Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

9 wydłużono do rekowa i zwiększono częstotliwość. Tymczasem 12 Marca straciło 9-kę na rzecz w/w i ma o połowę mniej kursów od w/w ... Czym się różnią? Z praktycznych obserwacji - czy nie można dogadać się z MZK, żeby w godzinach szczytu na głównych trasach jeździły przegubowce? Wystarczy przyjrzeć się jak napakowane do granic możliwości są autobusy po godz. 15-tej
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Mzk Wejherowo ma bodajże jeden autobus przegubowy
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

jeśli to się potwierdzi to chyba będziemy świadkami cudów :)

W skrócie wspólny bilet na od Wejherowa do Pruszcza Gdańskiego ma być dostępny od lipca i być UWAGA UWAGA tańszy o 80 zł od obecnego :shock:

artykuł: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ws ... 42213.html

Najważniejsze fragmenty:
150 zł za bilet na SKM, PKM oraz komunikację miejską w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Wejherowie. Po wielu latach w całym Trójmieście w końcu ma zacząć działać wspólny bilet - być może od 1 lipca 2020 r. Decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie w środę.
...
Wspólny bilet na wszystkie środki komunikacji miejskiej i kolejowej (SKM, PKM, Polregio) będzie obowiązywał w 14 gminach, wchodzących w skład Obszaru Metropolitalnego. Miesięczny bilet normalny będzie kosztował 150 zł, a ulgowy 75 zł. Gminy będą też solidarnie i proporcjonalnie ponosić koszty dopłat dla przewoźników.
...
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

3 lat temu

jak oceniacie zmiany w komunikacji Redzkiej ? - moim zdaniem, praktycznie nic się nie zmieniło na korzyść, w dalszym ciągu luki w rozkladzie jazdy, kiedy trzeba czekac na autobus w godzinie szczytu okolo 30 minut, tylko po to, zeby przyjechaly 2 po sobie w odstepie 1 minuty <bezradny>. 30 minut to zdecydownie za rzadko... kolejna sprawa, zabrano 8 z ciechocina, która bezpośrednio lączyla z dworcem ( najkrotczy czas przejazdu), teraz trzeba się telepac przez cale miasto 9 zeby dojechac 2 km do dworca - tragedia. O cenach biletow jednorazowych nie wspomne - drożej niż w dużych miastach. jedynie na plus zaliczam uporządkowanie linni 9 i przystankow. A jaka jest wasza ocena ?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Co do tego Ciechocina to się zgadzam - ale za to w drugą stronę leci przez Ciechocino - gdybyś chciał czasem też do Wejherowa pojechać :P Mi się podoba, że dojeżdża do samego Portu Rumia - został załatany ten biały placek gdzie trzeba było iść na piechotę. A i może dlatego właśnie zamieniono to Ciechocino na drogę powrotną, by czas jazdy z Wejherowa nie był za długi, ona i tak musi jeszcze jechać przez oś. Fenikowskiego - jakby miała jeszcze latem zahaczać o pętle na Ciechocine to byś z Weja do Auchana ponad godzinę jechał :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

3 lat temu

Przypolne Ci kolego, że 8 jezdzila tak nim powstalo osiedle fenikowskiego w Wejherowie. linia R jedzi ponad godzinę i spina Rumię z prawie z całą Gdynią, w czym problem z 8 ??? moze miasto powinno sie postawić, i powiedzieć hoooola hoooola 8 zawsze jezdzila przez ciechocino - wybudowaliscie osiedle fenikowskiego to dlaczego kosztem ciechocina teraz tam ma zajezdza a tu nie ?. 8 do Auchan ? super - ponownie zrobilismy dobrze mieszkancą Wejherowa - oni dojadą pod same drzwi a z Ciechocina nalezaloby sie przesiasc i kupic drugi bilet - hahahaha smiech na sali.. a raczej smiech przez łzy... 8 do Wejherowa ? SUPER ! tylko juz nie wrócę... masakra żal i żenada, tak wlasnie funkcjonuje MTK - Jak dodam do tego wiecznie zakorkowaną pucką to juz odliczam dni do wyprowadzki, czym prędzej tyn lepiej
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

