnie to właśnie jest też istotne dla wizerunku miasta. Nie to czy logo jest wg mnie ładne, czy nie, ale czy jest profesjonalne , czy właśnie .... tanie! Kiedy wyzwolimy się z tej wszechobecnej taniochy? Wszystko ma być tanie i byle jakie? Natomiast samo rozwijanie strony oczywiście oceniam pozytywnie
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Tu można zobaczyć jakie strony wykorzystują Wordpress - http://wordpress.org/showcase/
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Kiedy wyzwolimy się z tej wszechobecnej taniochy? Wszystko ma być tanie i byle jakie? Natomiast samo rozwijanie strony oczywiście oceniam pozytywnie
Mylisz pojęcia.
Władze publiczne często tuszują swoją niekompetencję przy określaniu warunków przetargu zwalając winę na barki kryterium ceny.
Strona ma być najtańsza lecz w/g warunków przetargu i to w przetargu te warunki powinny być dokładnie określone tak by zagwarantować oczekiwaną jakość.
To są publiczne pieniądze z podatków, każda firma komercyjna na rynku używa kryterium ceny ale za to dokładnie wie czego potrzebuje/co kupuje.
Jak władze publiczne rozsupłają kryterium ceny to będzięsz mieć przewały na mld złoty puszczane w błoto bo kryterium wyboru będzie kompletnie subiektywne i nie do podważenia.
jeśli pewne elementy są opcjonalne ale są pożądane to przetarg może dawać punkty za pewne elementy w ofercie.
Artur
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

masz rację ArturB, ale Damian z uporem maniaka będzie temat ciągnął, chociaż nawet nie zna ceny,a co do braku profesjonalizmu strony, czy loga - to Twoje subiektywne odczucie Damianie, jeśli zaprojektujesz lepsze, to zgłoś się do urzędu, na pewno Twój profesjonalizm i kreatywność zostanie doceniona i wykorzystana, a swoją drogą to strasznie mi przypominasz jednego radnego miejskiego, który wszystko krytykuje - czasami tylko dla zasady, bo w jego i tylko w jego odczuciu wszystko to "amatorszczyzna", bylejakość, brak profesjonalizmu,ale to nie ważne... ważne jest, aby strona była sprawna, funkcjonalna i jak najbardziej przydatna tym, którzy z niej najczęściej korzystają, czyli mieszkańcom Redy; dlatego piszcie swoje uwagi, spostrzeżenia, bo to tylko pomoże udoskonalić nową stronę, pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Drobny bład w RSS:
Nadawca przedstawia się jako 'divart' zamiast Urząd Miasta Redy lub Burmistrz Miasta Redy ...
Artur
ODPOWIEDZ