Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Bezpłatna klasa "0", tak w szkole na 5 godzin

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
mada_zu
Forumowicz
46 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jestem mamą 5-latka, który we wrześniu br zgodnie z obowiązującą ustawą dot. systemu oświaty będzie objęty obowiązkową tzw "zerówką". Pracuję zawodowo w godz.7-15. Oddział przedszkolny w SP prowadzi zajęcia w godz. 8-13 (max 5 godz. dziennie). Oczywiście "0" w szkole jest bezpłatna. Jednak dzieci z klas "0" nie mogą uczęszczać na świetlicę (w SP4 na łąkowej). W takim razie moje dziecko zmuszona jestem zaprowadzać do przedszkola (oczywiście prywatnego, bo innych w Redzie brak) i płacić. Tylko w ten sposób dzieci rodziców pracujących mogą "spełniać obowiązek przygotowania przedszkolnego". Czy ktoś jest w podobnej sytuacji? Może macie jakieś pomysły? Czy kwestia możliwości korzystania dziecka z klasy "0" leży w gestii dyrekcji? Jeżeli tak, może gdyby do danej szkoły zgłosiło się więcej zainteresowanych świetlicą dla klas "0" coś jednak udałoby się z tym zrobić? Generalnie szkoły podstawowe finansowane są przez samorząd (miasto), więc może w tej sprawie trzeba udać się do burmistrza?
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Dziecko mojej siostry obecnie uczęszcza do sp 2 , zerówka na zmiany ...dzieci chodzą nawet na 7.30 ...a czasami zaczynają popołudniami ...świetlicy też nie ma dla 'zerówkowiczów"
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

W SP 3 świetlica jest od 7.00, ale opieka nie obejmuje zerówek. Zajęcia zerówek są na 2 zmiany.
kluska222
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Moje dziecko jak rok temu uczęszczało do "O" w SP2 to dla rodziców którzy pracują nie robiono problemów ze świetlicą.Trzeba tylko było przynieść zaświadczenie o godzinach pracy.
Ostatnio zmieniony |2 Mar 2014|, o 17:04 przez kluska222, łącznie zmieniany 1 raz.
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

świetlica dla klas przedszkolnych , to dobra wola dyrekcji .
Pierwszeństwo mają klasy I-III , teraz może być problem bo dużo jest dzieci.
W Gdyni gdzie uczęszczały moje dzieci do zerówki szkolne świetlica "zerówkowa" była finansowana przez Urząd Miasta , dzieci po zajęciach pozostawały w przeznaczonych dla nich salach . Płaciłam 30 zł miesięcznie na radę rodziców .
torgal
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

tola pisze:W SP 3 świetlica jest od 7.00, ale opieka nie obejmuje zerówek. Zajęcia zerówek są na 2 zmiany.


W Sp 3 świetlica jest mała stąd pewnie ograniczenia ale jest dostępna dla klas 0 tylko trzeba uzyskać zgodę dyrektora - złożyć pisemko dlaczego jest potrzebna dziecku świetlica przynajmniej tak było kiedyś
ODPOWIEDZ