Kamery przy śmietnikach na podrzucających śmieci

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

CO!? Kamery? Za MOJĄ kasę którą płacę za wywóz odpadów? Czy nowych redzkich urzędasów, który dostali robotę dzięki Ustawie Śmieciowej Bozia opuściła? To, że jest problem, ze śmieciami i ich podrzucaniem to jest sprawa m. in. fatalnej organizacji odbioru śmieci w Redzie. UM Reda nie potrafi poradzić sobie z Remondis (podobno śmieci nawet posegregowane lądują do jednego miejsca w śmieciarce - tak twierdzi mój sąsiad ), a teraz będą montować kamery. Najpierw zamontujcie sobie kamery w WC w nowym UM .

To, że taki problem istnieje nie oznacza, że trzeba inwigilować mieszkańców, a także, że mieszkaniec łamie nowe, głupie prawo Śmieciowe. Polowa dzikich wysypisk w Redzie nie jest nawet znana redzkim urzędasom! Ktoś to wymyślił ten pomysł nie zdaje sobie sprawy, że takim działaniem zachęci i spowoduje wzrost liczby dzikich wysypisk śmieci!, Odpady były przy śmietnikach, a teraz będą porzucane w łąkach i lasach.

Krzysiu naczytał się za dużo Naszego forum i znowu głupie pomysły zaczęły przychodzić mu do głowy! Jestem całkowicie zbulwersowany tą propozycją!

http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/18 ... mieci.html
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Nareszcie coś z tym robią. Tylko, dlaczego nie zaczną od weryfikacji Umów śmieciowych zawartych z mieszkańcami domków jednorodzinnych? Prościej byłoby wyłapać takich cwaniaczków, którzy tej umowy nie maja. Pod naszą wiatę śmietnikową dzisiaj w nocy ktoś podrzucił starą, dużą lodówkę pełną śmieci i pewnie będzie tak stała wraz ze śmieciami, które będą do niej wrzucane, bo Remondis jej nie wywiezie
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

goya pisze:Nareszcie coś z tym robią. Tylko, dlaczego nie zaczną od weryfikacji Umów śmieciowych zawartych z mieszkańcami domków jednorodzinnych? Prościej byłoby wyłapać takich cwaniaczków, którzy tej umowy nie maja. Pod naszą wiatę śmietnikową dzisiaj w nocy ktoś podrzucił starą, dużą lodówkę pełną śmieci i pewnie będzie tak stała wraz ze śmieciami, które będą do niej wrzucane, bo Remondis jej nie wywiezie
Hmmm.
W Redzie wywóz śmieci ma jedna firma. Po co komuś coś podrzucać w ramach jednego miasta i jednej firmy wywożącej śmieci?
Nie wydaje mi się, żeby firma R. robiła problemy z wywożeniem tego, co ma zakontraktowane.
Po co podrzucać komuś w Redzie własne śmieci, jeżeli R. je odbierze, czy to w ramach normalnej procedury, czy jako specjalny odpad przy Koksiku?
Drodzy mieszkańcy bloków. Zastanówcie się proszę KTO Wam może podrzucać te śmieci.
Czy mieszkańcy domków jednorodzinnych (jak to sugeruje Goya) czy lokatorzy bloków, którym się nie chce (nie mogą) wywieźć odpadów takich jak owa lodówka do Koksika?
A może zastanowicie się, czy to mieszkańcy Redy (nie zależnie czy domów jednorodz. czy bloków) czy to mieszkańcy Rumi podrzucają Wam śmieci?
Do Redzkich "blokowisk" najbliżej mają mieszkańcy domków z Rumi a nie z Redy.
O ile się nie mylę, to w Rumi przetarg wygrała inna firma, która może nie mieć takich liberalnych jak R. zapisów w odbiorze śmieci.
Droga Goya-o. Za brak umowy na wywóz śmieci grożą kary.
O ile w bloku brak takiej umowy można jeszcze jakoś przemycić, to przy domku jednorodzinnym jest to prawie nie wykonalne.
W dzielnicy, w której mieszkam, widzę przy każdym domu wystawiony śmietnik do "wysypania", a w kolejnym tygodniu wystawione worki z odpadami sortowanymi.
Nie posądzaj więc hurtowo mieszkańców domków w Redzie o brak umów na wywóz śmieci. Obrażasz mnie i wielu płacących za tę usługę od wielu lat.
Rozumiem, że mieszkańcy bloków nigdy nie wyrzucają lodówek, telewizorów i innych "toksycznych" odpadów na własny śmietnik, odnosząc je własnoręcznie 1-3 km do właściwego punktu zdawczego w Redzie.
Według teorii spiskowej to tylko mieszkańcy Redzkich domków zakradają się samochodami (lub na piechotę) w nocy na podwórka blokowisk w celu pozostawienia śmieci. Może jeszcze wyłamują zabezpieczenia do śmietników?
A jak padnie lodówka czy inne elektrobarachło, to wolą wywieźć ją/je na najbliższe osiedle, niż postawić przy punkcie odbioru odpadów w Koksiku?
Sugeruję odrobinę rozsądku przy wygłaszaniu subiektywnych opinii....
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

