Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Wicek - racja, przekonałeś mnie swoimi argumentami. Nie patrzałem na to w ten sposób.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
olenka.s
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Ja uwazam, ze ta linia jest potrzebna, tak dla tych co chca dojechac na cmentarz, jak i dla tych co z roznych miejsc chca sie dostac do Aquasfery czy nawet chocby do Biedronki na Obwodowej a nie maja samochodu, tylko ubolewam nad jedna rzecza. To kolejny autobus, ktory jezdzi Łąkową.nie wiem po co. Łąkową jezdza juz przeciez 3 autobusy.natomiast mieszkancy osiedla Reda Park, czy Ciechocina na przykład, zeby dostac się do Aquasfery.czy na ulice przylegle Obwodowej, sa zmuszeni jechac 2 autobusami i kasowac dwa bilety. Jednym dojechac do Łąkowa-osiedle i tam przesiasc sie na 17tkę w przeciwna strone zeby dojechac dalej. Liczylam,ze skoro powstały na Obwodowej 2 dodatkowe przystanki to ten autobus juz puszczą z początku Obwodowej, Ciechocina na przyklad. ze pojedzie cala dlugoscia Obwodowej a takiego autobusu niestety nie ma. Z kolei koszt 6 zl zeby dojechac w jedna strone 2 autobusami, jak ktos nie moze tyle chodzic.nie jest niska kwota Mam nadzieje, ze ruszy w przyszlosci taka linia i moze nawet docelowo dojezdzac bedzie do Auchan pod sklep (bo tak swoja droga to z Gdańskiej tez trzeba kawal przejsc na pieszo).
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

to faktycznie jest problem.
Reda Park jest skomunikowana tylko z Dworcem, powinno się pomyśleć o jakiejś linii z Betlejem / Ciechocina, przez Reda Park, Aquasferę do Auchan, ale to niestety znowu pieniążki.

Nie sądzę, by miasto zechciało w najbliższym czasie wydawać kasę na kolejną linie autobusową, choć kto wie... w końcu w ramach budowy łącznika Kosynierów - Obwodowa mają zbudować przystanek autobusowy na wysokości Aquasfery... pewnie w jakimś celu planują to zrobić.

Natomiast nie byłbym zwolennikiem wydłużania linii 17 o Reda Park. Jak wydłużymy czas przejazdu 17stki z Buczka do Dworca to ta linia będzie mniej atrakcyjna. Teraz czas przejazdu jest zbliżony do czasu który idzie się piechotą, jeśli szybciej będzie szło się piechotą niż jechało, to nie będzie to najrozsądniejsze
olenka.s
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Zle mnie zrozumiales.Nie zeby przedluzac czas dojazdu z Buczka do dworca czy odwrotnie,ale mysle o zmianie przebiegu dalszej czesci tel lini,zeby zamiast wjezdzac w Lakowa,wjezdzala w Obwodowa od strony przystanku Obwodowa nz i przejezdzala cala dlugosc Obwodowej wykorztstajac niedawno powstale przystanki i te dalej juz istniejace a wracala dokladnie ta sama droga.Ewentualnie zrobic wlasnie druga linie bo peenie z kolei mieszkancy Lakowej tez narzekaliby na brak dojazdu na cmentarz,mimo ze do dworca maja akyrat bardzo dobry ale na cmentarz by go wtedy stracili.Tak sobie gdybam.W kazdym razie problem jest.Ja np nie mam samochodu,zdrowie mi nie pozwala na bieganie po calej Redzie na.pieszo i chcialam sie dostac do Biedronki na Obwodowej.Bylam zmuszona jechac dwoma autobusami i przesiadac sie przy Lewiatanie.Tak nie powinno byc.Tym bardziej,ze osiedle Reda Park sie na tyle rozwija ze zajmuje przestrzen dwoch przystankow autobusowych i siega az do mostka czyli granicy z Ciechocinem A jest to kawal drogi.Na cmentarzu na szczescie nikogo nie mam ale gdybym miala musialabym tez jechac z przesiadka,tak to obecnie wyglada.Do Auchan to juz w ogole...Jedyny hipermarket w okolicy a dojazd jedynie 9tka do glownej ulicy,a pozniej kawal drogi z siatami z buta.Mam nadzieje,ze rzeczywiscie wraz z powstaniem tej ulicy od Auchan,puszcza tam jakis autobus i bedzie to autobus puszczacy tak zeby uwzglednic mieszkancow Reda Park czy Ciechocina a nie znow Lakowa.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Przy osiedlu Reda Park zatrzymują się linie tj.18 ,19,9 .Takiej ilosci połaczen nie ma nigdzie.Wymyslanie lini do Auchan z tego osiedla jest naprawdę przesadą.Może jeszcze przejazd za darmo to wtedy drobny handel zupełnie zniknie w Redzie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Ja nie pisałem o linii z Reda Park do Auchan, tylko o linii która zintegruje miasto. O linii która zapewni dojazd większości dzielnic, a jak się da to i wszystkim dzielnicom z powstającym Centrum Rozrywki oraz Auchan. Nie tylko Redy Park, ale też Betlejem / Ciechocina...

