Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ekologia

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
ewamewa
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Witam chciałabym poruszyc temat dotacji do zmiany sposobu ogrzewania domu z weglowego na gazowy.Wiem że irytujące jest spacerowanie po naszym pieknym miescie w obłokach dymu i sama chciałabym przyczynic sie do zmiany.Dlaczego władze naszego miasto tego nie ułatwiają,jestem w trakcie takiej własnie zmiany i wcale nie jest to tania inwestycja .Inne miasta przyznają dotacje nawet w wys 50% poniesionych kosztów,u na takich dotacji nie ma,do kogo sie zwrócic ?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

ewamewa pisze:Witam chciałabym poruszyc temat dotacji do zmiany sposobu ogrzewania domu z weglowego na gazowy.Wiem że irytujące jest spacerowanie po naszym pieknym miescie w obłokach dymu i sama chciałabym przyczynic sie do zmiany.Dlaczego władze naszego miasto tego nie ułatwiają,jestem w trakcie takiej własnie zmiany i wcale nie jest to tania inwestycja .Inne miasta przyznają dotacje nawet w wys 50% poniesionych kosztów,u na takich dotacji nie ma,do kogo sie zwrócic ?
polecam umówić się na rozmowę z burmistrzem lub przedstawicielką/em rady miejskiej.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Jak co roku 22 września jest Europejskim Dniem bez Samochodu

Tego dnia SKM Trójmiasto i ZKM Gdynia umożliwiają właścicielom i współwłaścicielom
samochodów do bezpłatnego przejazdu który będzie możliwy tylko za okazaniem dowodu rejestacyjnego
samochodu podczas kontroli biletów

Na dzień dzisiejszy nie ma potwierdzenia na stronach internetowych czy MZK Wejherowo
i PKS Gdynia (dawniej Wejherowo) przyłączą się do akcji

Fajna sprawa, tylko że w naszym kraju niewiele osób korzysta z takiej akcji
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

A kolej metropolitalna?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

goya pisze:A kolej metropolitalna?
Obsługiwana przez SKM, więc zapewne też.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Major pisze: Fajna sprawa, tylko że w naszym kraju niewiele osób korzysta z takiej akcji
Z takiej akcji korzystałabym codziennie, gdyby tylko w dzielnicy, w której mieszkam działała normalna komunikacja miejska, a nie autobus co 2 godziny i w dodatku kompletnie nieskorelowany z SKM
Więc niestety - bez auta ani rusz.
Takie akcje są dobre dla mieszkańców sporych miast i to raczej dzielnic centralnych, aniżeli przedmieść.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

No SKM się dziś idealnie wstrzeliło w akcję. Od 5 rano do 12 mega opóźnienia z powodu jakiejś awarii
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

takie akcje są dobre w dobrze zarządzanych (pod względem komunikacji) miastach.
Jak przewoźnicy mają zachęcić potencjalnych pasażerów do jazdy zbiorkomem, jak mają tych pasażerów w głębokim poważaniu a sami pasażerami nie są

Poza tym jak jest taka akcja to pojazdy powinny być dłuższe lub puszczane częściej. Skoro na co dzień jeżdżą nie rzadko przeludnione... to co dopiero, gdyby taka akcja wypaliła?

Inna sprawa, że w naszej metropolii trzeba naprawdę dobrze się orientować w komunikacji, żeby się nie pomylić. Ktoś kto nie korzysta z komunikacji i chciałby właśnie przy podobnej akcji spróbować, mógłby srogo się zawieść

Tylko u nas takie jaja jak kupno dobowego biletu o 23.50, który ważny jest do 23.59... a płaci się za całą dobę.
Karnet (w skład którego wchodzi 5 biletów) na autobus zamiast biletu.
W jednej metropolii 5 różnych biletów, albo i więcej.
Zero skomunikowania ze sobą przewoźników
SKMka jeżdżąca co 30 minut (w soboty i święta)
SKMka stojąca na stacjach pośrednich (na ogół Rumia albo Chylonia) po 10 - 20 minut... nie wiadomo po co.
Brak jakichkolwiek komunikatów dla pasażerów w przypadku awarii
itd. itp.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:takie akcje są dobre w dobrze zarządzanych (pod względem komunikacji) miastach.
Jak przewoźnicy mają zachęcić potencjalnych pasażerów do jazdy zbiorkomem, jak mają tych pasażerów w głębokim poważaniu a sami pasażerami nie są

