Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Chory chłopak w parku gdzie jego opiekuni!!!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dorota86reda
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Witam
Po raz kolejny zostałam wczoraj "napadnięta" przez tego chłopaka. Zastanawiam gdzie zgłosić ta spraw.
Byłam z dzieckiem w parku na placu zabaw, gdy tylko ujrzałam tego chłopaka wzięłam dziecko i zaczęłam isc. Niestety nie udało mi sie "uciec" przed nim. Klepał mnie po czym mnie złapał i całował po policzku nie mogłam go odepchnąć. Na reku trzymałam 4 letniego syna który był przerażony. Cała drogę do domu dziecko nie mogło zrozumieć coś się działo. Ludzie zróbmy coś z tym chodzi tu przede wszystkim o dzieci. Moj syn powiedział ze więcej już nie pójdzie do parku a tak lubi tam sie bawić. Czytałam forum i jest wiele osób które maja taki problem z tym chłopakiem.

Ps w temacie
Inwestycje: Budowa parku w Redzie na stronie 30 i 31 znajdują sie wypowiedzi na ten sam temat.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Karol jest może uciążliwy ale nie jest niebezpieczny i przenigdy nie kazałbym zamykać go w domu. Wprawdzie moja żona też czasem narzeka ale wie, że nie należy się bać i przesadnie reagować. Proponuję dziecku wytłumaczyć że nie jest to żadna agresja tylko choroba - najnormalniejsza na świecie rzecz z którą będzie się przecież nieraz w życiu spotykał. Każdemu z moich dzieci oraz ich rówieśników musiało to wystarczyć i ... działa bez zarzutu.

Czasem i mi się zdarza w samolocie czy tramwaju usiąść obok przysłowiowej "grubej baby" i też jest to dla mnie uciążliwe a przecież nie proszę przewoźnika żeby babę wysadził. Niestety, nie jesteśmy sami na tym świecie i nigdy nie będziemy.

Pozdawiam i dołączam prośbę do kogoś z uprawnieniami administratora o przerzucenie wypowiedzi do już istniejącej dyskusji.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Tak, tylko nie bardzo rozumiem Twoj liberalizm wobec umowmy sie - napastowania kobity. Wszystko ok, ale jezeli chlopak ewidentnie sie ludziom narzuca to trzeba "cos" z tym zrobic. Ale co...to juz nie wiem. Na pewno kolega powinien sie uspokoic. Szczerze mowiac, nawet sie nie dziwie reakcji dzieciaka...

PS. W tramwaju??? W samolocie to uwierze ale tramwaju mi nie wcisniesz
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Poruszałem ten temat w zeszłym roku, powinien gdzieś tu być wątek o tym. Z tą sprawą trzeba coś zrobić ale nie wiadomo jak do tego podejść. Po prostu osoby które zostały, że tak powiem napadnięte lub w jakimś tam stopniu napastowane przez tego chłopaka (byłem nieraz świadkiem jak dopierał się do dziewczyn/kobiet, próbując je obmacywać i całować) powinny zgłosić całą sprawę na policji... innego wyjścia raczej niema.
g63361pd pisze:Karol jest może uciążliwy ale nie jest niebezpieczny i przenigdy nie kazałbym zamykać go w domu.
Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Nikt nie mówi żeby go zamykać w domu ale jego zachowanie faktycznie doprowadza do tego, że kobiety na jego widok zabierają dzieci i uciekają z parku a to nie jest normalne. Tak nie może być.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ja jak się tu wprowadziłam też miałam z nim problem.ciągle za mną gonił .staram się być tolerancyjna i nie umiem być niemiła.Traktuję go tak samo jak każdego innego człowieka.ale kiedyś też przesadził i próbował całować,ofuknęłam go porządnie,powiedziałam głośno i wyraźnie ,żeby sobie poszedł,potem jak go widziałam nie szukałam kontaktu wzrokowego ,a jak się zbliżał mówiłam głośno ,żeby poszedł sobie.to poskutkowało,teraz nie podchodzi do mnie.niestety nie można być miłym,bo On wtedy napastuje.przykre ale tak to wygląda.idealnie by było,żeby wychodzili z nim członkowie rodziny,czasem chodzi z mamą,ale tylko czasem.jak spaceruje ze swoim psem to bije go i krzyczy,że pies zrobił kupę,wkurza mnie to niesamowicie,szkoda mi zwierzaka
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:powinny zgłosić całą sprawę na policji... innego wyjścia raczej niema.