To jest chore - dziś monitoring w śmietniku, jutro w toalecie, a potem czip pod skórą. Skoro występuje problem wyrzucania odpadów budowlanych i wielkogabarytowych to należy ZMIENIĆ ZASADY ODBIERANIA ODPADÓW.

Podrzucanie było, jest i będzie. Wolę zapłacić 1-2 zł więcej i żeby ktoś podrzucał śmieci (nie ważne kto) niż wyrzucał je na łąkę czy do lasu. To co się dzieje górce nad Prefabetem czy na Mościach Błotach to dramat. Kamery będą strzałem w kolano i pogorszą sprawę.

Przykład Sopot - http://www.zom.sopot.pl/index.php/segre ... segregacji
Raz w roku można zamówić bezpłatny worek na odpady budowlane i gruz, a wystawki odpadów wielkogabarytowych są co najmniej 1 raz w miesiącu. A u nas nawet piasek z kuwety nie jest odpadem komunalnym. Ciekawe co z robić z pampersem, może podrzucić pod śmietnik UM Reda? Zaraz będzie też tak, że jak będziesz chciał wyrzucić papierek bo batoniku to będziesz podrzucającym śmieci.

Miało nie być grzebania w śmietnikach i co - cwaniaczki dorobiły klucze i dalej grzebią i wyjmują puszki.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Brzezins ale to nie Ty płacisz za śmieci podrzucane tylko miasto. Ty zapłacisz jak nie będą segregowane.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

No cóż, zawsze "podobało" mi się stwierdzenie, że jak za coś płaci miasto lub gmina to ja za to nie płacę i jest ok.... przecież pieniądze tych podmiotów to są nasze pieniądze ! I dopóki jeszcze pokutuje takie postkomunistyczne myślenie to faktycznie będzie syf w tym kraju... a jeśli chodzi o podrzucanie śmieci to poniżej link do strony gdańskiej SM : http://strazmiejska.gda.pl/co-i-jak/faq/ , polecam odpowiedni akapit do lektury - monitoring w takim przypadku to jedyne skuteczne narzędzie do walki z takimi praktykami. Jeśli chodzi zaś o obawę o nielegalne wysypiska to bardzo fajnie radzą sobie z tym tematem Lasy Państwowe umieszczając kamery-pułapki w miejscach gdzie są nielegalne wysypiska lub kradzieże drewna - kary oczywiście powinny być odstraszająco wysokie a tematy nagłaśniane, aby właśnie odstraszać takich "amatorów". I na koniec : therminator - bardzo słuszny głos, ja również mieszkam w "domkach" i płacę za każdy papierek, który wywożę, więc goya mogłaby się powstrzymać od generalizowania.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Podzielam pogląd Therminatora.
Nie wiem jednak, kto mógłby w Redzie przystąpic do walki ze smieciuchami. Policja? Straży miejskiej nie ma. Urzednicy? Cywilne grupy szturmowe?
Pozostała chyba tylko Policja, która metodami operacyjnymi (informatorzy) i/lub innymi moze ustalic sprawców. Ale czy im będzie się chciał, to już inna inszość
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Skoro piszę, że wywożą to mieszkańcy z domków w Redzie, to jestem tego pewna. Nasze śmietniki stoją w pobliżu domków na ul. Derdowskiego i Łąkowej z pięknym wjazdem z ulicy Gdańskiej i jak jeszcze nie były zamykane to widziałam skąd taczkami śmieci po remoncie lub z ogrodu panowie wywożą, a panie w reklamóweczkach noszą, z resztą do tej pory to robią tyle, że wrzucają do śmietników na ulicy, a jak nikt nie widzi to pod wiatę. Mam też gdzieś zapisane numery rejestracyjne samochodów, którymi inni mieszkańcy sobie wieczorami podjeżdżali i wyrzucali. Lodówkę lokatorzy z bloku nie wyrzucili, bo niedawno była wystawka i na ulicy stały. Poza tym, to właśnie lokatorzy z bloków musieli złożyć deklarację, a jak nie złożyli to Spółdzielnia sama wpisywała ilość osób zameldowanych i od tego rozlicza. I ostatnie spostrzeżenie, że śmieci ok.23.00 (bo wychodzę z psem) pod wiatą nie ma, a rano 7.00 - 8.00 stoją worki I na pewno nie wożą śmieci w nocy z Rumi. Ja nie generalizuję, że wszyscy z domków to robią, ale na pewno nie robią to mieszkańcy bloków, bo wszyscy czy chcieli czy nie chcieli musieli złożyć deklaracje w Spółdzielniach i dostawali klucze do wiat.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

