Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Miejsca wstydu w mieście Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

diorka pisze:Ja mam pytanie -dlaczego wiaty śmietnikowe przy blokach są kluczone? Dla mnie bardzo głupi pomysł.Pytałam Pań pracujacych w spółdzielniach i mówią ,że był to pomysł mieszkańców.Tylko ,ze ja też jestem mieszkanka i nie przypominam sobie takiego pytania.Więc teraz taszcząc 3 worki z posegregowanymi śmieciami muszę jeszcze odkluczyć zamek.Smieszy mnie to bo drzwi do śmietnika zawsze zamkniete ,a wejściowe do klatki zazwyczaj otwarte.Widać śmieci teraz mamy bardzo cenne
Gdybyś kiedyś zobaczyła nie raz, nie dwa, jak jakiś peugeot partner o 1:00 w nocy zatrzymuje się pod śmietnikiem i hurtem wyrzuca 10 worków śmieci, a potem odjeżdża w nieznanym kierunku to też byś stała się orędownikiem kluczenia wiat śmietnikowych. Teraz czasem tylko jakiś "brudas" zastawi 3-4 worki obok śmietnika, ale z tym już naprawdę ciężko walczyć.

Wracając do wątku, miejscem wstydu NO 1 w Redzie jest IMO dworzec, a konkretnie tunel stanowiący dojście do peronów. Częściej lub rzadziej większość mieszkańców Redy jest zmuszona nim przechodzić. Częściej lub rzadziej pojawiają się tam też osoby spoza Redy i dla tych osób, które z Redą generalnie nie mają dużo skojarzeń, to w tym momencie mają jednoznaczne odczucia, gdy wita ich ciemny, obskurny tunel.

Na szczęście coś się tam ostatnio dzieje i oby to nie była kosmetyka i prowizorka jak ostatnio, tylko gruntowna renowacja.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Ten o 1:00 to jeszcze się ukrywa. Na Mickiewicza pośród sklepów o 1, ale w po południu podjechał kiedyś gość pięknym autem typu pick up i wyrzucił kilka worków. Za pieniądze spółdzielców. Nie dziwi zamykanie na klucz, skoro cwaniaczków w naszym społeczeństwie nie brakuje i na kulturę liczyć nie można Podrzucane śmieci to właśnie wstyd dla miasta.
Jarek

10 lat temu

Wczoraj trafiłem na taki językowy kwiatuszek:

Obrazek

Napis wisi od pewnego czasu na naszym "dworcu", tuż przy kasie biletowej, po prawej stronie. Tłumów zagranicznych turystów tu raczej nie widać, bo i dworzec do tego nie zachęca. Ale gdyby się jednak pojawili... Może zamiast udawać, że zna się jakiś język, lepiej byłoby pisać tylko w mowie ojców?

Ciekawe, co na to PKP TLK S.A. Jakby nie było, podpisali się pod tym kulfonem. A może miasto zareaguje? W końcu bubel typowo kolejowy, ale... wstyd dla Redy!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jak ja jestem zagranicą i widzę Polski język to mi miło, a jak widzę Polski język z błędami to mi też miło, a do tego śmiesznie
Literówka to nie jakiś wielki wstyd...tylko literówka...
Oczywiście tablica do poprawy, ale nie przesadzajmy z jakimś wielkim wstydem... Proponuje zgłosić to do PKP.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Apropos literówek,to przypomniała mi się pewna reklama w Rumi .Konkretnie tablica z reklamą gabinetu lekarskiego ,gdzie przyjmował doktor o imieniu KrzysztoW No to już raczej był wstyd i obciach
Jarek

10 lat temu

Wicek pisze:Literówka to nie jakiś wielki wstyd...tylko literówka...
Pewnie, tylko literówka. Dlatego traktuję to raczej w kategoriach czysto humorystycznych, więc afery w PKP rozkręcał nie będę. A swoją drogą ciekawe, ile wziął za to do ręki ten, który tak celnie przetłumaczone tablice przygotował? Bo znając kolejowe realia... Za darmo chyba nie było, prawda? No, ale to też dla mnie już tylko powód do uśmiechu
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Mnie zawsze zastanawia w takich sytuacjach, że jak już nawet był jeden baran (albo ktoś nie zauważył), to ktoś wymyśla, ktoś projektuje, ktoś drukuje i sprawdza czy wyszło, ktoś dostarcza i na koniec ktoś montuje. I tu już nie chodzi o znajomość angielskiego, bo i po polsku potrafią zawiesić z literówką i mimo tylu rąk po drodze nikt błędu nie zauważa...
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ile razy widziałem na firmach zagranicą dziwne tłumaczenia na polski....
Najczęstszym błędem było tłumaczenie słowa kierowca,a ów kierowca był zazwyczaj sterownikiem.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

jak dla mnie miejscem wstydu jest ta polana między ulicą Ogrodową a Gdańską, pełno tam śmieci a teren w sam raz aby go odpowiednio zagospodarować
Redzianin od urodzenia
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Dzisiaj byłam na spacerze w naszym pięknym parku i niestety mam wrażenie że Reda dzieli się na lepszą i gorszą.... Do parku szłam od strony Ciechocina i niestety moje spostrzeżenia nie są przyjemne. Brzegi rzeki i okolice rzeki od strony Ciechocina to po prostu zwały śmieci !!! Kaczki pływają pomiędzy butelkami i innymi śmieciami.... Przecież teraz wszyscy płacimy opłatę śmieciową więc gmina powinna się tym zająć - przecież park ma być wizytówką miasta....
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ustawa śmieciowa? W zeszłym tygodniu biegałem po redzkich łąkach, to co zobaczyłem na tej drodze http://goo.gl/maps/413Ow to istny koszmar, wysypisko śmieci. Oprócz różnego rodzaju śmieci, pełno gruzu budowlanego, a także części samochodowe.... Masakra
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Wcale nie trzeba aż tak daleko biegać, żeby zobaczyć jaki syf ludzie zostawili, koło garaży na Obwodowej. Dziwię się użytkownikom, że nie przeszkadza im takie sąsiedztwo
Obrazek
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Wysypisko śmieci ludzie robią sobie też na łące przy parku. Żenada ;/ i co ta ustawa nam pozytywnego wniosła ;/
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Dziwne tylko, że ludzie, którzy zostali zatrudnieni w Urzędzie, właśnie na okoliczność "ustawy śmieciowej", tego nie widzą!
julik
Znam to forum
112 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Dorka04 chyba przeczytali co piszesz bo dziś stało 8 pełnych worków i wszystko było wysprzątane;)
ODPOWIEDZ