kobiety na jego widok zabierają dzieci i uciekają z parku a to nie jest normalne. Tak nie może być.
Tylko że: Nasza dzielna redzka Policja nie zrobi z tym N I C !!!!!
Dopiero jak się stanie nieszczęście - to wtedy się obudzą...

I obawiam się, że dopiero takie zdarzenie może otworzyć oczy pewnym osobom..
Może to głupi przykład - ale w Gdańsku na starówce działał pseudo-pirat - ani Straż Miejska ani Policja nie robiła z nim nic - a też zaczepiał, obmacywał kobiety, do tego wyzywał itd...
Dopiero jak kiedyś ktoś nie wytrzymał i spuścił mu łomot - zrobiło się głośno i sprawą zajęły się pewne instytucje!
Nie jestem za takim rozwiązaniem (siłowym) - wręcz odwrotnie - ale kurde - niech rodzina tego chłopaka powstrzyma go zanim znajdzie się ktoś i go np. pobije!
Wtedy się obudzą?!
A policja... eeeh.. Po co im te kamerki w parku?! No ale dyżurny zamiast w monitory patrzy w telewizor i ogląda familiadę...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Muszę Tobie przyznać 100% racji.

Myślę, że jednak jakby znalazły się osoby które chciałyby to gdzieś zgłosić to można by coś z tym zrobić... nawet zgłosić fakt do UM, czy MOPS-u.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja też, swego czasu, miałam z nim problem. Nie pomagała zmiana kierunku, szedł za mną i usiłował mnie zaczepiać. Mam psa, który obszczekuje każdego, kto się do nas zbliża, więc to go trochę odstraszało. Ja zaczęłam się dokładnie tak samo zachowywać jak redzianka i to jest najlepsza metoda. Nie podchodzi do mnie. Ale to nie znaczy, że z tym nie trzeba coś zrobić tym bardziej, że traktowanie przez niego psa ma znamiona znęcania. Czy ktoś zna jego dokładny adres, nazwisko? Proszę na priv. Myślę jak się będzie miało te dane, będzie można policję prosić o interwencję.
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

kiedys rowniez probowal zaczepiac moja zone z dzieckiem, ale sie uspokoilo po glosnym i wyraznym zwroceniu mu uwagi.. drugim problemem jest drugi grubasek co chodzi z workiem i wacha klej - czesto w czerwonej kurtce zarowno w okolicach parku jak i na JPII wyciaga od ludzi pieniadze oraz zaczepia kobiety i z tego co wiem probowal kopac i pobic kilka, znajoma zglosila sprawe Policja stwierdzila, ze jak pojawi sie w parku jak bedzie z dzieckiem ma dzwonic.. niestety moja zone tez zaczepil i cos wymachiwal piescia przed twarza, raz go spotkalem to mu powiedzialem co mysle i na razie spokoj. ciekawe kiedy trafi na mniej trzymajacego nerwy meza lub chlopaka i zrobi sie afera jak oberwie...
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Myślę drodzy państwo że delikatnie mówiąc, fantazja was poniosła i zaczynam żałować że w ogóle przyłączyłem się do tej dyskusji. Policja? Może od razu jakaś jednostka AT? Zanim zaczniecie się pienić poczytajcie sobie na przykład o Radku Agatowskim. Pamiętamy że skoro jest zgłoszenie, to musi być interwencja a wtedy to już zależy którą nogą urzędnik wstanie.
Oczywiście nikomu nie życzę żadnych podobnych chorób w najbliższym otoczeniu, zapewniam tylko że punkt widzenia zmienia wtedy się każdemu o 180 stopni.
Jeśli facet nie jest piękny, młody i zdrowy to ma się najlepiej nie pokazywać na ulicy? Brawo, po prostu. Ech, słów brakuje.
A ten gdański niby pirat to zupełnie inna sprawa.
HAns, o tym drugim przypadku słyszę pierwszy raz.
P.S. Marcin, reakcja dziecka to tylko kopia reakcji matki.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Byłem świadkiem sytuacji gdy próbował wkładać ręce kobiecie pod ciuchy - upośledzenie swoją drogą, ale jeśli ktoś jest zboczeńcem no to już tego tak nie można tolerować. Myślę, że tylko niepełnosprawność uchroniła go jak na razie przed pobiciem, bo normalnie niejeden partner poszkodowanej kobiety by dokonał samosądu.

