Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

''BEZPLATNE PRZEDSZKOLE'' w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
mononono
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Czy ktos cos wie na temat bezplatnego przedszkola. Czy w redzie sa tylko prywatne przedszkola. Mam 3 letniego synka ktory juz umie pisac liczyc malowac dokladnie i wiele innych rzeczy, ale niestety ma problem z wyraznym mowieniem, mowi bardzo duzo ale naprawde trudno go zrozumiec. Chodze z nim do logopedy, cwicze z nim sama, ale podobno bardzo pomocne w tej kwesti jest przedszkole. Nie stac mnie na prywatne przedszkole. I z tad moje pytanie , czy w redzie sa jakiekolwiek bezplatne przedszkola?
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

ja wiem o "darmowych" żłobkach w Redzie i Rumi i że przedszkola też są z dopłatami unijnymi , na pewno w Gdansku ale gdzie bliżej to nie wiem
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Darmowych przedszkoli w Redzie niema.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
direks
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

W Omnibusku jest grupa 4-5 latków współfinansowana przez EFS http://www.omnibus-reda.pl/efs.html
kluska222
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Liliana tak czytam i czytam i nie wiem jak to rozumieć.Ty wiesz o przedszkolach w Redzie czy w Gdańsku?
mononono
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ostatnio tez sie dowiedzialam ze omnibusek jest takim darmowym przedszkolem ale z reda mlyn do ciechocina jest troche drogi... A nic blizej nic nie ma? No wlasnie ja liliany tez do konca nie rozumie...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

co znaczy "takim darmowym"?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

kluska222 pisze:Liliana tak czytam i czytam i nie wiem jak to rozumieć.Ty wiesz o przedszkolach w Redzie czy w Gdańsku?
już wyjasniam. są żłobki bezpłatne w Redzie, Rumi, Pucku i kilku jeszcze małych okolicznych miejscowościach, płacimy tylko za wyżywienie 200-230zl za opieke ZERO. mam w takim żłobku dziecko. koleżanka z kolei na takiej samej zasadzie ma dziecko w przedszkolu w Gdańsku. to są punkty dofinansowane przez Unie. Moj żłobek i przedszkole kolezanki są na innym programie z Uni, ale oba darmowe. niestety o przedszkolach tu bliżej nic nie wiem. jestem zainteresowana przedszkolem tu blizej niz w Gdansku bo od wrzesnia syn "awansuje" na przedszkole wiec podbijam temat z pytaniem - czy są przedszkola dofinansowane przez Unie w okolicach Redy? przez Unie bo na miasto juz wiemy - nie mozemy liczyc:(
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Niestety na dzień dzisiejszy bezpłatne są tylko żłobki z Fundacji Pozytywne Inicjatywy.Szkoda, że miasto nie robi nic w tym kierunku, aby powstały unijne przedszkola, gdzie na dzień dzisiejszy rodziców nie stać na posyłanie swoich pociech do niepublicznych placówek.Jak widać w Redzie NIE MA polityki prorodzinnej!!!
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Z tego co się orientuję, to o dofinansowania na darmowe przedszkola i żłobki starają się fundacje i stowarzyszenia, bo tylko one mają szanse uzyskać środki z Unii, lokalne samorządy nie mogą być beneficjentami na te cele.
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Nieprawda, np.gmina Cedry Wielkie otworzyła takie przedszkole,jak widać można!!!
mononono
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No wlasnie, zeby mieszkac w Redzie i poslac dzieci do przedszkola trzeba miec pieniadze. A jak ktos ma 3 dzieci i tylko maz pracuje bo oczywiscie zona zajmuje sie dziecmi bo na przedszkole nas nie stac to co ma zrobic? Oczywiscie ucze dzieci sama w domu , rysowac, pisac, liczyc, wierszykow itp. ale to nie to samo co przedszkole. Bo nie potrafia nawazniejszego, wspolpracy i zabawy z dziecmi i przygotowania do pojscia do szkoly... BEZNADZIEJA
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Ja nie bardzo rozumiem... dwa przedszkola byly samorzadowe, teraz juz nie są, ale nadal chyba kosztują niewiele w stosunku do prywatnych. Samo zrzeczenie się tych przedszkoli przez miasto było oczywiście dziwna decyzją i chyba kontrowersyjną... Nie jest (i nie było nigdy) łatwo się tam dostać ale mimo wszystko można w Redzie taniej niż w prywatnych 550-600 pln. Jeśli się mylę to poprawcie... Jak wybieraliśmy przedszkole dla dzieciaków to nawet do głowy mi nie przyszło przedszkole za darmo

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
mononono
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Uzywajac slow "bezplatne przedszkole" chodzi mi o takie publiczne, te 5h za free a reszta godz platne Wlasnie o te duzo tansze niz 550-600zl, chodzi o te po 200zl
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Żadne z przedszkoli, tych wg Ciebie "bezpłatnych" (bo wg mnie jeżeli płacisz nawet 200 zł, to są jest jednak płatne) nie przyjmie dzieci, jeżeli ich mama nie pracuje. Pierwszeństwo mają dzieci, których oboje rodzice pracują.
ODPOWIEDZ