Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Miejsca wstydu w mieście Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Faktycznie temat nieco się rozszerzył, ale to się wiąże. Jak to jest, że z jednej strony procedura w przypadku budowania jest trudna, żmudna i jak ktoś napisał "przyczepili się nawet do ..." , a z drugiej strony efekty tego przyczepiania są fatalne. Chaos w przestrzeni. Bo właśnie brak spójnej wizji i konkretnych, większych założeń w planach. Dlatego np. w Redzie mamy domki jednorodzinne wciśnięte pomiędzy zakłady przemysłowe, bloki pośród domki, i mnóstwo miejsc o przeznaczeniu nieznanym, gdzie ludzie z małym rozumkiem wyrzucają śmieci. A może nie trzeba tylko oczekiwać zmian od władz, tylko samemu zrobić jakieś stowarzyszenie ludzi zainteresowanych rozwojem miasta i zająć się tylko tym tematem ....?
Alutka1
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Buba pisze:Takie kwiatki tuż przy parku to naprawdę miejsce wstydu i braku kultury.
No właśnie, wiele tutaj się pisze i pyta kto ponosi odpowiedzialność (zanieczyszczanie przestrzeni publicznej przez zwięrzątka domowe również). W świetle prawa za nieporządek (brak utrzymania) odpowiada po prostu gmina, i tutaj chyba nie ma o czym dyskutować.
Art. 3. 1. Ustawy z dnia 13 września 1996 r. z późn. zm.o utrzymaniu czystości i porządku w gminach brzmi: Utrzymanie czystości i porządku w gminach należy do obowiązkowych zadań własnych gminy. Koniec, kropka. Miało być czyściej, bez dzikich wysypisk śmieci. A tu proszę, jakie kwiatki. Czyżby Pan Burmistrz tego nie widział? A może nie wiedział? No nie, o tym nawet nie myślę.
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Damian pisze:Faktycznie temat nieco się rozszerzył, ale to się wiąże. Jak to jest, że z jednej strony procedura w przypadku budowania jest trudna, żmudna i jak ktoś napisał "przyczepili się nawet do ..." , a z drugiej strony efekty tego przyczepiania są fatalne. Chaos w przestrzeni. Bo właśnie brak spójnej wizji i konkretnych, większych założeń w planach. Dlatego np. w Redzie mamy domki jednorodzinne wciśnięte pomiędzy zakłady przemysłowe, bloki pośród domki, i mnóstwo miejsc o przeznaczeniu nieznanym, gdzie ludzie z małym rozumkiem wyrzucają śmieci. A może nie trzeba tylko oczekiwać zmian od władz, tylko samemu zrobić jakieś stowarzyszenie ludzi zainteresowanych rozwojem miasta i zająć się tylko tym tematem ....?
Widać,że ludzi porusza temat przestrzeni w jakiej na co dzień żyją, chociażby po ilości i "emocjonalności" wpisów w tym wątku można to stwierdzić. Ciekawe czy stworzenie stowarzyszenia i zajęcie się tematem na poważnie nie odstraszyłoby większości.. Ale dobre przykłady takich działań oddolnych, podejmowanych przez mieszkańców mamy niedaleko, z tych które kojarzę na tę chwilę to Fundacja Kreatywni (działają w Chylonii) i Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej na gdańskiej Orunii, przy blokowiskach odnowiono zaśmiecone i zagracone podwórka, polecam artykuł, w sieci są też filmy http://mojaorunia.pl/index.php?option=c ... ul&id=2439

A nie offtopując aż tak bardzo, polecam spacer ulicą Drogowców tuż przy drodze krajowej, jeden wielki śmietnik, wszystko tam można znaleźć niestety.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

"...offtopując..." bez komentarza... Witki mi opadły...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Mazur pisze:"...offtopując..." bez komentarza... Witki mi opadły...
HAHAHA - Mazur, wiem co miałeś na myśli, ale sam sobie trochę strzeliłeś w kolano pisząc "witki"... też nie ma takiego słowa oficjalnie w odniesieniu do nas - ludziów
Karol S
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Wydaje mi się, że ludzie śmiecą i syfią ze zwyczajnego braku kultury i edukacji podstawowej, robi to tzw ciemna masa. Dużo więc zależy od nas samych, edukujmy się wzajemnie i nasze pociechy to przyniesie za jakiś czas skutek - jak np palenie papierosów w miejscach publicznych.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Ty mi RECIECH nie offtopuj nic hehe. Witki to inaczej galezie, w szerokim znaczeniu konczyn gornych okreslenie (tez konczyn ludziow). A tak w nawiazaniu do tematu... Snieg pada wiec ukryje sporo redzkich smieci

