Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Aquasfera vs Parkingi

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Wiem, ze już padały rozmowy w tym temacie, ale definitywnie nie zostało ustalone co i jak będzie. Ciekawy jestem jaka jazda będzie z parkingami. Coś na tych wszystkich planach za bardzo tego nie widać. W Redzie w tej okolicy zawsze jest bieda z wolnymi miejscami. Miasto chyba nie specjalnie się tym martwi. A jeszcze się co chwila słyszy, ze w planach jest likwidacja jedynego dużego parkingu, na przeciw Aquasfery. Tam ma powstać kolejny budynek. Obok pusty plac, właściciel "biedny" czeka to kiedy w końcu zarobi . Ludzie zastawią wszystko, tak ze się ruszyć nie będzie jak. Słyszałem, że jeśli do tego dojdzie, ludzi chcą zastawić ulice na Młyńskiej, ciekawe jak wtedy dojedzie TIR z dostawą do LIDLA. Może znacie jakieś newsy, do okola nikt nic nie wie. Więc jak dojdą zewnętrzni klienci AQUAPARKU to brak dużego parkingu przy nim spowoduje, ze będzie problem z wyjazdem z domu, a po powrocie trzeba będzie Parkować przy Reda Park . Na zakupy pod Biedronkę, też samochodem nie podjedziesz, bo nie będzie miejsc, chyba, ze wprowadzą szlaban i godzinówkę
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Na Garncarskiej niedaleko biedronki za blokiem wybudowali taki wiekszy parking wsumie to moze z 3 samochody tam stoją, chyba az takiej tragedii przynajmniej w tym regionie z miejscami postojowymi nie ma.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ale wszystkie bloki wokół "młyna" obstawione dość szczelnie, ile aut parkuje na terenie LIDLa...
Masz racje, tam jeszcze nie ma...
Poczekajmy jak uruchomi się Aqua... i nie daj... że zamkną duży parking i zaczną tam coś budować,
to i na Garncarskiej dużo wolnego nie zostanie...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Za Aquasferą widziałam, że układali duży plac z kostki. Pewnie tam będzie duży parking.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

oj Harry Harry nie pójdziesz nie sprawdzisz a piszesz

Obok budowanej drugiej części Pacyfika (taki długi budynek - drugi w Aquasferze patrząc od Obwodowej) oddano w zeszłym tygodniu parking na 250 aut, przed Aquasferą jest duży parking (częściowo opłotowany), do Pacyfiku przyklejona jest już (i działająca) dwupoziomowa hala garażowa, która będzie rozbudowywana, a dodatkowo będzie jeszcze jedna hala garażowa + Aquapark będzie miał swoją...

Harry przejdź się na spacer obejrzyj dokładnie te tereny i wtedy będziesz miał już jakiś pogląd na sprawę
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Czyli konkret, Wicek. W aquasferze takiego syfu jak z parkowaniem przy młynie nie będzie ?
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Wicek bardzo dziękuje, na spacerku byłem jakiś czas temu ale nie zapuszczałem się aż tak daleko.
Dodatkowo był spory ruch wtedy, więc jakiś pan z budowy kazał mi się cofnąć.
O parkingu poziomowym dowiedziałem się wtedy tylko tyle, ze ma być dla mieszkańców, a co do parkingu za aquaparkiem nic konkretnego nie usłyszałem.
Ale jak to mówią, kto pyta nie błądzi. I jak widzisz Wicku rozwiałeś moje wątpliwości za co bardzo Ci dziękuję . Mam nadzieję, ze życie to potwierdzi. Pytanie czy parking będzie free dla gości aquaparku (np: na podstawie kupionych biletów) czy płatny. Przy drugim wariancie parking osiedlowy będzie w sam raz. Ot takie polskie realia.
Ale miejmy nadzieje, ze będzie ok.
Jeszcze raz dziękuję.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

figaro pisze:Czyli konkret, Wicek. W aquasferze takiego syfu jak z parkowaniem przy młynie nie będzie ?
A nie wiem jaki "syf" jest na Osiedlu Przy Młynie, bo szczerze nawet się nad tym nie zastanawiałem

ale mogę Cię zapewnić, że na pewno będzie "syf", bo nawet gdyby deweloper zbudował parking 29 poziomowy na 8000 miejsc, czyli po 10 miejsc na mieszkanie to i tak nikt nie będzie parkował na jakimś pustym wielkim parkingu obok budynku... przecież zawsze można się gdzieś wcisnąć na chodnik / trawnik tuż przy samej klatce

