Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

1 rok temu

Fajnie się obserwuje jak przybywa linii autobusowych na redzkich ulicach,
a mamy od kilku dni wydłużoną linię 18 z dzielnicy Betlejem do Auchan o którą prosili właśnie mieszkańcy Betlejem (co drugi kurs)
Jak na razie zainteresowanie do centrum handlowego i z powrotem bardzo malutkie,
w kilku piątkowych kursach widziałem tylko po dwóch, maksymalnie po trzech pasażerów.
Miejmy nadzieję że w najbliższych dniach i tygodniach frekwencja wzrośnie tak by połączenie pozostało na stałe.
Załączniki
autobus 18.jpg
18. na ul. Morskiej
venter
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Jeśli taka frekwencja się utrzyma na bank za parę miesięcy 18-stka zostanie skrócona do Dworca w Redzie, zresztą bardziej potrzebne i sensowne byłoby wydłużenie linii 84 i 87 do Redy PKP. A problem z na przykład taką linią nr 8 jest złożony, z jednej strony potrzebne są zajazdy do Ciechocina w obu kierunkach, ale z drugiej dla innych użytkowników znacząco wydłuża czas przejazdu, przez często też ogromne korki na Puckiej i przez to, że to linia MZK, a tam chyba ktoś ważny z urzędu mieszka na osiedlu Fenikowskiego, że to osiedle jest tak forowane tyloma liniami i zajazdami na nie, co znów jeszcze wydłuża czas przejazd i robi się linia krajoznawcza.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Major pisze:
1 rok temu
a mamy od kilku dni wydłużoną linię 18 z dzielnicy Betlejem do Auchan o którą prosili właśnie mieszkańcy Betlejem
Naprawdę prosili? Kto, kiedy i gdzie? Mnie nikt o zdanie nie pytał :) Mieszkam tu od 12 lat i pierwsze słyszę, by można było sobie poprosić o linię z Betlejem w wybranym kierunku :D
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

1 rok temu

Po co takie dziwaczne pytanie ?
i polemizowanie do mojej wypowiedzi. :?

Trzeba być na bieżąco w informacjami z UM i oglądać i słuchać Sesje Rady Miasta.
oraz przez stronę "Pytania do Burmistrza" wpływały podobno prośby o lepszą komunikację

kilka dni temu jakoś linia 8 zmieniła swój przebieg ze szpitala teraz jedzie przez Ciechocino,
bo też zgłaszali ...
ach co będę tobie pisał skoro kiedyś pisałaś że "Przestałaś korzystać z komunikacji bo rozkład nie jest kompatybilny i nie chcesz jechać autobusem krajoznawczym " :lol:
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

venter pisze:
1 rok temu
Jeśli taka frekwencja się utrzyma na bank za parę miesięcy 18-stka zostanie skrócona do Dworca w Redzie, zresztą bardziej potrzebne i sensowne byłoby wydłużenie linii 84 i 87 do Redy PKP....
Myślę, że z czasem frekwencja w 18 na nowym odcinku będzie rosła.
Tak samo było z 8ką.
Wolno frekwencja się rozkręcała, a po czasie okazało się, że był to bardzo dobry ruch.

Dla kogoś kto mieszka na Ciechocinie myślę, że ważniejsze będzie wydłużenie 18stki do Auchan. Dla osób mieszkających przy Kosynierów pewnie ważniejsze będzie wydłużenie 84 / 87 do dworca.

A najlepiej by było, żeby był wspólny bilet i wtedy wystarczyłoby dobre skomunikowanie linii.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

Major pisze:
1 rok temu
Fajnie się obserwuje jak przybywa linii autobusowych na redzkich ulicach,
a mamy od kilku dni wydłużoną linię 18 z dzielnicy Betlejem do Auchan o którą prosili właśnie mieszkańcy Betlejem (co drugi kurs)
Jak na razie zainteresowanie do centrum handlowego i z powrotem bardzo malutkie,
w kilku piątkowych kursach widziałem tylko po dwóch, maksymalnie po trzech pasażerów.
Miejmy nadzieję że w najbliższych dniach i tygodniach frekwencja wzrośnie tak by połączenie pozostało na stałe.
Ale jak to? Jesteś kierowcą autobusu czy tak hobbystycznie liczysz pasażerów poszczególnych kursów?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Major pisze:
1 rok temu
Po co takie dziwaczne pytanie ?
i polemizowanie do mojej wypowiedzi. :?