goya pisze:
Skoro piszę, że wywożą to mieszkańcy z domków w Redzie, to jestem tego pewna.
Nasze śmietniki stoją w pobliżu domków na ul. Derdowskiego i Łąkowej z pięknym wjazdem z ulicy Gdańskiej i jak jeszcze nie były zamykane to widziałam skąd taczkami śmieci po remoncie lub z ogrodu panowie wywożą, a panie w reklamóweczkach noszą,
- pytanie więc dlaczego chociaż nie podeszłaś do nich lub nie zgłosiłaś tego np. na Policję ??

z resztą do tej pory to robią tyle, że wrzucają do śmietników na ulicy, a jak nikt nie widzi to pod wiatę.
pisze się "zresztą"....

Mam też gdzieś zapisane numery rejestracyjne samochodów, którymi inni mieszkańcy sobie wieczorami podjeżdżali i wyrzucali.
patrze wyżej - pytanie o zgłoszenie tego faktu na Policji....

Lodówkę
(CHYBA "LODÓWKI")...
lokatorzy z bloku nie wyrzucili, bo niedawno była wystawka i na ulicy stały.

no to w zupełnie innym świecie żyjesz.... na osiedlu domków co chwilę ktoś zapomina wystawić worki w terminie i stoją np. w czwartek - już po odbiorze.... ALE ROZUMIEM, ŻE LUDZIE Z BLOKÓW NIGDY NIE ZAPOMINAJĄ I WYSTAWIAJĄ RZECZY TYLKO W TERMINIE.... ale jestem też zdziwiony, bo mi jakoś nikt niczego u nas do śmietników nie podrzuca.... A STOJĄ TUŻ PRZY PŁOCIE !

Poza tym, to właśnie lokatorzy z bloków musieli złożyć deklarację, a jak nie złożyli to Spółdzielnia sama wpisywała ilość osób zameldowanych i od tego rozlicza. I ostatnie spostrzeżenie, że śmieci ok.23.00 (bo wychodzę z psem) pod wiatą nie ma, a rano 7.00 - 8.00 stoją worki I na pewno nie wożą śmieci w nocy z Rumi. Ja nie generalizuję, że wszyscy z domków to robią, ale na pewno nie robią to mieszkańcy bloków, bo wszyscy czy chcieli czy nie chcieli musieli złożyć deklaracje w Spółdzielniach i dostawali klucze do wiat.
nie generalizujesz. ale..... "NA PEWNO !!! nie robią tego ludzie z bloków"..... ergo - ludzie z domków..... wybacz goya, ale nie polemizujesz z idiotami - choć może tak ci się wydawać...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