Odnośnie hasła o tym, że linia do Auchan spowoduje, ze drobny handel zupełnie zaniknie to mam pytanko jak uważasz?
Czy Klienci powinni wybierać lokalne sklepiki dlatego, że chcą tam kupować, czy dlatego, że nie mają możliwości dojechania do innego sklepu?
Jak drobny handel się postara to Klienta utrzyma u siebie, ale niech to Klient ma prawo wyboru, a nie zmuszajmy Klienta, aby koniecznie korzystał z warzywniaka Pana Czesia
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

P.Czesio płaci podatki w Redzie.Auchan w Rumi i w Piasecznie k.Warszawy .Ale każdy ma wolny wybór.Ja już konczę dyskusje.Niech kazdy pozostanie przy swoim zdaniu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

oczywiście, że każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu, bo to był temat co by było, gdyby było
Jak wspomniałem na chwilę obecną miasto raczej nie będzie chciało tworzyć kolejnej linii autobusowej i to w zasadzie temat zamyka - reszta to nasza luźna rozmowa

ale nie podoba mi się sugestia, że dlatego, że Pan Czesio płaci podatki w Redzie, mamy przymuszać Klientów do kupowania u Pana Czesia?

Brak możliwości dostania się do Centrum Handlowego poniekąd zmusza Klientów do korzystania z usług Pana Czesia, a ja bym wolał, żeby to Pan Czesio się na tyle postarał, aby Klient chciał u Niego kupować...

zresztą inna sprawa, że Pan Czesio sam kupuje produkty w Marketach... i odsprzedaje je (oczywiście ze swoją marżą) u siebie w sklepie
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

kowalski pisze:17 które jezdzą Obwodową są puste.Kto za to płaci . Czy nie trzeba zmienić trasy lub zmienic autobus na busik .
Chciłbym ponownie zwrócić uwagę na to jak Kowalski zauważył linia 17 wozi powietrze.Chyba władze miasta nie widza problemu w tym , że ten autobusik jeździ pusty i bije kilometry ....
Chyba już czas by ta linia została zamknięta lub zmodyfikowana jej trasa np do Auchana .
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Tak ja się zgadzam.Rumia ma swój autobus miejski do Auchan to dlaczego my nie możemy mieć???????
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Dlaczego miasto (czyli my przecież) ma płacić za autobus do Auchan? Nie wiem jak w Rumi ale w duzych miastach markety same fundują linie, którymi wożą sobie klientów, bo to przecież ich zysk. Nie widzę sensu z moich podatków wozić klientów do "powstającego centrum i Auchan" bo to ich interes w tym, nie mój. Zatem niech płacą.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Komunikacja miejska ma służyc mieszkańcom, a skoro mieszkańcy chca jeżdzic na zakupy do tego sklepu i istnieje mozliwość techniczna, to dlaczego nie?
PKS wozi swoich pasażerów z Pucka i okolic az pod same drzwi.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

figaro pisze:Dlaczego miasto (czyli my przecież) ma płacić za autobus do Auchan?
Bo to ma sens, a inwestycja się zwraca, skoro są chętni na dojazd do Auchana.
Na razie jest jedynie wożone - jak ktoś zauważył - powietrze. Też za nasze pieniądze.
Uważasz, że tak jest w porządku?

Swoją drogą dość dziwne rozumowanie. Dojazd do SKMki też powinna zapewnić SKMka?
Przecież miasto nie ma w tym żadnego interesu
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

mam lekkie deja vu
Już kiedyś o tym rozmawialiśmy, ale lepszy taki temat niż żaden

Też uważam, że byłoby dobrze, gdyby jeździł autobus do Auchan, w przyszłości najlepiej przez Aquapark, ale linia 17 była stworzona z myślą o tym, żeby mieszkańcy Buczka i okolic mieli autobusowe połączenie z dworcem i tu robi się problem, bo:
- albo zmodyfikujemy mu trasę (mógłby jechać najpierw Gdańską na Dworzec i później zjeżdżać koło Lidla do Auchan... ale w sezonie będzie łapał korki)
- albo wydłużymy czas jazdy (ale już dziś ten autobus jedzie tyle, co idzie się piechotą... jak będzie jechał dłużej, to będzie jeszcze mniej sensowny)
- albo odejdziemy od koncepcji połączenia Buczka - dworzec, ale to mieszkańcy Buczka nie będą dumni z Burmistrza

nie wiem czy nie lepiej dogadać się z ZKM Gdynia, Auchan, Rumią i dołożyć się do tego, żeby autobus 87 kończył bieg nie przy Auchan, tylko na Dworcu w Redzie. Tylko wtedy przy założeniu, ze trasa jest dalej obsługiwana jednym autobusem kierowca nie miałby w ogóle przerwy, ale pewnie można zmodyfikować trasę w Rumi tak, żeby zaoszczędzić trochę czasu i zrobić kierowcy przerwę na toaletę
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:
nie wiem czy nie lepiej dogadać się z ZKM Gdynia, Auchan, Rumią i dołożyć się do tego, żeby autobus 87 kończył bieg nie przy Auchan, tylko na Dworcu w Redzie. Tylko wtedy przy założeniu, ze trasa jest dalej obsługiwana jednym autobusem kierowca nie miałby w ogóle przerwy, ale pewnie można zmodyfikować trasę w Rumi tak, żeby zaoszczędzić trochę czasu i zrobić kierowcy przerwę na toaletę
No i masz babo placek. Takie rozwiazanie nie pasuje mi, i pewnie innym mieszkańcom Ciechocina, nie mówiąc o Betlejem (Salamandro, pamiętam o Tobie!) to już wole 9 lub J
Z rozkładami jazdy i trasami autobusów juz tak jest, że prawie nigdy nie kursuja tak, aby zadowolic wszystkich. Nie ma takiej możliwośći.
ODPOWIEDZ