Poza tym jak jest taka akcja to pojazdy powinny być dłuższe lub puszczane częściej. Skoro na co dzień jeżdżą nie rzadko przeludnione... to co dopiero, gdyby taka akcja wypaliła?
Całkowita racja
Wicek pisze:Inna sprawa, że w naszej metropolii trzeba naprawdę dobrze się orientować w komunikacji, żeby się nie pomylić. Ktoś kto nie korzysta z komunikacji i chciałby właśnie przy podobnej akcji spróbować, mógłby srogo się zawieść [...]
Brak jakichkolwiek komunikatów dla pasażerów w przypadku awarii
itd. itp.
Tutaj polecam aplikację SKM KomPas, powiadamia o różnych awariach, opóźnieniach itp.
Wicek pisze:Tylko u nas takie jaja jak kupno dobowego biletu o 23.50, który ważny jest do 23.59... a płaci się za całą dobę.
Nie wiem jak to wygląda w autobusach, kiedyś doba normalnie to były 24h, bo sam go używałem. Obecny bilet dobowy SKM także jest 24 godzinny.
Wicek pisze:Karnet (w skład którego wchodzi 5 biletów) na autobus zamiast biletu.
Tak, totalna bzdura, tym bardziej że są to bilety ulgowe. Kupujesz karnet, jedziesz tam i powrót i zostaje Ci pół biletu, kupujesz następny taki zestaw, jedziesz tam i powrót i zostaje Ci bilet w jedną stronę...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:
Wicek pisze:Tylko u nas takie jaja jak kupno dobowego biletu o 23.50, który ważny jest do 23.59... a płaci się za całą dobę.
Nie wiem jak to wygląda w autobusach, kiedyś doba normalnie to były 24h, bo sam go używałem. Obecny bilet dobowy SKM także jest 24 godzinny.
Nie wiem jak jest teraz, ale jakieś dwa miesiące temu jak się bilet dobowy na SKM kupowało w automacie biletowym o 20.00 to na bilecie było napisane, ze jest ważny do 23.59
Kupiony w kasie to wiem, że liczy się 24 godziny od skasowania
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Wicek - ten w automacie to jest tak samo za 12 zł na tej samej trasie co ten z kasy? Może to dwa różne bilety są?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

a nie powiem, bo nie wiem
mi się rzadko zdarza kupować bilet dobowy, więc nie kojarzę cen, ale nie wiedziałem, że mogą być dwie inne taryfy... chociaż to SKM więc wszystko jest możliwe

wydaje mi się, że kosztował 12 zł, ale może zawodzi mnie pamięć, bo na stronie SKM nie widzę takiej ceny dla biletów dobowych
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

22 września (wtorek) jak co roku to Dzień bez Samochodu czyli darmowe przejazdy komunikacją miejską MZK Wejherowo ale również trójmiejską komunikacją i pociągami SKM. (oczywiście za okazaniem dowodu rejestracyjnego) :D
Ogólnie świetna incjatywa, szkoda tylko że tak mało osób korzysta z bezpłatnych przejazdów jadąc np.do pracy zamieniając samochód na komunikację ... ale powodem może być to że część osób obawia się opóźnień z powodu korków i remontów dróg.
W zeszłym roku skorzystałem z takiego wejherowskiego przejazdu, ale niestety ilość pasażerów była standartowa.
Wiadomo że wiele miast ten dzień traktuje trochę jako zabawę przyciągając też pasażerów zabytkowymi pojazdami komunikacji,
i gdyby wejherowskie MZK też posiadało stare zabytowe autobusy i tego dnia jeździły na wybranych liniach po miastach małego trójmiasta to przyciągały by wielu pasażerów oraz miłośników takich pojazdów. :D
ODPOWIEDZ