Trzeba być na bieżąco w informacjami z UM i oglądać i słuchać Sesje Rady Miasta.
oraz przez stronę "Pytania do Burmistrza" wpływały podobno prośby o lepszą komunikację

kilka dni temu jakoś linia 8 zmieniła swój przebieg ze szpitala teraz jedzie przez Ciechocino,
bo też zgłaszali ...
ach co będę tobie pisał skoro kiedyś pisałaś że "Przestałaś korzystać z komunikacji bo rozkład nie jest kompatybilny i nie chcesz jechać autobusem krajoznawczym " :lol:
A co jest niby dziwacznego w moim pytaniu? Po prostu interesuje mnie kto, kiedy, gdzie i jakich mieszkańców Betlejem pytał o preferencje w kwestii komunikacji autobusowej w naszej dzielnicy. To takie dziwaczne, że chciałabym wiedzieć jak odbywają się tego typu "sondaże"?
Nie wiedziałam, że "bycie na bieżąco z informacjami z UM, oglądanie i słuchanie Sesji RM" ma jakikolwiek wpływ na zmiany dotyczące mieszkańców. Bo, że "Pytanie do Burmistrza" pozostają bez odpowiedzi lub w najlepszym przypadku odpowiedź rozpoczyna się od "Niestety, ale ..." to już wiem od dawna, bo nie o jedną sprawę pytałam czy prosiłam za pośrednictwem tej opcji. Bez efektu.
Co do ostatniego zdania - dokładnie to napisałam i nadal podtrzymuję. Gdybyś był łaskaw porozmawiać z mieszkańcami Betlejem, ale wszystkimi, a nie tylko tymi "bliżej koryta", to wiedziałbyś jakie mają faktycznie zdanie na temat komunikacji. I nie tylko. Chociaż nie zawsze trzeba pytać, wystarczy poczytać posty tutaj czy na FB.
Znamiennie jest, że skoro Twoim zdaniem to mieszkańcy B. chcieli wydłużenia linii 18 do Auchana, to jakoś dziwnym trafem nikt z tego teraz nie korzysta.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

1 rok temu

Kobieto opanuj emocje :)
Każda Twoja wypowiedz o komunikacji jest praktycznie krytykowana
Przecież napisałem grzecznościowo (bo nie mieszkam na Betlejem) że wydłużono linię pewnie na prośbę mieszkańców.
I to jest mój wpis bardziej informacyjny ze zdjęciem że w Redzie nastąpiły zmiany,
i tylko o to w tym poście chodziło
Co mnie obchodzi kto i kiedy z mieszkańców Betlejem pytał o preferencje w kwestii komunikacji miejskiej,
pytaj o to na osiedlu i bądź tak krytycznie nastawiona do sąsiadów a nie tu na forum.

Przecież nikt z UM czy MZK nie uruchomił tej linii tak "pstryk palcami" i powiedział zrobimy mieszkańcom niespodziankę,
no chyba logiczne że to Twoi sąsiedzi musieli interweniować w tej sprawie.
Pierwsze słyszę (jak twierdzisz) by oglądając lub słuchając przez laptopa Sesję RM mieć wpływ na zmiany ... tak tak, pukałem do nich w matrycę laptopa :D
niestety ja tylko odbieram te informacje które słyszę z UM dlatego zdarza się coś tu przekazać, i w przeciwieństwie do Ciebie nie krytykuję kogoś jeśli ktoś coś źle napisze.

