Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa strona UM - Opinie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Może się czepiam ale przydałoby się oddzielić poszczególne newsy na głównej stronie bo całość się trochę zlewa.
Przykład - Obrazek

Tak samo zmodyfikował bym tą mini przeglądarkę newsów na głównej. Jest trochę mało czytelna, na pierwszy rzut oka nie widać, że można to przeglądać, dopiero po najechaniu myszką pojawią się w górnym prawym rogu strzałki do zmiany newsa. Tak samo na dole, te miniaturki nie są od siebie niczym oddzielone i wygląda to tak jakby to była jakaś przeglądarka zdjęć.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Zobaczcie ile błędów zostało wyłapanych przez forumowiczów. Strona była robiona około 4 miesięcy a mimo to zawiera tyle błędów, często banalnych. UM powinien zapłacić naszej społeczności za beta-testy ))
Oglądałem stronę wykonawcy miejskiej witryny, wydaje się, że mają kilka ładnych projektów, a położyli najbardziej prestiżowy.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Dla mnie OK. Zostawiłbym tak jak jest.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Iwa77 pisze:masz rację ArturB, ale Damian z uporem maniaka będzie temat ciągnął, chociaż nawet nie zna ceny,a co do braku profesjonalizmu strony, czy loga - to Twoje subiektywne odczucie Damianie, jeśli zaprojektujesz lepsze, to zgłoś się do urzędu, na pewno Twój profesjonalizm i kreatywność zostanie doceniona i wykorzystana, a swoją drogą to strasznie mi przypominasz jednego radnego miejskiego, który wszystko krytykuje - czasami tylko dla zasady, bo w jego i tylko w jego odczuciu wszystko to "amatorszczyzna", bylejakość, brak profesjonalizmu,ale to nie ważne... ważne jest, aby strona była sprawna, funkcjonalna i jak najbardziej przydatna tym, którzy z niej najczęściej korzystają, czyli mieszkańcom Redy; dlatego piszcie swoje uwagi, spostrzeżenia, bo to tylko pomoże udoskonalić nową stronę, pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
No cóż, wystarczy napisać że nie podoba mi się logo i jest wg mnie amatorskie, by ktoś taki jak Iwa dopisał dalszy ciąg historii. Nie wiem dlaczego się tak gotujesz - może to Twoje dzieło mi się nie podoba Nie będę pisał kogo Ty mi w swojej reakcji przypominasz, bo nie wszyscy muszą się tak pieklić jak Ty.
Co do zdania Artura - nie zgadzam się, bo to idealizowanie. Właśnie zmuszanie do stosowania 100% ceny powoduje w praktyce zaniżanie poziomu usług. Właśnie firmy i organizacje, które nie są do tego zmuszone stosują różne kryteria wyboru i dzięki temu wybierają lepiej.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Damian, nie dopisałam żadnej historii,to nie ja się gotuję, ani nie ja się piekle, tylko Ty - a dlaczego uważasz, że um źle wybrał wykonawcę, skoro jedyną Twoją uwagą do nowej strony było wg Ciebie "amatorskie"' logo... strona jest, działa, drobiazgi jak widać są poprawiane, czy Ty jesteś taki idealny? czy Ty wszystko robisz od razu na 100 %? po Twoich wypowiedziach na tym forum śmiem twierdzić, że nie... więc wyluzuj chłopie i zacznij dostrzegać pozytywy wokół siebie...
Ostatnio zmieniony |25 Wrz 2013|, o 06:05 przez Iwa77, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

basta pisze:Strona była robiona około 4 miesięcy.
Ciekawymi informacjami dysponujesz - może czasem pracujesz w tym urzędzie.
Ostatnio zmieniony |24 Wrz 2013|, o 21:33 przez Jedrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

