Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

kawa za złotówkę lub "zawieszona kawa"

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
pablo_gsa
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

ponieważ wątek o kawie za złotówkę dla emerytów zniknął dość szybko z forum

to ja zaproponuje rozwiązanie podpatrzone w słupsku - gdzie osoby zamawiające kawę/herbatę/posiłek dodaje te 5 zł do rachunku aby osoby które na to nie stać mogły bez stresu o zubożenie portfela wyjść z domów, spotkać sie i napić kawy którą ktoś inny im zasponsorował.

W Słupsku spotkałem się z taką akcją na kawę dla tych których na nią nie stać :

"Zawieszona Kawa"
Herbaciarnia w Spichlerzu wspiera akcję „Caffe sospeso”. "Zawieszona kawa" to zwyczaj, który pochodzi z Włoch i ma prawie... 100 lat. Narodził się w Neapolu w czasach wielkiego kryzysu i tam jest najbardziej rozpowszechniony. - Włosi przed pracą idą na szybką małą czarną do kawiarni. Wielu z nich płaci nie tylko za to, co wypiją. "Caffe sospeso" to kawa, za którą płacą, ale której nie piją. Na tablicach kelner kredą zaznacza liczbę darmowych filiżanek, z których może skorzystać inna osoba, która na kupno kawy nie może sobie pozwolić. Chodzi właśnie o dzielenie się. Nie należy zawężać tego do dobroczynności, pomocy ubogim. Każdy może podzielić się z innym niezależnie od statusu materialnego. To akcja dla wszystkich. Jak "zawiesić kawę"? To proste, wystarczy, że podczas płacenia poinformujesz, aby do rachunku doliczono zawieszoną kawę. W naszej herbaciarni można zawiesić kawę, herbatę lub ciasto. Wybór zależy od Ciebie. Zawieś kawę!
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
113 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

I to jest fajny pomysł, bo przecież nie tylko emeryci nie mogą sobie czasem pozwolić na kawę, są wśród nas inni w potrzebie, czasem też jestesmy zmarznięci, a nie mamy przy sobie portfela, mozna by wtedy skorzystać z takiej zawieszonej kawy, a innym razem "postawić" komuś innemu. A bywają też emeryci z pieniędzmi, którzy mogliby mieć przyjemność z dzielenia się... Nie szufladkujmy ludzi wg wieku.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

A kto mi dziś piwko zawiesi? Może być w Faraonie. Z góry dziękuję. Koło 17 odwieszam
Mamo.... bo się potnę !!!
ODPOWIEDZ