"Uderz w stół, nożyce się odezwą"... Podobnie jak przy temacie z kominami.
Policja tak się składa nic nie może zrobić, z powodu braku dowodów, dlatego będą kamery.
PS. RECIECH jak Ty taki polonista, to może zacznij od sprawdzenia swojego tekstu, zanim wciśniesz "Wyślij".
Do Twojego poziomu nie zniżę się i błędów Twoich nie wskażę.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

goya pisze:Podobnie jak przy temacie z kominami.
Policja tak się składa nic nie może zrobić, z powodu braku dowodów, dlatego będą kamery.
PS. RECIECH jak Ty taki polonista, to może zacznij od sprawdzenia swojego tekstu, zanim wciśniesz "Wyślij".
Do Twojego poziomu nie zniżę się i błędów Twoich nie wskażę.
brawo !
"Uderz w stół, nożyce się odezwą"
... - jak widzę sugerujesz, że to ja podrzucam śmieci na osiedla.... brawo.... ale resztę moich zdań pozostawiasz bez komentarza.... czyżby zabrakło argumentów ?? łatwo rzucać oskarżenia, prawda ?? a jeśli chodzi o błędy to nie jestem dzieckiem, aby się obrażać za ich wytykanie - raczej będę wdzięczny, bo już ich więcej nie powtórzę... więc jakie to "byki" popełniłem goya ?? (no bo chyba nie chodzi ci o zwracanie się do ciebie "z małej litery" ?? - twój nick również jest tak zapisany, więc to chyba nie jest dla ciebie problemem ?...)
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Po co rozmowa na temat rzekomego podrzucaniu śmieci, skoro i tak zostaną zabrane przez firmę która zajmuje się wywozem nieczystości.
Problemem jest źle skonstruowane prawo, gdzie nie są w nim ujęte małe firmy budowlane które muszą płacić za wywóz nieczystości które zostały po remoncie. Jedynym wyjściem jest zamówienie worka na gruz, kontenera lub wywiezienie na własny koszt.
Co zrobi taki właściciel firmy jedno lub kilku osobowej który chcę oszczędzać na wszystkim co tylko możliwe? Wywiezie śmieci do lasu, na łąkę lub inne miejsce gdzie będą szpecić otoczenie. Wiele z tych firm nie jest nawet zarejestrowanych co w większym stopniu utrudnia możliwość wyegzekwowania od nich obowiązku utylizacji odpadów budowlanych.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Jeżeli ktoś zgubił rozkręconą kanapę, fotel i trzy monitory, w ciągu ostatniej godziny, to zguby leżą na
ul.Derdowskiego przy pojemniku na odzież i przy śmietniku koło biblioteki.
A pana w czerwonej kurtce z dwukołowym wózkiem z domku na ul. Derdowskiego - pozdrawiam.
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Jak ktoś chce być w porządku, to problemu ze śmieciami nie ma. Wymaga to poświęcenia trochę czasu, wysiłku no i czasami dodatkowych pieniędzy, ale tak naprawdę wystarczy odrobina dobrej woli. No nie wynajdujcie sztucznych problemów z kolorami worków. Czy rzeczywiście chcecie wychować bezmyślne dzieci, kóre jak nie mają worka w określonym kolorze to nie wiedzą gdzie śmieci wyrzucić? No ludzie!
Ja nie wiem jak jest w Redzie w regulaminie. Ale w Rumi mam w umowie napisane, że worki muszą być ODPOWIEDNIO OZNACZONE. Wcale nie musza być w tych określonych kolorach. Wystarczy zwykły worek opisany mazakiem "PLASTIK" albo "MAKULATURA". I muszą to odebrać jako śmieci segregowane. Jak nie odbiorą to się dzwoni ze skargą.
słucham zza płota...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Blond paniusię, która pół godziny temu srebrną, terenową Toyotą o nr GWE 52825, podjechała pod wiatę śmietnikową na Al. Jana Pawła II i podrzuciła wór ze śmieciami, informuję, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, mogę na policji zaświadczyć, że byłam tego świadkiem.
ODPOWIEDZ