szymus127 pisze:
3 lat temu
linia R jedzi ponad godzinę i spina Rumię z prawie z całą Gdynią, w czym problem z 8 ???
No dla mnie problem w tym, że przejechanie kilku kilometrów autobusem zaczyna być wolniejsze niż przejazd rowerem. Od Auchana do przystanku przykładowo Wejherowo Kochanowskiego SKM Nanice Dojazd samochodem zajmuje 14 minut, dojazd rowerem około 40 minut autobus jedzie planowo 39 minut (w ostatnią sobotę jechał prawie godzinę) - 39 minut to jest średnio 15km/h ...
szymus127 pisze:
3 lat temu
8 do Auchan ? super - ponownie zrobilismy dobrze mieszkancą Wejherowa - oni dojadą pod same drzwi a z Ciechocina nalezaloby sie przesiasc i kupic drugi bilet - hahahaha smiech na sali..
W dalszym ciągu 8 jedzie przez Ciechocino i to na dodatek w drodze powrotnej z Auchana - czyli kto pojechał na zakupy ma szanse wracać autobusem a nie drałować na piechotę od samej straży pożarnej tak jak to było wcześniej. Nie bardzo Cię teraz rozumiem.
szymus127 pisze:
3 lat temu
8 do Wejherowa ? SUPER ! tylko juz nie wrócę... masakra żal i żenada, tak wlasnie funkcjonuje MTK
Nie martw się, nie ty jeden i nie od dzisiaj - powtórzę jeszcze raz - 8 zawsze jeździła na Ciechocino gdy jechała z Wejherowa do Redy, a w drugą stronę już nie, skoro teraz nie masz jak wrócić, to wtedy nie miałeś jak pojechać. Najprostszym rozwiązaniem byłoby gdyby ten autobus jadąc w obydwie strony zahaczał o Ciechocino.
szymus127 pisze:
3 lat temu
Jak dodam do tego wiecznie zakorkowaną pucką to juz odliczam dni do wyprowadzki, czym prędzej tyn lepiej
Też mi się nie podobają te wieczne korki - w takim wypadku żadna komunikacja nic nie da jak autobusy stoją w korkach i także smrodzą wożąc powietrze, bo mało kto ma siły by się autobusami tułać.

PS Mam prośbę do Ciebie, staraj się pisać bardziej starannie, bez błędów. Ja rozumiem emocje itd, ale kiedy chciałem Cię zacytować i wkleiłem sobie w edytor Twoje słowa to mi się czerwono od słownika zrobiło :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

3 lat temu

jałowa dyskusja. Zatem ķończ waść, wstydu oszczędź..
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

szymus127 pisze:
3 lat temu
jałowa dyskusja. Zatem ķończ waść, wstydu oszczędź..
Jeżeli nie masz nic konstruktywnego i merytorycznego do napisania to fakt, ta dyskusja będzie jałowa.

A co do kończenia - ten tekst powiedział Kmicic do Wołodyjowskiego gdy Wołodyjowski ośmieszył go w walce na oczach gwizdającego tłumu i chciał by ludzie już przestali się z niego śmiać. Ja nie mam zamiaru Cię ośmieszać. Także nie wstydź się swojego zdania - ludzie na forum są raczej dojrzali i jeżeli ktoś ma swoje zdanie i potrafi je wyjaśnić i zaargumentować to na pewno to uszanują.
Jeżeli zaś wstydzisz się swojego stylu pisania - Sztuką nie jest popełniać błędy, ale pracować nad sobą aby tych błędów nie popełniać :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

3 lat temu

Ta dyskusja donikąd nie zaprowadzi i nic nie zmieni, wcześniej wypowiadałem się na teat komunikacji, mając nadzieję, że władni miasta może czytają i łudziłem się, że będzie lepiej — no i nadeszła "wielka zmiana", z której pozostało mi tylko kpić. Co do pisania wybacz - jestem jaki jestem, popełniam błędy i roszczę sobie do tego pęłne prawo, nie korzystam z edytorów, piszę spontanicznie na małej klawiaturze telefonu — a paluszki mam kapkę krępe ;). Jeżeli Ci ulżyło i podniosłeś sobie ego, to punkt dla Ciebie - gratulacje i pozdrawiam ;).
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

