komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Robin
Częsty Bywalec
328 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 8 lat temu

3 tygodnie temu

9 wydłużono do rekowa i zwiększono częstotliwość. Tymczasem 12 Marca straciło 9-kę na rzecz w/w i ma o połowę mniej kursów od w/w ... Czym się różnią? Z praktycznych obserwacji - czy nie można dogadać się z MZK, żeby w godzinach szczytu na głównych trasach jeździły przegubowce? Wystarczy przyjrzeć się jak napakowane do granic możliwości są autobusy po godz. 15-tej
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
326 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 tygodnie temu

Mzk Wejherowo ma bodajże jeden autobus przegubowy
Wicek
Wygadany Lider
2307 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 9 lat temu

2 tygodnie temu

jeśli to się potwierdzi to chyba będziemy świadkami cudów :)

W skrócie wspólny bilet na od Wejherowa do Pruszcza Gdańskiego ma być dostępny od lipca i być UWAGA UWAGA tańszy o 80 zł od obecnego :shock:

artykuł: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ws ... 42213.html

Najważniejsze fragmenty:
150 zł za bilet na SKM, PKM oraz komunikację miejską w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Wejherowie. Po wielu latach w całym Trójmieście w końcu ma zacząć działać wspólny bilet - być może od 1 lipca 2020 r. Decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie w środę.
...
Wspólny bilet na wszystkie środki komunikacji miejskiej i kolejowej (SKM, PKM, Polregio) będzie obowiązywał w 14 gminach, wchodzących w skład Obszaru Metropolitalnego. Miesięczny bilet normalny będzie kosztował 150 zł, a ulgowy 75 zł. Gminy będą też solidarnie i proporcjonalnie ponosić koszty dopłat dla przewoźników.
...
ODPOWIEDZ