Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ostrzeganie przed policją z suszarą

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Chyba jestem już stary, bo wpienia mnie niesamowicie miganie światłami samochodom z naprzeciwka, że stoi patrol policji. Wczoraj ok. 7:30 suszyli na ul. Leśnej w Redzie. Jak tam się jeździ - wie każdy. 70-90 km/h to absolutna norma, a co 10 samochód wyprzedza wszystkie pozostałe. (przypominam, że na tym odcinku dozwolone jest 50, a w Rumi 40)
Wczoraj stali chłopcy radarowcy przy budowie nowego osiedla. I założę się, że wyniki mieli średnie albo bliskie zera, bo przez odcinek od szlabanów do ich miejscówy, mignęło mi światłami chyba z 20 samochodów. Oczywiście wszyscy jechali więc grzecznie (a tuż za radiowozem jeden debil od razu zaczął mnie wyprzedzać) jak nigdy.

Zastanawiam się czy ci wszyscy migający mają po kolei w głowie? Na Leśnej było już kilka niezłych dzwonów, właśnie przez prędkość i wyprzedzanie, bo inne zagrożenia są tam dużo mniejsze (mało pieszych, dziki czasami, skrzyżowania i dużo wyjazdów z posesji dopiero właściwie w Rumi). Rozumiem, że każdy ostrzegający przed patrolem jest nieśmiertelny i nie boi się czołówki z bezkarnym rajdowcem????
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Szczerze mówiąc kompletnie nie wiem, o co Ci chodzi. Skoro ostrzeżenie mignięciem przyniosło w skutku dobry efekt, czyli zwolnienie i spokojną jazdę innych kierowców, to przecież cel został osiągnięty - o to właśnie chodzi, by jeździć wolno. A nie o to, żeby celowo i złośliwie kogoś nie uprzedzić, by ten zarobił mandat. No chyba, że Ty masz inny punkt widzenia. I pewnie tak, bo skoro piszesz "I założę się, że wyniki mieli średnie albo bliskie zera" to znaczy, że chyba nie masz pojęcia o co faktycznie chodzi w pracy policji. Na pewno nie o to, by zarabiać kasę na mandatach :->

Poza tym dokładnie w tym samym celu są znaki informujące, że w danej miejscowości jest radar. Po to, by ktoś ZWOLNIŁ. Mogłoby tych znaków nie być - ile kasy by wleciało do budżetu policji, prawda? :->
Rozumiem, że każdy ostrzegający przed patrolem jest nieśmiertelny i nie boi się czołówki z bezkarnym rajdowcem????
Rozumiem, że jeśli nie będę ostrzegać, to czołówka z rajdowcem mi nie grozi? Doprawdy, dziwna logika.
Poza tym spokojnie, ludzie niedługo przyzwyczają się, że patrole na Leśnej to norma i będą jeździć jak pan Bóg przykazał. To samo jest na Cisowej tuż przed Rumią, to samo na Polskiej w Gdyni. Po prostu na tyle często stały tam patrole, że teraz pomimo, że pojawiają się raz na ruski rok, to ludzie jeżdżą potulnie jak baranki.
Awatar użytkownika
Kindermajster
Znam to forum
133 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Brawo Salamandra! Lepiej tego w słowa ubrać po prostu się nie dało! A Kapelusznik może jest jakimś 'cichym policjantem' inwigilującym forum ; D ?
Wszędzie na świecie istnieją takie miejsca, z których do innych miejsc jest 50km...
Jarek

10 lat temu

kapelusznik pisze:Chyba jestem już stary, bo wpienia mnie niesamowicie miganie światłami samochodom z naprzeciwka, że stoi patrol policji.
Staram się jeździć bardzo spokojnie ale... No cóż, napisz proszę czym jeździsz, a na pewno ciebie ostrzegał nie będę. Obiecuję!
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

mnie też nie musicie ostrzegać, mogą suszyć i suszyć...a ja i tak będę poruszał się z zawrotną prędkością 55-60 km/h, a w Rumi jeszcze wolniej
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