szymus127 pisze:
3 lat temu
jak oceniacie zmiany w komunikacji Redzkiej ? - moim zdaniem, praktycznie nic się nie zmieniło na korzyść, w dalszym ciągu luki w rozkladzie jazdy, kiedy trzeba czekac na autobus w godzinie szczytu okolo 30 minut, tylko po to, zeby przyjechaly 2 po sobie w odstepie 1 minuty <bezradny>. 30 minut to zdecydownie za rzadko... kolejna sprawa, zabrano 8 z ciechocina, która bezpośrednio lączyla z dworcem ( najkrotczy czas przejazdu), teraz trzeba się telepac przez cale miasto 9 zeby dojechac 2 km do dworca - tragedia. O cenach biletow jednorazowych nie wspomne - drożej niż w dużych miastach. jedynie na plus zaliczam uporządkowanie linni 9 i przystankow. A jaka jest wasza ocena ?
Przestałam korzystać, bo rozkład jazdy jest tak niekompatybilny z rozkładem SKM, że po prostu nie ma to sensu. W dodatku prędzej dojdę do Pieleszewa na piechotę niż dojadę do Redy Głównej "krajoznawczym" autobusem ;)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

szymus127 pisze:
3 lat temu
jak oceniacie zmiany w komunikacji Redzkiej ?...
To pewnie zależy od tego kto gdzie mieszka :)

Dla mnie zmiany są na plus. Jest autobus (8) o sensownej częstotliwości do Portu Handlowego Rumia - i widać, że jeżdżą nim ludzie, a nie tylko powietrze jak 17.

Mini plusik też za to, że 84 dojeżdża do Redy...choć za dużo kursów nie ma i tylko w tygodniu.

Na minus na pewno to, że 87 i 84 nie dojeżdżają do Aquaparku nie wspominając o dworcu :P

Na minus też to, że linia 17 dalej częściej wozi powietrze niż ludzi, co oznacza, że chyba jest źle wytrasowana.

Na minus też to o czym piszecie, czyli słaba obsługa Betlejem w kierunku Dworca i brak obsługi dużych zakładów pracy w Rekowie (Zoeeler i Nord Capital już za granicą Redy).

ale z mojego punktu widzenia na pewno jest lepiej niż było... choć dalej jest co poprawiać.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Jest dużo do poprawny, ale to nie tylko problem Redy. Podstawą jest takt częsty oraz najprostsze trasy dojazdowe do punktów przesiadkowych. Inaczej ludzie nie będą korzystać w dużym stopniu z komunikacji. Przykład Salamandry jest przykładem praktycznie dla całego osiedla. Krajoznawczo to lubię sobie pojeździć na wakacjach, nie będę tego robił w codziennym dojeździe do pracy. jest takie stare powiedzenie czas to pieniądz , każdy chyba potrafi liczyć, niekoniecznie w urzędzie...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

wszystkie kursy 84 będą się kończyć / zaczynać w Redzie, ale to nie jedyna zmiana w obsłudze komunikacyjnej Aquaparku.
Na wniosek Urzędu Miasta w Rumi, z dniem 1 października 2020 r. wprowadzone zostają nowe rozkłady jazdy autobusów linii 84 i 87.

Na linii 84 uruchomiony zostaje dodatkowy kurs z przystanku Reda Aquapark do Dworca PKP w Rumi w dni powszednie o godz. 5:50. Ponadto wszystkie kursy linii 84 (we wszystkie dni tygodnia) zostają przedłużone z Centrum Handlowego "Port Rumia" do przystanku Reda Aquapark. Zwiększona zostaje tym samym liczba kursów obsługujących nowe osiedla wybudowane w rejonie ul. Kosynierów oraz Jeziornej.

W dni powszednie i soboty po godz. 15:00 oraz w niedziele i święta przez cały dzień, kursy na linii 84 będą wykonywane do/z Rumi Dworca PKP, bez dojazdu do pętli Podmokła (Rumia Szmelta). W soboty po godz. 16:00 oraz w niedziele i święta, linie 84 i 87 obsługiwać będzie jeden autobus wykonując kursy naprzemiennie, z częstotliwością 120 min. na każdej z linii.
https://zkmgdynia.pl/komunikat/zmiana-r ... /12#czytaj
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Mnie w takich przypadkach bardzo interesuje rola radnych. Od czego jest taki ktoś, jeśli nie od tego właśnie, by takie rzeczy jak komunikacja w jego rejonie odpowiadała mieszkańcom. Wszystkim nie dogodzi, ale czasami to naprawdę jest kwestia przesunięcia danego kursu o kilka minut, albo dołożenia kilku kursów. Kurs takiego radnego pójdzie w górę, tylko jakoś chyba nie wszystkich radnych to obchodzi.
ODPOWIEDZ