Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ostrzeganie przed policją z suszarą

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Kindermajster
Znam to forum
133 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ja byłbym za tym, żeby CB-radia tak jak kiedyś trzeba było rejestrować. Bo teraz na kanale 19 cuda się dzieją... Połowie kierowców w ogóle zakazałbym używania CB...
Wszędzie na świecie istnieją takie miejsca, z których do innych miejsc jest 50km...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Kinder.. nierealne - tak jak mówisz, kiedyś rejestracji podlegało CB i tak naprawdę tylko tzw. TIR-owcy je mieli, czy uważasz, że wśród tych kierowców nie brakuje chamów, którzy zachowują się jak opisujesz ?? to nie jest problem rejestracji i pozwolenia na używanie - to problem qltury.... i tyle, a poza tym - kto miałby prawo i na jakiej podstawie oceniać - komu dać pozwolenie, a komu nie ? utopia
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

temat CB to temat rzeka, kto miał radio to zna kolesia "pysia" który nadawał z okolic Rumi. Na takich nie ma siły, wystarczy nie zwracać na to uwagi i nie dawać się prowokować.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Huher - "pysio" to plaga w całej Polsce - jakiś debil wymyślił i poszło... ale to tylko potwierdza, że zawsze się znajdzie jakiś idiota - z rejestracją lub bez
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

No cóż, chyba rzeczywiście nie ma się co odnosić do tych dwóch zdań
Pozwolę sobie tylko zauważyć, że ocena zamożności człowieka, po marce samochodu pozostaje domeną ludzi, dla których wydanie 80k na auto jest życiowym wydarzeniem... Łączę się w bólu

Wracając do meritum: nieoznakowany radiowóz zatrzymał wczoraj na Cegielnianej kozaczka, który wyprzedził mnie na czterdziestce. "Na oko" z 80 km/h mknął, bo tylko śmignął a policjanci za chwilę za nim, więc pewnie zabolało. Ciekawe czy to incydent czy zauważyli, że tu jest złota żyła i będą częściej się pojawiać.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Auto ITD z fotoradarem na wysokości FUO w Rumii - to "cywilne" auto stało przodem do kierunku jazdy w zatoczce przy FUO... na mój gust nie mieli fizycznej możliwości ustawić się w ten sposób bez łamania przepisów ruchu drogowego - chyba, że się mylę - forumowicze, możecie pomóc ? a swoją drogą drogą jeśli mieli tam fotoradar rapid to mogą sobie te fotki wsadzić w.... schowek - w tle są barierki metalowe, więc z założenia zdjęcia nieważne, jeśli ktoś dostał to niech się podeprze instrukcją obsługi, a nawet jeśli nie jest to ten model to warto sprawdzić
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

RECIECH pisze:na mój gust nie mieli fizycznej możliwości ustawić się w ten sposób bez łamania przepisów ruchu drogowego
o ile mi wiadomo to podczas wykonywania czynności służbowych nie muszą się stosować do przepisów, podobna sytuacja była kiedyś jak suszyli na pasie włączenia w Gdyni na Różowej między Redłowem i Orłowem
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Oczywiście że muszą. Nie muszą tylko jak są na sygnale.
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

No wiesz, ale "Twój gust" nie określa przepisów ruchu drogowego
Dlaczego niby nie mieli tam możliwości stać? (nie znam miejsca)
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

kapelusznik pisze:No wiesz, ale "Twój gust" nie określa przepisów ruchu drogowego
Dlaczego niby nie mieli tam możliwości stać? (nie znam miejsca)
słuszna uwaga - gusta są różne a chodziło mi o to, że zatoczka nie posiada żadnego wjazdu z posesji lub ulicy bocznej i aby się ustawić przodem do kierunku jazdy trzeba jechać pod prąd - czyli złamać przepisy, teraz chyba już jasno wyraziłem moją wątpliwość
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Jeśli ulica nie jest jednokierunkowa, to mogą tak się zatrzymywać. Ty też.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

kapelusznik pisze:Jeśli ulica nie jest jednokierunkowa, to mogą tak się zatrzymywać. Ty też.
zobacz, całe życie się człowiek uczy - czyli dla jasności : na ulicy dwupasmowej mogę jechać pod prąd ? super ... ale z drugiej strony - chyba nie zaryzykuję ale nadal mam niejasne wrażenie, że aby znaleźć się w tej zatoczce musieli zawrócić na drodze dwupasmowej i to raczej z lewego pasa przecinając prawy..... - śjakoś tak.......
ale częścią postu były zdjęcia wykonane w tym czasie - czy ktoś może dostał takowe od tych mistrzów zawracania ?
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Jak wyprzedzasz to też jedziesz pod prąd - sęk w tym, że wygodniej jest, gdy nikt nie jedzie z przeciwnej strony
A na zdjęcia to chyba za wcześnie.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ale Jana 3 Sobieskiego jest ulicą dwukierunkowa z barierkami pomiędzy kierunkami ruchu więc nie ma opcji by zawrócić tam zgodnie z prawem
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

no i tu się już kłania trzymanie tematu - mówimy o zawracaniu, a wyprzedzanie takowym nie jest, podobnie jak omijanie nie jest wyprzedzaniem i pomimo zakazu wyprzedzania możesz omijać pojazdy - choć znajdą się zapewne przeciwnicy tej karkołomnej tezy...
ODPOWIEDZ