wydaje mi się, że Kapelusznik nie miał niczego złego na myśli - po prostu tak samo jak my wszyscy, jest zatroskany o bezpieczeństwo - i za (wydawałoby się) niewinny wpis spadły na niego gromy z jasnego nieba , ja na trasie ostrzegam bo się tego nauczyłem za małolata jeżdżąc z moim tatą jeszcze za grubej komuny (CB nie było ) - był to element takiej małej walki z Milicją - oczywiście nie mówię, że jestem kombatantem ze styropianowej paczki , i masz rację Salamandra w 101% - przykłady, które podałeś idealnie opisują postęp - częste patrole w danych miejscach i już mamy efekt Pawłowa choć gdy widzę debili na np. Cegielnianej prujących ile fabryka dała, to samy bym chciał być w tym momencie Policmajstrem..... aaa - jeszcze jedno - mam qzyna w policji i stwierdzenie, że w Policji nie chodzi o "wyniki" to lekkie naciąganie teorii na potrzeby poparcia tezy - każdy Policjant jest rozliczany i są "słupki", w których musi się zmieścić... więc czasem chłopaki biegają jak koty z pęcherzem bo trzeba normę wyrobić...
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Gratuluję wyciągania wniosków ze zdań wyjętych z kontekstu.... Postaram się więc jaśniej.

Tak się jednak składa, że miganie nie odnosi żadnego efektu poza JEDNORAZOWYM. I w tym jest problem. Na Leśnej i Cegialnianej widać to idealnie. Jak stoją z radarem - to rajdowcy z CB i "omigani" zwalniają. Jak policji nie ma, to dalej są wyścigi.

Jeśli więc według szanownych przedmówców przekonanie ostrzeżonych "ha, znowu ich zrobiliśmy w balona, niech dalej szukają frajerów" (bo uniknęli mandatu po mignięciu) ma na nich większy wpływ wychowawczy, niż mandat i punkty karne, to po raz kolejny gratuluję logiki Na pewno następnego dnia jadą wolniej, gdy na CB słyszą, że nie stoją i nikt nie miga

Znaki o możliwych radarach są natomiast całkowicie odmienną sprawą, bo przynoszą DŁUGOTRWAŁY A NIE JEDNORAZOWY efekt. Działają jak stacjonarny fotoradar, który zmusza do zwolnienia.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ja tamtędy jeżdżę ok 60-70.
I przez ostatnie 3 dni specjalnie pojechałem 65-70( starałem się trzymać równą prędkość. I nikt za mną nie wytrzymał mojej "ślimaczej" jazdy.
Wszyscy mnie wyprzedzali, więc coś w tym jest.
Czekam na gromy że za szybko jeżdżę.
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

a w który miejscu oni tam suszą bo ja jakoś jeszcze tam nikogo nie widziałem z suszarką a jeżdżę dość często
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Znaki o możliwych radarach są natomiast całkowicie odmienną sprawą, bo przynoszą DŁUGOTRWAŁY A NIE JEDNORAZOWY efekt. Działają jak stacjonarny fotoradar, który zmusza do zwolnienia.
Błagam! To działa dokładnie tak samo, jak ostrzeżenie przed patrolem. Tylko i wyłącznie raz - konkretnym miejscu i konkretnym czasie.
I jedni zwolnią, ale tuż za radarem/patrolem znów popędzą jak wariaci, a inni zawsze będą jeździć zgodnie z przepisami.
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Nie wiem o co błagasz, ale na 6 w Rumi, gdzie postawili niebieskie tabliczki informujące o kontroli średnia prędkość spadła o ok. 20 km/h. Więc efekt jest - zwłaszcza, że często z fotoradarem tam stoją (ale tam nikt nie mignie).
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Sądzę, że kapelusznik to jakiś zakompleksiony właściciel Pandy diesel lub innego pseudojeździdła, wyżywając się na kierowcach, którzy po prostu umieją jeździć. Jak dobrze, że mam CB radio
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

oj Genio.... i po co tak ? nie można qlturalnie ?
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Geniodekt pisze:Sądzę, że kapelusznik to jakiś zakompleksiony właściciel Pandy diesel lub innego pseudojeździdła, wyżywając się na kierowcach, którzy po prostu umieją jeździć. Jak dobrze, że mam CB radio
Chyba ktoś ma kompleksy ale czegoś innego.. dziwne rozumowanie jak ktoś ma dobry samochód to znaczy ze lepiej jeździ??
Jarek

10 lat temu

Geniodekt pisze:Sądzę, że kapelusznik to jakiś zakompleksiony właściciel Pandy diesel lub innego pseudojeździdła, wyżywając się na kierowcach, którzy po prostu umieją jeździć. Jak dobrze, że mam CB radio
A co to ma do rzeczy?! Geniodekt, popełniłeś tylko dwa zdania, ale te kilka słów naprawdę mówi mi wiele o ich autorze
ODPOWIEDZ