A tak pozytywu trochę
to myślę że jeszcze poprawi się frekwencja na linii 18 do Auchan i Twoi sąsiedzi jeszcze się przekonają by jechać na zakupy do Centrum Handlowego :)
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Zamiast co drugiego kursu do Auchan lepiej by dołożyli rano z 2-3 kursy z B do dworca (w przedziale 6-8). Jak autobus ma zapasy czasowe na tej linii to niech rano, kiedy jest najbardziej potrzebny jeździ częściej a nie stoi czy wozi powietrze do Auchan.
Subiektywnie na temat patrząc, zdaje się, że do Auchan jeździ nieliczna grupa i zdaje się, że dla tej grupy akurat autobus mógłby wydłużać trasę w godzinach pomiędzy porannym a popołudniowym szczytem komunikacyjnym i po nich. Rano zaś jest potrzebny na dojazdy dzieci do szkoły i dorosłych do dworca. Ewentualnie mogliby rano przerzucać pętlę 8ki na Karłowicza (przez 12 Marca). - kosztem 2-3 kursów 18ki do Auchan. Dla Ciechocina przystanek się nie zmieni a częstotliwość kursów pomiędzy B a dworcem by się podniosła. A chociaż przynajmniej rano.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Kobieto opanuj emocje :)
No błagam, emocje to poniosły raczej Ciebie w momencie, gdy przyatakowałeś mnie bez powodu, bo ... śmiałam zadać żartobliwe (!) pytanie pod Twoim komentarzem. Moja reakcja była jedynie adekwatna do Twojej akcji :P
Idąc dalej - co w związku z tym, że "każda moja wypowiedz o komunikacji jest praktycznie krytykowana"? To jest zabronione? Nie wolno mi opiniować w sposób krytyczny jakości komunikacji na Betlejem jeśli jest beznadziejna? A może jeszcze czegoś mi nie wolno, bo się jaśnie Majorowi nie podoba :D
że wydłużono linię pewnie na prośbę mieszkańców
Zatem informuję, że z pewnością nie na prośbę, a na pewno nie większości mieszkańców naszej dzielnicy. Może więc warto było napisać, że tak Ci się jedynie wydaje, a wówczas nie byłoby ani mojego pytania ani całej dyskusji. Napisałeś jednak "mamy od kilku dni wydłużoną linię 18 z dzielnicy Betlejem do Auchan o którą prosili właśnie mieszkańcy Betlejem", co wprost wskazuje na to, że taką masz wiedzę w tym temacie. Stąd moje zdziwienie - kto, kiedy prosił i przede wszystkim po co?
Pierwsze słyszę (jak twierdzisz) by oglądając lub słuchając przez laptopa Sesję RM mieć wpływ na zmiany ... tak tak, pukałem do nich w matrycę laptopa :D
Przecież to Ty sam napisałeś, że jeśli się czegoś chce (tutaj: zmian), to powinno się śledzić informacje z sesji RM.
Ja: "Mieszkam tu od 12 lat i pierwsze słyszę, by można było sobie poprosić o linię z Betlejem w wybranym kierunku :D"
Ty: "Trzeba być na bieżąco w informacjami z UM i oglądać i słuchać Sesje Rady Miasta."
i w przeciwieństwie do Ciebie nie krytykuję kogoś jeśli ktoś coś źle napisze.
Kogo i gdzie ja atakuję, że coś źle pisze? :O
to myślę że jeszcze poprawi się frekwencja na linii 18 do Auchan i Twoi sąsiedzi jeszcze się przekonają by jechać na zakupy do Centrum Handlowego
Nie sądzę. Na miejscu mamy Lidla i nieco dalej Biedrę. A po większe sprawunki i tak jeździ się samochodem. Te kursy do Auchana są nam tak potrzebne jak rybie rower. Znacznie bardziej przydałby się _bezpośredni_ autobus do dworca, jeżdżący co 30 minut, przynajmniej w godzinach porannych i popołudniowych.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

ja uważam, że wydłużenie 18tki do portu Handlowego Rumia ma sens :P

Nie każdy ma samochód, a jednak Port Handlowy Rumia to nie tylko zakupy, ale też dużo miejsc pracy. Może mieszkają na dzielnicy jacyś młodzi ludzie, którzy szukają pierwszej pracy, a nie mają auta, albo osoby które nie mają prawo jazdy lub zwyczajnie kogoś nie stać na samochód, albo uważają, że jest im niepotrzebny bo pracują i żyją w miejscu dostępnym komunikacyjnie.

Oczywiście też popieram postulat o autobus bezpośredni do dworca.

Inna sprawa, że ta część miasta ma szanse na rewolucje komunikacyjną jak dojdzie do budowy zapowiadanego przystanku PKP Reda Ciechocino i jeśli faktycznie przystanek ten będzie obsługiwać SKM lub PolRegio z dużo większą częstotliwością.
venter
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Wicek pisze:
1 rok temu
ja uważam, że wydłużenie 18tki do portu Handlowego Rumia ma sens :P

Nie każdy ma samochód, a jednak Port Handlowy Rumia to nie tylko zakupy, ale też dużo miejsc pracy. Może mieszkają na dzielnicy jacyś młodzi ludzie, którzy szukają pierwszej pracy, a nie mają auta, albo osoby które nie mają prawo jazdy lub zwyczajnie kogoś nie stać na samochód, albo uważają, że jest im niepotrzebny bo pracują i żyją w miejscu dostępnym komunikacyjnie.