"...offtopując..." ... materdej...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

czytam na bieżąco ten wątek, bo dotyczy również mnie (śmietnik obok lidla). Nie znam się na planach zagospodarowania przestrzennego więc ominę ten temat ale inicjatywa Nas mieszkańców jak najbardziej. Wraz z założeniem "czegokolwiek" można by zrobić wiosną akcję sobota dla Redy (2-3 terminy) i posprzątać te tereny we własnym zakresie (w grupie raźniej). Udokumentować te akcje na filmach lub zdjęciach po czym przesłać do UM i mediów i "narobić hałasu". Nie wiem czy przyniosło by to jakiś efekt, czy też skutek byłby odwrotny... Piszę na forum byście mnie sprostowali lub poparli. Z tego co pamiętam odbywają się takie akcje dotyczące oczyszczania terenów wzdłuż rzeczki Zagórzanki w Rumi, na lub w Betlejem też coś takiego było niedawno.
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Mazur pisze:Ty mi RECIECH nie offtopuj nic hehe. Witki to inaczej galezie, w szerokim znaczeniu konczyn gornych okreslenie (tez konczyn ludziow). A tak w nawiazaniu do tematu... Snieg pada wiec ukryje sporo redzkich smieci

"...offtopując..." ... materdej...
hahaha - bardzo mnię się taka odpowiedź podoba i o-boma/iema witkami jej przyklasnę
Ostatnio zmieniony |12 Sty 2014|, o 21:05 przez RECIECH, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

kula65 pisze:czytam na bieżąco ten wątek, bo dotyczy również mnie (śmietnik obok lidla). Nie znam się na planach zagospodarowania przestrzennego więc ominę ten temat ale inicjatywa Nas mieszkańców jak najbardziej. Wraz z założeniem "czegokolwiek" można by zrobić wiosną akcję sobota dla Redy (2-3 terminy) i posprzątać te tereny we własnym zakresie (w grupie raźniej). Udokumentować te akcje na filmach lub zdjęciach po czym przesłać do UM i mediów i "narobić hałasu". Nie wiem czy przyniosło by to jakiś efekt, czy też skutek byłby odwrotny... Piszę na forum byście mnie sprostowali lub poparli. Z tego co pamiętam odbywają się takie akcje dotyczące oczyszczania terenów wzdłuż rzeczki Zagórzanki w Rumi, na lub w Betlejem też coś takiego było niedawno.
kula65, fajny pomysł i warto byłoby cuś takiego zrobić - może się ktoś z "miasta" zawstydzi ?? - chętnie przyjdę na taką akcję z workiem i posprzątam po świniach w ludzkiej skórze... przy okazji, uważam jednak, że najlepszy byłby monitoring... łapać gnojstwo i "sadzić" takie kary, że się nie pozbierają
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Nie wiem jak na innych terenach wstydu ale przy lidlu to działka prywatna... i nie ma chętnych do posprzątania.
Oczywiście wiosną to przyszedłbym całą rodziną chętnie gdyby to wypaliło.
ARKA TO MY FANATYCY !!!
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ktoś tu wspominał o edukacji. Tak, edukacja dzieci jak najbardziej i nie tylko w domu, ale i w szkole. A jak szkoły do tematu podchodzą? W zeszłym roku osoba prywatna z Redy zorganizowała wszystko, co jest potrzebne do sprzątania okolicznych lasów dla dzieci z redzkich szkół. Szkoły miały tylko zebrać dzieci, poinformować o odpowiednim ubiorze i na parę godzin dzieciom zapewnić opiekę. Na ten apel odpowiedziały tylko dwie szkoły (na Łąkowej i na Gniewowskiej) reszta sprawę "olała" siedząc w szkole popijając kawę. I jak widać niektórym wcale nie zależy na edukacji dzieci w tym kierunku. Wychodzą z założenia, że jeden dzień sprzątania w roku (Dzień Ziemi) nauczy młode pokolenie i dorosłych dbania o środowisko.
Także ja bym podchodziła mniej entuzjastycznie do akcji społecznych, ale chętnie się przyłączę. Tylko należy pamiętać, aby tego dnia "ktoś" zapewnił odbiór tych śmieci, aby nie stały w workach i po jakim czasie znowu były rozsypane.
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Najbardziej wstydliwe są ogromne ilości psich kup na chodnikach, mam wrażenie że z okresem jesienno zimowym, pod osłoną zmierzchu większość ludzi wyprowadzających swoich czteronożnych członków rodziny pozwala im na załatwianie się byle gdzie. Niestety ale bardzo często na chdnikach.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ba, często to nawet na samym środku chodnika. Czasem wracając wieczorem z pracy mam widok dosłownie taki:

http://www.youtube.com/watch?v=ZyVX8OkaBho
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja mam pytanie -dlaczego wiaty śmietnikowe przy blokach są kluczone? Dla mnie bardzo głupi pomysł.Pytałam Pań pracujacych w spółdzielniach i mówią ,że był to pomysł mieszkańców.Tylko ,ze ja też jestem mieszkanka i nie przypominam sobie takiego pytania.Więc teraz taszcząc 3 worki z posegregowanymi śmieciami muszę jeszcze odkluczyć zamek.Smieszy mnie to bo drzwi do śmietnika zawsze zamkniete ,a wejściowe do klatki zazwyczaj otwarte.Widać śmieci teraz mamy bardzo cenne
DIORKA
ODPOWIEDZ