Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Fakt, zamiast kończyć przy Auchan, przy dworcu w Redzie to dość mała zmiana, a wielu byłoby zwolenników.
Byłby to drugi autobus łączący Redę z Gdynią. Oczywiście nie kosztem przerwy kierowcy, modyfikacja lekka rozkładu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:No i masz babo placek. Takie rozwiazanie nie pasuje mi, i pewnie innym mieszkańcom Ciechocina, nie mówiąc o Betlejem (Salamandro, pamiętam o Tobie!) to już wole 9 lub J
Z rozkładami jazdy i trasami autobusów juz tak jest, że prawie nigdy nie kursuja tak, aby zadowolic wszystkich. Nie ma takiej możliwośći.
przecież byłoby możliwe tak skomunikowanie rozkładów, żeby J czy 9 przyjeżdżały na dworzec 5 min przed odjazdem 87 i odwrotnie

co do autobusu na Betlejem i Ciechocino to też już kiedyś o tym pisałem Ja jestem za... tylko czy miasto znajdzie na to środki?

Jakby udało się puścić autobus Ciechocino/Betlejem - Reda Park - Dworzec - Aquapark - Auchan to byłoby idealnie.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:
Jakby udało się puścić autobus Ciechocino/Betlejem - Reda Park - Dworzec - Aquapark - Auchan to byłoby idealnie.
Taaak, to byłoby idealnie, no i z powrotem do Ciechocina/Betlejem. ale wtedy mieszkańcy Rekowa tez będa chcieli....
Sprawa nie jest prosta
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Uwaga – dodatkowe kursy linii MZK nr 17 w sobotę 31 X 2015 i w niedzielę 1 XI 2015
27 października 2015 | Aktualności
Informujemy, że w sobotę 31 października br. oraz w niedzielę 1 listopada br. od Cmentarza przy ul. Gniewowskiej będę dwa dodatkowe kursy Linii MZK nr 17 tj. o godzinie 16:25 oraz 17:25
Załączniki
bus-reda-17-1-720x340.jpg
informacja ze strony UM REDA
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

miesiąc temu Burmistrz był gościem Radia Kaszebe i pozbawł złudzeń, że powstanie linia do Auchan
Zmiany w komunikacji miejskiej w Redzie

Miasto Reda bardzo szybko się rozwija i rozbudowuje. Mieszkańcy apelują o zwiększenie dostępu do komunikacji miejskiej i oferty dotyczącej autobusów. Zmiany będą, ale nie zostaną uruchomione nowe linie autobusowe.

W Redzie odbyło się spotkanie między urzędnikami a przedstawicielami MZK Wejherowo. O wnioskach z niego mówi burmistrz, Krzysztof Krzemiński. Linia autobusowa numer osiem kursuje od dworca do szpitala w Wejherowie, ma być lepiej skomunikowana z pozostałymi połączeniami, o co wnioskowali mieszkańcy.

Kolejnym postulatem możliwym do spełnienia według urzędników jest kursowanie autobusów w obszarze ulicy 12 marca także w sobotę i w niedzielę. Pojawił się też pomysł uruchomienia nowej linii, przez ulicę Morską do Centrum Auchan – ten nie zostanie zrealizowany.

Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński był naszym gościem w audycji Dzień Dobry Kaszuby.
więcej można posłuchać pod http://radiokaszebe.pl/miasto-reda-bard ... zbudowuje/
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Byłbym za całkowitym przeorganizowaniem komunikacji miejskiej w Redzie, wg mnie autobusy powinny w miarę najkrótszą drogą docierać w kierunku centrum oraz dworca zachowując sensowny takt zsynchronizowany z SKM
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

