Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa strona UM - Opinie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Podziwiam Was... trzy strony i całe wypracowania na temat wyglądu strony www. To ewidentne zboczenie:-)
Mamo.... bo się potnę !!!
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Iwa77 pisze:Damian, nie dopisałam żadnej historii,to nie ja się gotuję, ani nie ja się piekle, tylko Ty - a dlaczego uważasz, że um źle wybrał wykonawcę, skoro jedyną Twoją uwagą do nowej strony było wg Ciebie "amatorskie"' logo... strona jest, działa, drobiazgi jak widać są poprawiane, czy Ty jesteś taki idealny? czy Ty wszystko robisz od razu na 100 %? po Twoich wypowiedziach na tym forum śmiem twierdzić, że nie... więc wyluzuj chłopie i zacznij dostrzegać pozytywy wokół siebie...
Nie będę prowadził z Tobą kłótni w nieskończoność, choć widzę, że swoim ciętym językiem umiesz do takich sytuacji prowadzić. Za każdym razem dopisujesz milion niepotrzebnych słów komentarza zamiast dyskutować merytorycznie. Nie wmawiaj mi co uważam, bo napisałem tylko zdanie nt. logo i tyle chciałem w tym temacie napisać. Nie moja wina, że Ci kobieto się to nie podoba i musisz dopisać mnóstwo uwag osobistych. To Tobie luzu życzę.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ups, ktoś tu się obraża... przyznaje wkurzyło mnie jedno sformułowanie: że logo jest amatorskie... a to czy logo Ci się podoba, to rzecz gustu, a o gustach się podobno nie dyskutuje---- Damian to w Twoich wypowiedziach i nie tylko w tych wątkach jest mnóstwo słów nie na temat, a merytoryczności w Twoich wypowiedziach zero... panoszysz się na tym forum, myślisz, ze wszystkie rozumy zjadłeś - kumpel brzezinsa dosłownie...
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Uczepiliście się logo redy, a powstało ono bardzo dawno temu. Dyskutujmy o stronie, w końcu jest ona wizytówką miasta w którym mieszkamy i powinna być jak najlepsza.
Iwa77, ikonka szukania ginie! zupełnie jej nie widać, widzi ją tylko ten co robi stronę lub dokładnie ją analizuje. Zwykły szarak jej nie znajdzie. Wiem co mówię, 10 lat pracuje dla jednego z największych polskich portali i zajmuje się właśnie takimi "pierdołami".
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Propozycja, zmiejszyczć odrobinę czcionkę w menu, usunąć link do rss i w powstałem miejsce wstawić inputa pod wyszukiwarkę. Rss dać w stopce i tak używają to tylko osoby zorientowane w temacie.
Kolor tła menu pobrać z herbu redy, zdjęcia w tle nagłówka mają za duży kontrast, rozjaśnić cienie, dać więcej vibracji kolorów (nie saturacji!), wyglądają przygnębiająco, wywalić cieniowanie po bokach, to amatorszczyzna ;/
I zróbcie coś z times new romanem w nagłówku submenu w prawej kolumnie i innych miejscach, bo to już fail po całości.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Iwa77 zastanów się co by nie zmodyfikować tej części strony, z newsami na wzór tej z Wejherowa. Tam faktycznie i przeglądarka newsów jest bardziej przejrzysta i intuicyjna jak i sam układ newsów.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Wow, czytam Wasze wypowiedzi, wchodzę na stronę UM i widzę zmiany... Super

Acha, i skupmy się na merytoryce. Skoro jest szansa, by co nieco jeszcze usprawnić naszą miejską stronę, to zróbmy, co w naszej mocy, by wyglądała jak najlepiej. A personalne wycieczki zostawmy na kiedy indziej

Ja dodam od siebie, że w lewym menu, przy MIASTO REDA jest po lewej taka strzałka, która sugeruje, że jak się na nią kliknie, to się coś w menu rozwinie. Ale się nie rozwija, więc strzałka wprowadza w błąd. Ja bym dał jakiś zwykły bullet albo bez niczego.
Jeśli chodzi o kolorystykę, to faktycznie dużo tych odcieni błękitów, ale z drugiej strony, ten kolor co jest w herbie Redy jest moim zdaniem zbyt jaskrawy do zastosowania na stronie.
asiareda
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