basta, a skąd wiesz ile czasu robiła się nowa strona?
Ostatnio zmieniony |24 Wrz 2013|, o 21:43 przez Iwa77, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Proponuję skupić się na temacie tego wątku, czyli pisać co jeszcze można by zmienić lub poprawić
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

przecież tylko o to prosiłam
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jedrek pisze:
basta pisze:Strona była robiona około 4 miesięcy.
Ciekawymi informacjami dysponujesz - może czasem pracujesz w tym urzędzie.
Nie, nie pracuje w urzędzie, przeczytałem o tym na mtk.pl, skoro burmistrz widział projekt strony już w czerwcu to znaczy, że robili to około 4 miesięcy.
Niestety muszę skrytykować wyszukiwarkę, jak przeczytałem, że została dodana to chciałem ją wypróbować i... nie znalazłem jej! Okazało się, że jest ukryta w formie ikonki. Bardzo kiepski pomysł, większość ludzi tego nie zauważy. W wolnej chwili usiądę i zrobie mockupa strony zgodnie z zasadami ux.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

przestań z tą przegladarką, w ogóle jest niepotrzebna! jak wiesz czego szukasz, to znajdziesz i masz obok mape strony, a zresztą ta ikonka od razu rzuca się w oczy, nie rób z ludzi ślepców cytując MTK, to burmistrz tylko powiedział, że nowa strona będzie przejrzysta i nowoczesna - takie było zamierzenie i taki jest efekt
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

kurcze - musiałam sobie to przetłumaczyc na polski i tak zrobic mockupa - to nic innego jak makieta wwww, zaś ux - to User experience –
"doświadczenie użytkownika", w skrócie UX, to termin opisujący całość wrażeń jakich doświadcza użytkownik podczas korzystania z produktu interaktywnego - zatem czekamy
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Iwa77 czytalas moje sugestie?

Oki, widzę że już wprowadzone Teraz jest oki
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Moim zdaniem ktoś za bardzo skupił się na bajerach typu animacje koloru elementów, a czytelność, rozkład elementów, wielkość i rodzaj czcionek ucierpiały. Do tego coś jest zwalone z JavaScriptem, bo menu mi się co któryś raz nie koloruje. No i w wielu miejscach linki się nie kolorują, lub mają różne zasady - jedne są podkreślone, inne podkreślają się po najechaniu

Chociażby po sąsiedzku: http://www.wejherowo.pl/ - wytłuszczone nagłówki, niewytłuszczony tekst, z lekką interlinią i justowaniem, drobny pasek pomiędzy newsami rozdziela je w elegancki sposób. W Redzie - dwie różne czcionki, do tego jedna szeryfowa, druga nie, rozmiar prawie identyczny, jakiś dziwny margines górny/dolny dookoła daty. Brak wyjustowania, tekst się zlewa.

http://www.krakow.pl/ - no wiadomo, tu poszło więcej kaski, ale np. ładne są nagłówki newsów - na niebieskim tle, kilka pierwszych z pełną treścią, dalsze tylko jako miniaturki. Do zrobienia w godzinę dla osoby ogarniętej z CSS, PHP i Wordpressem.

http://www.um.warszawa.pl/ - tutaj z kolei ładne menu i sam nagłówek - jest mniejszy i delikatniejszy niż ten nasz redzki. Jak się wchodzi na stronę Redy to po prostu wali po oczach tym logo - mogło by być 3x mniejsze i też by było OK.

Najważniejsza na stronie jest treść, i powinna być dobrze eksponowana oraz odróżniać się i oddzielać od reszty elementów strony - tu wszystko jest zlane, walą po oczach elementy graficzne i to one przykuwają uwagę, zamiast tego co najważniejsze. No i jak mówiłem w kilku miejscach ktoś poszedł w stronę "patrz pan jaki bajer, sie zwija, animuje, przechodzi" a nie wiem do czego to ludziom.


Przepraszam, zboczenie zawodowe.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie masz za co przepraszać - słuszne uwagi
ODPOWIEDZ