Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

czyli druga linia ZKM Gdynia w Redzie
Chociaż myślę, że za wielu Redzian z niej korzystać nie będzie, bo to raczej linia dedykowana mieszkańcom Rumi... ale dobre i to
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Gdzie mogę kupić bilet miesięczny na linię autobusową J?
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

W Rumi na pętli autobusowej przy dworcu PKP
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

ze strony UM
ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSU LINII 17 W DNIACH 29.10 – 01.11 2016 r.

Informujemy, że w dniach 29 – 31 października 2016 r. na linii nr 17 będzie kursował autobus o standardowej długości 12 metrów, mogący przewieźć około 100 osób (obecnie kursuje autobus 7 metrowy). W dniu 1 listopada 2016 r. przez cały dzień będzie kursował autobus 12 metrowy, a od godz. 8.00 do 14.00 będą kursowały dwa autobusy w tym samym rozkładzie jazdy (tzw. kursy BIS), mogące jednorazowo przewieźć nawet 200 osób.
tak się przyczepie, żeby się do czegoś przyczepić
Nie lepiej było puścić autobus co 30 min, zamiast dwa co godzinę?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Otrzymałem informację z działu organizacji przewozów Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni dotyczącą
linii autobusowej nr. 87
według ustaleń ZKM Gdynia z Urzędem Miasta w Rumi planowana zmiana trasy linii 87 obowiązywać ma
dopiero od wiosny 2017
Nowa trasa prowadzić będzie bezpośrednio ulicą Kosynierów do C.H. Port Rumia (bez zjazdu w pętlę
ul.Partyzantów i ul.Kościuszki w Rumi) i dalej do Aquaparku w Redzie z zawracaniem na rondzie u
u zbiegu ulic Morskiej i Obwodowej.

Na terenie Rumi zostanie też uruchomiona linia 84 którą jeszcze nie podjęto dokładnej trasy.

Czyli wszystko zgodnie z naszymi propozycjami planu trasy i nawrotki na rondzie przy Aquasferze
jedynie termin uruchomienia z jesieni przesunął się z na wiosnę, który nie jest zależny od ZKM Gdynia.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

ja również miałem okazję zapytać o ten temat.
Mi powiedzieli, że chcą z ofertą ruszyć 1 stycznia 2017 - wiec chyba znowu przesunięcie terminu... szkoda

84 będzie kursować pomiędzy dworcem PKP, a Portem Rumia, kursując przez Starą Rumię oraz pokrywając obecną trasę linii 87 w dzielnicy Lotnisko. Obecna trasa linii 87 zostanie zmodyfikowana - zmiana będzie polegała na wydłużeniu linii do Aquaparku w Redzie z pominięciem ulicy Kościuszki czy Partyzantów.

o ile znowu coś się nie zmieni
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

na stronie ZKM Gdynia opublikowano ogłoszenie o zamówieniu na linie 84
Linia ma ruszyć 1.04.2017 r. i jeździć trasą "CENTRUM HANDLOWE "PORT RUMIA" - Kosynierów - Kościuszki - Partyzantów - Lipowa - Mostowa - Kazimierska - Bukowa - Borówkowa - Chełmińska - Dębogórska - Derdowskiego - Wybickiego - Starowiejska - Sobieskiego - Sabata - Batorego - św. Józefa - PODMOKŁA - św. Józefa -Kamienna - Sabata - Sobieskiego - Starowiejska - Wybickiego - Derdowskiego - Dębogórska - Chełmińska - Borówkowa - Bukowa - Kazimierska - Mostowa - Lipowa - Partyzantów - Kościuszki - Kosynierów - CENTRUM HANDLOWE "PORT RUMIA"

nie udzielono jeszcze zamówienia, ale prawdopodobnie oznacza to, że linia 87 do Aquaparku dotrze nie wcześniej niż 1.04.2017 r
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

ZKM Gdynia na swoim fb opublikowało zdjęcie rozkładu jazdy linii 87 z przystanku Reda - Aquapark do Janowo SKM

Od 1 kwietnia, autobusy będą jeździć co godzinę od 7.27 (w soboty od 8.02, w niedziele od 9.02) do 21.07

Stawiam, że frekwencja będzie wyższa niż na 17
Załączniki
87.JPG
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Na pewno na odcinku między Auchan a Aquaparkiem frekwencja nie będzie jakaś powalająca,
ale ilość będzie się sukcesywnie zwiększać, myślę że szczególnie w weekendy, okresie wakacyjnym i ferii zimowych.

Jak dobrze że takie sprawy są realizowane zgodnie z planem, miało być 1 kwietnia, to będzie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

w przyszłości dla mieszkańców Aquatower czy Prima Reda ten autobus może być dobrą opcją dojazdową do SKM
Bo w tym samym czasie znajdą się na SKM Janowo jadąc autobusem z Aquaparku co idąc piechotą do SKM Reda + czas przejazdu SKM do Janowa a nie trzeba butów zużywać

Całkiem dobry czas przejazdu z Aquaparku do SKM Janowo (21 min)

Rozkład dla poszczególnych przystanków dostępny jest już na stronie ZKM Gdynia:
http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0087p/w.htm
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Wicek - a gdzie znajduje się przystanek "Jeziorna 02 NŻ" na Kosynierów w stronę Redy,
wydaje mi się że jeszcze nie istnieje, czyżby miał powstał na dniach ?
no i czy czasami przystanki nie powinny się nazywać "Morska 01 i Morska 02 , przecież to na terenie Redy
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

też mnie to zastanawia, gdzie będzie przystanek Jeziorna w kierunku Redy Zatoczki tam nigdzie nie ma, więc przynajmniej przez jakiś czas będzie stawał pewnie na pasie ruchu. Ciekawa sprawa - ale przynajmniej jest powód żeby udać się na spacer i to sprawdzić

Po Redzkiej stronie będzie tylko jeden przystanek "Reda Aquapark 01" pozostałe są po stronie Rumi... dlatego przystanki nazywają się od Rumskich ulic (np. Jeziorna tuż obok Leroy Merlin).
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Przystanek Jeziorna w kierunku Rumi będzie przed (jadąc z Redy) rondem obok Leroy Merlin. Jest tam zatoczka.
Przystanek Jeziorna w kierunku Redy będzie przed (jadąc z Rumi) rondem obok Leroy Merlin. Tam zatoczki nie będzie.

Czyli po jednym przystanku z każdej strony ronda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Czyli przystanek pod Aquaparkiem będzie równocześnie przystankiem końcowym jak i początkowym,
w rezerwie zostanie nowa zatoczka tuż przed granicą z Rumią w stronę Auchan
(vis a vis budowanego Osiedla Prima Reda)
ten przystanek powstanie zapewne w przyszłości gdy zamieszkała będzie ta część rejonu
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

dokładnie tak. Trochę śmiesznie wygląda ten przystanek obok Prima Reda, który autobus pomija, ale z pewnością po oddaniu do użytku pierwszych mieszkań na tym osiedlu zacznie i tam stawać.

Autobus już jeździ - ciekawy jestem frekwencji. Oto, że będzie miał wyższa niż 17 jestem spokojny... ale ciekawi jak dużo osób będzie korzystać z tej linii.
ODPOWIEDZ