Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa strona UM - Opinie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Ktoś miał fantazję z tą czcionką. Moim zdaniem, na całej stronie powinna być jedna rodzina czcionek, ale zróżnicowana pod względem kolorystycznym i rozmiarem. Przy czym na całej stronie nie powinny dominować więcej niż 3 kolory.
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Dla strony wędkarskiej chyba Reda to nie tylko rzeka. Poszukaj czegoś oddającego charakter a nie poszedłeś na łatwiznę. Fotka rzeki to naprawdę nie jest nic oryginalnego. Wygląda jak 90% rzek w Polsce
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Inna czcionka dla nagłówków to nic nowego http://www.dobreprogramy.pl/ i oryginalnego. Za to pięknie wyróżnia tematy mi się podoba.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Napisałem, że foto jest poglądowe bo nic innego w internecie nie ma w odpowiednim rozmiarze. Być może autor strony posiada lub dostał jakieś zdjęcia.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Na pewno autor strony coś chowa i celowo daje najgorsze fotki
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Patrzę dziś na stronę i myślę, czy to zakład pogrzebowy? Stopka jest masakryczna, ta nowa czcionka do nagłowków, to tak zupełnie przypadkowa? Tragedia. Czcionka natychmiast do wywalenia, dać zwykłego ariala albo coś z grupy sans-serif, szarości i trumienne zdjęcie w stopce do natychmiastowego wywalenia.
Zaczyna być duuuużo gorzej aż muszę się napić z rozpaczy.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

No teraz wielkosc czcionek to jakis koszmar, za duze.
Od razu unaczonia sie problem że mam 50% ekranu pustego bo stronia nie rozciąga się do całej szerokości tylko stanowi wąski pasek na środku, przez co u mnie mimo że połowa ekranu 1920 jest pusta w artykułach widać po 6 - 8 wyrazów w lini!! to jest nonsens jakiś.
Co jeszcze głopsze strona nie zapisuje cookie z rozmiarem ostatnio wybranym poprzez A+ a- po prawej.
Mimo ze to nie skaluje calosci strony tylko czesc informacji to chociaz czesciowo pozwalalo jakos recznie poprawic rozmiary.
Artur
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Za to sam dobór czcionek tym razem dużo lepszy (zastanawiam się, czy powyższe komentarze dotyczą tej samej czcionki, czy też zmiany następują tak szybko). Mnie osobiście te nagłówki podobają się bardziej, niż to co było wczoraj. Choć fakt, zmniejszyłbym rozmiar. Za domyślny rozmiar uznałbym jeden poziom niżej (klikając na +/- po prawej stronie).
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Patrząc na to wszystko mogę stwierdzić, że ktoś się pospieszył z publikacją tej strony. Jak można opublikować stronę a potem pytać się co poprawić, było trzeba zrobić jakąś beta wersję i tutaj ją pokazać, a potem po wprowadzeniu wszystkich zmian opublikować wersję finalną.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Co racja, to racja. Raczej nie powinno dokonywać się tak częstych zmian na żywym organizmie. Nawet teraz, możnaby zebrać uwagi, spędzić na spokojnie kilka dni, dopracować i pokazać wersję testową.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

a czy zauważyliście, że zmiany są tylko kosmetyczne chyba nie wierzycie w to, ze kilku stałych malkontentów pomarudzi, ze brzydko, i od razu na dyktando zostanie to zmienione? widac, że tylko konkretne rzeczy są brane pod uwage...
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jak podaje nieoficjalnie jeden z urzędników z ul. Puckiej strona www podobno kosztowała 10 000 zł / czyli każdy mieszkaniec wydał na nią niecałe 5zł. Niestety nie znalazłem w BIP'ie ogłoszenia o przetargu, więc trudno zweryfikować tą informację.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

basta pisze:Jak podaje nieoficjalnie jeden z urzędników z ul. Puckiej strona www podobno kosztowała 10 000 zł / czyli każdy mieszkaniec wydał na nią niecałe 5zł. Niestety nie znalazłem w BIP'ie ogłoszenia o przetargu, więc trudno zweryfikować tą informację.

bo przy tej kwocie nie ma potrzeby organizowania przetargów
Smigloo
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Mnie nowa strona - delikatnie mówiąc - nie zachwyca.
- rozwiązania technologiczne, design, usability są na poziomie sprzed kilku lat
- prezentacja wizerunkowa jest słaba. Strona www jest jednym z elementów tworzenia wizerunku miasta. Patrząc się na www można odnieść wrażenie, że jesteśmy małym, szarym i brzydkim miastem
- menu górne i boczne - przypadkowe. Kolejność z menu górnego nie zachowana w menu bocznym, czyli raz niektóre elementy są bardziej ważne, a raz mniej?
- logo i claim - dramat. Powódź, wieżowce i 1 drzewo rodem z lat 90-tych. Wstyd.
- skąd to miasto.reda.pl? niepotrzebne komplikowanie sprawy, przecież w opozycji nie będzie wies.reda.pl
- nawigacja i funkcjonalność - szwankuje. Powiększanie tekstu prawym buttonem powoduje powiększanie tylko części treści (już lewe menu pozostaje tak samo małe). Nie powiększa się nawet kontakt, a numery telefonów i logo z górnej grafiki giną. Niestety, numeru spisać się nie da.

Do tego kilka kwiatków w postaci nierównej wysokości zdjęć na stronie głównej oraz literówek, co naprawdę nie powinno mieć miejsca.

I ostatnia rzecz, o której nie pomyślano. W Redzie brakuje miejsc, gdzie mieszkańcy mogliby powiesić swoje ogłoszenia - o oferowanych przez nich usługach, produktach. O tym co chcieliby zaoferować, oddać, zamienić. Ta strona www wydaje mi się idealnym miejscem, by stworzyć takie wirtualne tablice. Często nie wiemy nawet o usługach, które świadczone są w naszej okolicy. Mi osobiście przydałoby się również kalendarium wydarzeń w Redzie. Kulturalnych, miejskich, innych.

Szkoda.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

"I ostatnia rzecz, o której nie pomyślano. W Redzie brakuje miejsc, gdzie mieszkańcy mogliby powiesić swoje ogłoszenia - o oferowanych przez nich usługach, produktach. O tym co chcieliby zaoferować, oddać, zamienić. Ta strona www wydaje mi się idealnym miejscem, by stworzyć takie wirtualne tablice. Często nie wiemy nawet o usługach, które świadczone są w naszej okolicy. Mi osobiście przydałoby się również kalendarium wydarzeń w Redzie. Kulturalnych, miejskich, innych."

Wszystkie te informacje są właściwie na forum "e-reda". Wiadomości o wydarzeniach kulturalnych i sportowych również; pomysł, aby to zebrac w formie kalendarium wydaje się dobry. Co na to admin, czy jest na to szansa na portalu ? Wirtualna mapa Redy zawiera informacje o usługach, handlu, placówkach oświatowych itd, pewien problem jest z jej aktualizacją, bo jak wszyscy wiemy, jedne placówki się likwidują, inne powstają, jeszcze inne zmieniają swoje siedziby, itd.
ODPOWIEDZ