@g63361pd: miałeś sytuację, że grube baby w samolocie Cię całują i obmacują? Bo wydaje mi się, że trochę złe to porównanie. To nie chodzi o wygląd/zapach- tylko o napastowanie cielesne. Rozumiem, że jakby wsadził Twojemu dziecku rękę w spodnie, obmacywał i całował, to nadal byś mówił, że to "najnormalniejsza na świecie rzecz z którą będzie się przecież nieraz w życiu spotykał"?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

g63361pd pisze:Myślę drodzy państwo że delikatnie mówiąc, fantazja was poniosła
(...)
Jeśli facet nie jest piękny, młody i zdrowy to ma się najlepiej nie pokazywać na ulicy? Brawo, po prostu. Ech, słów brakuje.
Sorry, ale to chyba Ciebie fantazja ponosi..
Po sposobie wypowiedzi.. po totalnej obronie chłopaka - mogę wnioskować, że nawet jeśli nie jesteś spokrewniony, to dużo o nim wiesz..? Proszę - widzisz, że sporo osób nie odbiera jego zachowania pozytywnie - wpłyń na jego opiekunów by go bardziej pilnowali..
Po co - ktoś ma mu kiedyś zrobić krzywdę?
To nie jest tak, że osoba chora - nie ma prawa pokazywać się na ulicy.. Bzdura!
Chodzi tylko o to, że jego zachowanie nie jest powszechnie akceptowane - że obmacywanie czy całowanie narusza czyjąś prywatność i budzi lęk - a wspominana przez Ciebie otyła kobieta w autobusie raczej nie!
Doprawdy nie widzisz różnicy w napastowaniu kogoś a siedzeniu obok w fotelu?
Może bardziej obrazowo:
Co byś powiedział gdyby jakiś facet wymacał publicznie Twoją żonę i wystraszył Twoje dziecko - tak żeby bało się wyjść do parku czy na plac zabaw?
Dalej nie widzisz w tym nic złego?
torgal
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jedno jest pewne ten chłopak powinien z stamtąd zniknąć!!! Bo może pewnego dnia zacznie dzieci zaczepiać !!!! Będzie se łaził i grasował dalej to nie jest ok. Policja albo Miasto powinni coś zrobić ale czy wiedzą w ogóle o tym problemie? Jego zaczepki są męczące - powinien mieć opiekuna przy sobie i żeby ten go pilnował! Kobiety się go boją.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Tylko, że tego chłopaka zdaje się nie dzieci interesują...

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Dzieci może nie ale matki tak ! Sama byłam zimą przez niego napastowana gdy byłam z córeczką na sankach. Córeczka była przerażona jego zachowaniem ( próbował mnie całować i obmacywać a ja starałam się temu zapobiec nie wzbudzając przy tym przerażenia mojego dziecka ). Teraz gdy przechodzimy przez park dziecko się rozgląda czy go gdzieś w pobliżu nie ma a gdy go wypatrzy musimy natychmiast iść do domu. Cała sytuacja miała miejsce dwa lata temu a moje dziecko ma traumę do dzisiaj ! Jak wytłumaczyć dziecku takie zachowanie skoro obcy pan szarpie się z jego matką ?!!! Przecież nie mogę powiedzieć że pan nie robił nic złego skoro się z nim musiałam szarpać bo żadne prośby nie skutkowały !
ODPOWIEDZ