.... a wracając do merytorycznych kwestii. Czy jest możliwość dodania linku do strony http://caritas.antoni-reda.pl/ - myślę, że informacje, które tam są pokazywane, zainteresują mieszkańców redy, zwłaszcza usługa "oddam/potrzebuję"? Osobiście ucieszyłabym się też z jakichś podpowiedzi, gdzie w Redzie są ścieżki rowerowe - pogoda ciągle sprzyjająca, a brakuje mi mapek, albo opisów tras, chyba że czegoś nie zauważyłam
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jeśli chodzi o mnie, to jedyna na razie uwaga dotyczy estetyki głównego banera.
Straszny miszmasz i pstrokacizna. W tle wielkie zdjęcia (na marginesie bardzo średniej, amatorskiej jakości), z lewej strony wielkie logo, z prawej nie mniejszy herb miasta i do tego stopka kontaktowa.
ZA DUŻO tego. I każdy element z "innej parafii". Po co właściwie ta stopka kontaktowa w ramce, jeśli niżej jest zakładka KONTAKT?
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

bo Tempest nie znasz ludzi - ciagle szukają i nie mogą znaleźć - a tak mają wprost przed oczami )) a mi się główny baner podoba i nie uważam, żeby to był misz masz, wręcz przeciwnie!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Pasek menu pod banerem też wydaje się jakiś taki duży... a wyszukiwarka na nim jak dla osób z problem wzrokowym... większy minimalizm.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

O jest nowa wersja - ciekawe jaka to czcionka ?
Kiedy radni dadzą się poznać na stronie kolory fajna sprawa ale mi tu brakuje podstawowych informacji o naszych przedstawicielach. To was nie martwi że nie chcą się chwalić tym co robią i kim są poza wyborami?
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Iwa77 pisze:bo Tempest nie znasz ludzi - ciagle szukają i nie mogą znaleźć - a tak mają wprost przed oczami )) a mi się główny baner podoba i nie uważam, żeby to był misz masz, wręcz przeciwnie!
De gustibus ... Dla mnie to patchwork i tyle Pół biedy, gdyby ta ramka z herbem była powiązana estetycznie z logiem. Ale nie jest.
To tak jak w tekście powyżej. Fajny jest, przyjazny dla oka? Nie sądzę

A co do szukania kontaktu - nie sądzę, by przy tak dużym banerze z zakładkami był on trudny do odnalezienia. Jest praktycznie na samym wierzchu, zazwyczaj umieszcza się go na końcu paska, więc jaki problem go znaleźć? Natomiast planu miasta odszukać nie mogłem, dopiero przez wyszukiwarkę mi się udało. Więc może plan umieśćcie w dużym banerze? (żartuję oczywiście )
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Tempest pisze:Natomiast planu miasta odszukać nie mogłem
A planu szukałeś w dziale O mieście czy w gospodarce odpadami - Tak z ciekawości pytam

Baner pewnie można zmienić to może jacyś eksperci zrobią fotki i prześlą do urzędu na dane kontaktowe - pewnie po to są tak widoczne. Zamiast narzekać może warto pomóc.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tak na szybko moja przeróbka baneru, foto w tle jest poglądowe, co prawda jest to rzeka Reda, bo nie udało mi się nic sensownego znaleźć, a obecnego tła z baneru nie udało mi się ściągnąć

Obrazek

Zmiany:
-baner o jakieś 10% ścięty na wysokości
-Herb Redy po lewej stronie bo jest ważniejszy niż logo Redy
-mała notka "Serwis Informacyjny Miasta Reda", Nie koniecznie musi być
-logo Redy przeniesione na prawą stronę

Zmiany na stronie:
- menu pod banerem ścięte o jakieś 25% na wysokości
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