Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

TRISTAR w Redzie?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

W Trójmieście w tym roku ma ruszyć system TRISTAR czyli zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście. To pierwszy taki system w naszym kraju.

Prezydent Gdyni, chciałby aby w przyszłości ten system objął także nasze miasto
...W przyszłości system rozszerzony może zostać o miejscowości wchodzące w skład Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

- Myślę, że to bardzo ważne aby nie tylko Trójmiasto były objęte tym systemem, ale rzeczywiście rozszerzenie tego systemu przez Rumię, Redę, Wejherowo, w zasadzie do Bolszewa pozwalałaby aby północna część naszej aglomeracji była w zdecydowanie lepszej sytuacji komunikacyjnej - dodaje Wojciech Szczurek...
cały artykuł: http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/1 ... sowej.html
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

bodajże już działa na pół gwizdka
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Ależ wielkoduszny Pan prezydent Szczurek!! Ja bym np. chciał żeby mój sąsiad miał ładny ogród, bo wtedy moi goście nie będą patrzeć na jego chaszcze.
Oczywiście, że mu za to nie zapłacę, tak jak Szczurek za Tristar w Redzie, ale bym chciał... mógłby mieć...

Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Tristar nie tylko ma usprawnić ruch pojazdów poprzez tzw. zieloną fal, będzie również a może przede wszystkim wyłapywał wykroczenia. Ponad 30 aktywnych systemów monitorowania będzie wyłapywać kierowców przejeżdżających na czerwonym przez skrzyżowania. W skład Tristar wejdzie również system mierzący odcinkową prędkość pojazdów.
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Chyba lepsze porównanie byłoby takie: chciałbym, żeby sąsiad miał tak samo wstrętny i zarośnięty ogród jak ja, bo wtedy będę czuł się usprawiedliwiony swoim lenistwem. Każę mu to zrobić z własnej kieszeni i powiem, że to dla jego dobra.
Niech się najpierw zabiorą za naprawianie i budowę nowych dróg, a nie marnują nasze pieniądze na takie bzdety, które niby mają poprawić nasze bezpieczeństwo. Może ten system kierowania ruchem to jeszcze ujdzie, ale odcinkowa kontrola prędkości to największe złodziejstwo. Już się kierowcy wycwanili na fotoradary, to te złodzieje wymyślają jakby tu dalej bezkarnie kraść.
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

wystarczy jechac ok 55km/h i i do gdańska łapiesz zieloną falę--ani razu sie nie zatrzymuję tak są zgrne światła
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Tristar to nie żadna zielona fala. Zapomnijcie o tym, bo od początku powtarzali, że nie tak będzie działał ten system. Przepustowość to nie zielona fala.
A odcinkowy pomiar prędkości i kamery całkowcie popieram. Już dawno udowodniono naukowo, że to właśnie gamonie, którym wydaje się, że umieją szybko jeździć, powodują największe korki. No i nie widzę tu nigdzie "okradania", przecież system nie będzie niczego wyłudzał, tylko egzekwował prawo.
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

jak nie zielona fala? obecnosc kamer czujnikow radarów znaków zmiennej tresci beda powodowac ze w efekcie potencjalny kierowca szybciej przjedzie przez skrzyzowania i zakorkowane ulice, czyli ze ruch bedzie tak sterowany ze kierowca bedzie łapac zielone swiatło-czyli zielona fala
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Gdzie ty mezo łapiesz tą zieloną falę, i dokąd ona Cie niesie? Wnioskuje z formy dokonanej, że to o czym mówisz, to nie plany i projekty tylko już teraz tak potrafisz, mi się jakoś nie udaje nawet z Redy (że o W-wie nie wspomnę, tam zainstalowano bez zbędnej pompy czerwoną falę już dawno-nowatorski system) do Chylonii, a do Gdańska? Nie śmiem marzyć
Miki
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Dziś odkryłem tzw "Redzką Czerwoną Falę": na skrzyżowaniu Obwodowej i Gdańskiej światła do jazdy Gdańską kilka razy się zmieniały, a na Obwodowej przez 5min było czerwone.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

kapelusznik pisze:Ależ wielkoduszny Pan prezydent Szczurek!! Ja bym np. chciał żeby mój sąsiad miał ładny ogród, bo wtedy moi goście nie będą patrzeć na jego chaszcze.
Oczywiście, że mu za to nie zapłacę, tak jak Szczurek za Tristar w Redzie, ale bym chciał... mógłby mieć...
To chyba zły przykład. Bo w tym projekcie chyba najdroższy jest początek, później kolejne podłączane odcinki będą znacznie tańsze - jeśli się mylę to mnie poprawcie Więc Trójmiasto wzięło na siebie to co najdroższe...a teraz dzięki temu kolejne miasta będą miały łatwiej i taniej

Poza tym w tym przypadku UE daje 85 %, a resztę dokłada Trójmiasto, podobnie jak rozumiem miałoby być w przypadku Małego Trójmiasta... no i nie wiem czego Ty się spodziewasz... że Prezydent Gdyni zapłaci za Tristar w Redzie czy Bolszewie?

Według mnie to fajnie, że nie ma klapek na oczach i widzi, że jest też życie poza Gdynią... ale cóż...

No i jeszcze jedno... w Polsce to na ogól jest tak, że sąsiad sąsiadowi mniej życzliwy jest niż Ty swojemu
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

ODPOWIEDZ