Tu jak sądzę nie będzie problemu z miejscami parkingowymi... ale jak zwykle z kierowcami i ich wygodnictwem
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Troche nie rozumiem tego tematu... nie ma jeszcze wybudowanej Aquasfery, a wy juz szukacie problemu...
Mamo.... bo się potnę !!!
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Słuchajcie, wracając do sprawy parkingów na Osiedlu przy Młynie to dla większości HarrY poruszył dobry temat.
I nie chodzi tu wcale o parking przy Aquasferze (bo nie którzy nie zrozumieli tematu ) bo Aquasfera częściowo już jest,tylko o ten właśnie duży parking przy rondzie.
Jestem bardzo zaskoczony że ma być likwidowany i powstanie budynek !
Powrócę do pytania HarrYego, czy ktoś ma jakieś informacje jaki to budynek powstanie ?, albo inaczej - co tam ma powstać ?
To jest trochę niepokojąca wiadomość dla zmotoryzowanych którzy stawiają tam samochody.
Część otwarta parkingu ma miejsce na ok. 100 - 120 pojazdów, i po godz. 20 - 21 to nie ma tam wolnego miejsca, TAK - ponad 100 samochodów !! ul.Młyńska obstawiona ,boczne też, gdzie postawić potem auto ?
Piszecie że na Garncarskiej są wolne miejsca, zgadza się ,ale tam dopiero co oddali nowy budynek i ludzie się będą wprowadzać i samochodów zacznie przybywać.
Fajnie że przy Pacyficu powstał duży parking ale to bardziej z myślą dla mieszkańców Aquasfery, oczywiście może korzystać z niego każdy ,tylko komu się będzie chciało iść 300 m z Młyńskiej ?? lepiej tak jak pisze Wicek ...zawsze można się gdzieś wcisnąć na chodnik, trawnik , lub tuż przy samej klatce (to dla wygodnisiów i asów parkowania)
Nawet gdy zbudują budynek z miejscami do parkowania to i tak deweloper nie zrobi nam prezentu by miejsca były za darmo. Zobaczcie ile jest wolnych miejsc w halach garażowych Semeko, bo nie każdego stać na takie ceny.
Ten parking jest konieczny, większości odpowiada, bo blisko i wygodnie.
Reasumując ,likwidacja jego będzie chorym pomysłem , nie wiem czy to za sprawą urzędników czy dewelopera,ale zrobi to jeszcze większy chaos i paraliż samochodowy na osiedlu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

a skąd w ogóle ta plotka o likwidacji tego parkingu?
Jest w tej plotce chociaż odrobinka prawdy?
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

A zastanówcie się ile samochodów stoi przy aquaparku w Sopocie.
Tak się składa że dosyć często jeżdżę tam z synkiem i nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem miejsca.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Marcin -parking aquaparku w Sopocie, czy nawet pod Auchanen są innego typu,tam jest rotacja, 1-2-3 godz.i przyjeżdża następny. Chodzi o parking OSIEDLOWY !
Wicek, ja tego tematu nie zapoczątkowałem, ale z rok temu ktoś własnie tu na forum już coś wspominał,a ja jestem zaniepokojony bo często tam parkuje.Dalej też nie wiem czemu ta druga połowa parkingu jest zamknięta ?
Ale dobra ,,nie wywołujmy wilka z lasu" i niech pozostanie to plotką, oby plotką Wicek ,a temat zamrażamy
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Wydaje mi się, że zgodnie z prawem Semeko musiało zapewnić odpowiednią liczbę miejsc parkingowych budując osiedle. Sądząc po liczbie miejsc na samym osiedlu, pewnie upchnęli większość w parkingu. Dlatego, moim zdaniem, nie będą mogli ruszyć tego parkingu. Poza tym tam jest też szeroki pas drogowy, sięgający samego brzegu parkingu. Miejmy więc nadzieję, że jednak go nie ruszą. Zawsze można zapytać w starostwie czy nadzorze budowlanym, jak sprawa wygląda na dziś.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ja tego nie widzę... może dlatego, że nie chce widzieć
Wydaje mi się, że to jest jakaś chora plotka, którą ktoś sobie wymyślił na poczekaniu, a teraz ludzie się stresują.

Semeko ma jeszcze sporo ziemi w Redzie... więc czemu miałoby akurat likwidować parking, żeby na silę wstawić kolejny blok... w tej samej okolicy mają zbudować jeszcze 3 blok Gancarskiej, 2 długie bloki Aquasfery i drugą część Pacyfiku... nie co dalej mają jeszcze tereny na Reda Park, teraz budują na Willowej, a kto wie gdzie jeszcze mają wykupioną ziemie... czemu akurat ten jeden parking zostawili sobie na później... a nie zbudowali od razu?

Może jak ktoś się na serio stresuje to sprawdzi w miejscowym planie zagospodarowania, czy tam w ogóle może powstać blok... może miasto pomyślało i zarezerwowało ten teren na parking?
ODPOWIEDZ