narek pisze:Byłbym za całkowitym przeorganizowaniem komunikacji miejskiej w Redzie, wg mnie autobusy powinny w miarę najkrótszą drogą docierać w kierunku centrum oraz dworca zachowując sensowny takt zsynchronizowany z SKM
Jestem tego samego zdania.
Podróż z okolic 12 Marca przez wszystkie zakątki Redy, choć niewątpliwie urokliwa , to zajmuje prawie 20 minut, więc niemal tyle samo, co podróż SKMką z Redy do centrum Gdyni. Rozumiem, że to ze względów oszczędnościowych i trudniej puścić autobus ulicą Pucką i Gdańską bezpośrednio do dworca, ale z drugiej strony przez coś takiego mało kto tak naprawdę korzysta z dojazdu na dworzec. Zwłaszcza, że rozkład jazdy autobusów jest kompletnie niezsynchronizowany z rozkładem SKM.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Tak, to prawda trasy autobusowe wymagaja korekty. Tak jak i godziny kursowania
Autobusy 9, 18, 19 jezdża podobna trasa. Przez Ciechocina do dworca identyczną. Autobus nr 8 poprzez to, że wjezdża w os Fenikowskiego w Wejherowie zrobił sie "dalekobiezny" przez co podróz od szpitala do Redy trwa ponad 30 min. Prtzesiadłem sie na "J", które smiga w 18min
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Małe zmiany w rozkładzie jazdy autobusów na linii 9 i 17 w Redzie

http://mzkwejherowo.pl/aktualnosc/44/zm ... 1-01-2016r
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Dziś ulicą Obwodową i Morską jezdził autobus rozpoznawczy ZKM GDYNIA z kilkoma "planistami"
czyli widać że gdyńskie autobusy pojawią się niebawem przy naszym Aquaparku
nie wiadomo tylko czy będzie to połączenie np. z Chyloni czy tylko z Rumi
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

A to mega ciekawe info - byłaby to miła niespodzianka.
W sierpniu zeszłego roku rozpisano przetarg na linie autobusową 84 w Rumi, ale pytałem w ZKM Gdynia i mówili, że ma jeździć trasą ze Szmelty (pętla na ul. Kamiennej) do Centrum Handlowego Auchan, przebieg m.in. ulicami: Starowiejską , Wybickiego, Derdowskiego.

Planowali ruszyć 3.08.2016, choć sami nie byli pewni, czy ta linia wystartuje z uwagi na jej opłacalność... może to ten autobus będzie wydłużony do Aquaparku - ciekawe tylko gdzie miałby pętle w Redzie? Przy Aquaparku?
Awatar użytkownika
alutka
Bywalec
234 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Podejrzewam, że Gdynia zapędzi się dalej autobusami po wybudowaniu "węzła Janowo" z tunelem między Janowem, a krajową szóstką. Przynajmniej tak wywnioskowałam oglądając reportaż o tymże.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

alutka pisze:Podejrzewam, że Gdynia zapędzi się dalej autobusami po wybudowaniu "węzła Janowo" z tunelem między Janowem, a krajową szóstką. Przynajmniej tak wywnioskowałam oglądając reportaż o tymże.
To się zgadza alutka, to będzie świetne rozwiązanie komunikacyjne dla Rumi,
tyle że ten węzeł integracyjny Janowo dopiero jest w fazie początkowej i podpisano właśnie
umowę na wykonanie dokumentacji technicznej, a same zakończenie jest planowane na rok 2019 ( ??? )

ciekaw jestem co z naszym węzłem integracyjnym przy Dworcu PKP który był planowany przez naszego
Pana Burmistrza pare miesięcy temu

wracając do tematu autobusowego,tak sadzę że to będzie nowa linia autobusowa
gdyż dotychczasowe niedawno zostały zaktualizowane godzinowo,
i tak jak napisał Wicek prawdopodobnie nr.84 która świetnie by połączyła ze środkową częścią Rumi
a szczególnie z ulicą Derdowskiego na której jest "dobra" Przychodnia z której często korzystają i redzianie

natomiast samej pętli pewnie w Redzie nie zrobią, będzie to zapewne nawrotka na dużym rondzie Obwodowej,
a oczekiwanie będzie na przystanku przy Aquaparku, tak przynajmniej się to wydaje,
ale zobaczymy , może mają inną opcję
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

dodatkową zaletą linii 84 ze Szmelty do Aquaparku (przez Auchan) byłoby to, że autobus przejeżdżałby obok Galerii Rumia. Za wiele tam się nie dzieje, ale przynajmniej jest kino
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Najprawdopodobniej to linia autobusowa nr. 87 pojedzie z Rumi do Aquaparku w Redzie

http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/28 ... parku.html
ODPOWIEDZ