Oczywiście też popieram postulat o autobus bezpośredni do dworca.

Inna sprawa, że ta część miasta ma szanse na rewolucje komunikacyjną jak dojdzie do budowy zapowiadanego przystanku PKP Reda Ciechocino i jeśli faktycznie przystanek ten będzie obsługiwać SKM lub PolRegio z dużo większą częstotliwością.
Modernizacji linii helskiej długo może nie być, a nawet jak będzie to bez budowy drugiego toru na odcinku Reda-Puck-Władysławowo częstotliwość będzie jak obecnie co godzinę czy dwie i ogromne obłożenie w wakacje, także mało zachęcająco, nawet jak powstanie przystanek w Ciechocinie. Jak ktoś ma wątpliwości co do inwestycji PKP to wg planów tory SKM najpóźniej do 2023 roku miały zostać wydłużone do Wejherowa, wraz z budową przystanków koło Gniewowskiej i Rumi Biała Rzeka, tak samo drugi tor do Słupska i elektryfikacja i drugi tor do Kościerzyny, nic nawet nie ruszyło, zostało auto i autobus, jeszcze wiele, wiele lat tak będzie. Póki co marzeniem byłby wspólny bilet pomorski na cały obszar metropolitarny, absurd istnienia linii J i 8 bez wspólnego biletu.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

1 rok temu

venter pisze:
1 rok temu
Wicek pisze:
1 rok temu
absurd istnienia linii J i 8 bez wspólnego biletu.
Taki bilet istnieje. Jest to bilet 75 minutowy, metropolitalny. Kosztuje 6 złotych, ale możesz go kupić jedynie w wersji elektronicznej (aplikacje: GoPay, jakdojade.pl, moBiLET, mPay, SkyCash i zbiletem.pl)
anulkabee
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

1 rok temu

Zauważyłam, że ludziom przypadł do gustu powrót ósemki na Ciechocino w kierunku dworca. Czasem korzystam z kursu o 6:25 to frekwencja całkiem zadowalająca. Jednak zauważyłam, że brakuje połączeń w obrębie Starego Ciechocina (rejon Wiejskiej) i osiedli przy Żytniej i Chmielnej - jest dosyć daleko do komunikacji. Słabo wykorzystany jest potencjał 17, która powinna jednak inaczej jeździć.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

co prawda to PKS nie MZK / ZKM ale może kogoś zainteresuje :P
Uruchomienie nowej linii 674 od 3.04.2023

Z inicjatywy powiatu wejherowskiego, od dnia 3.04.2023 r. (poniedziałek) uruchomiona zostanie nowa linia komunikacyjna nr 674 na trasie:

NOWY DWÓR WEJHEROWSKI – Zbychowo – Gniewowo – Reda – RUMIA DWORZEC PKP – GRUNWALDZKA.


Nowa linia zapewni szybkie, bezpośrednie połączenie południowej części gminy Wejherowo z Redą i Rumią wykorzystując nową drogę powiatową pomiędzy Gniewowem, a Redą.

Linia 674 funkcjonować będzie w dni robocze, od poniedziałku do piątku
.

Odjazdy z Nowego Dworu Wejherowskiego do Rumi: 6:15, 7:15, 8:20, 14:10, 16:00.

Odjazdy z Rumi do Nowego Dworu Wejherowskiego: 6:45, 7:45, 13:30, 15:15, 16:55.

W większości kursów rozkład jazdy zakłada możliwość dogodnych przesiadek w Nowym Dworze Wejherowskim i Gniewowie z/na autobus linii 675 (istnieje możliwość przesiadki na linię 674 dla pasażerów jadących z/do Koleczkowa, Bieszkowic i Reszek).

Na linii 674 obowiązywać będzie zwykła taryfa opłat. Bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy autobusu, a bilety miesięczne do nabycia są we wszystkich naszych kasach stacjonarnych m.in. na dworcu w Wejherowie i Gdyni.
ODPOWIEDZ