Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

50 km/h z Redy do Wejherowa.

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Ok. Pytam, bo nie będę mógł być obecny
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

No a smigać na zabój z pracy też nie za bardzo, bo...można beknąć mandat

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Wszyscy skupiają się głównie na wjeździe na skrzyżowanie podczas czerwonego światła. Czyli prosta sprawa przejazd obok sygnalizatora na którym świeci się czerwone światło. Chciałbym zwrócić uwagę na inne określenie- przejazd przez skrzyżowanie w trakcie trwania światła czerwonego.
Wśród zdjęć i filmików można znaleźć takie gdzie pojazd znajduje się już na środku skrzyżowania. Niestety też się dostaje mandat. Interpretacja jest taka że do czasu zapalenia czerwonego należy opuścić skrzyżowanie.
Chciałbym zwrócić uwagę że od Redy do Wejherowa jest teren niezabudowany na którym dopuszczalna prędkość jest 90km/h, i na tym odcinku jest ograniczenie prędkości do 70km/h a nie jak piszą mądrzy dziennikarze w jeszcze mądrzejszych gazetach że prędkość została podwyższona z 50km/h do 70km/h, podwyższona to została w obrębie terenu zabudowanego Wejherowa. Tak się składa że pamiętam jeszcze czasy jak z Redy do Wejherowa można było 90km/h i na dodatek pamiętam że jechało się nie tą ładną dwujezdniową ale tą starą wąziutką z drzewami na poboczach.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Mam jeszcze pytanie - co sądzicie o tym wyjeździe z parkingu przed samym skrzyżowaniem. Wydaje mi się że niezbyt fortunny to był pomysł. Skupiasz się na skrzyżowaniu i na światłach a tu wyjeżdża naraz coś wolniutko z boku .
Autobusy hamujące w obrębie skrzyżowania też powodują ciekawe sytuacje dla tych co jadą za autobusem.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

jarekm pisze: Tak się składa że pamiętam jeszcze czasy jak z Redy do Wejherowa można było 90km/h i na dodatek pamiętam że jechało się nie tą ładną dwujezdniową ale tą starą wąziutką z drzewami na poboczach.
Ja tez to pamiętam. Tylko, że wtedy troszke mniej pojazdów było. Wieczorem i w nocy ruch praktycznie zamierał.
Trudno mi w tej chwili dokładnie okreslić, lecz wydaje mi się, że ta "dwujezdnówka" funkcjonuje" od drugiej połowy lat 70-tych (raczej końcówka)
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Zgadza się że ruch był mniejszy.
Mi chodziło bardziej o to że obecnie po remontach dróg gdy mamy nowe nawierzchnie, lewoskręty, dodatkowe pasy, ścieżki rowerowe, itp a wszystko to w celu poprawienia bezpieczeństwa i na koniec co się robi stawia ograniczenie do 70km/h a miejscami nawet 50km/h
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Jest już ta 50-tka?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

podobno od połowy maja, ale gdzie to czytałem to nie jestem pewny
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Ciekawe kiedy zaczną suszyć czy może już dziś stali.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Dzisiaj rano korek z Wejherowa do Orzeszkowej a na skrzyżowaniu Radio Gdańsk.
ODPOWIEDZ