Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Komunikaty

87: Uruchomienie nowego przystanku w Rumi
od 29 maja 2017 r
.

Z dniem 29 maja 2017 r., na wniosek Urzędu Miasta w Rumi, uruchomiony zostaje nowy przystanek dla autobusów linii 87 - "Okrzei 01". Przystanek, zlokalizowany na ul. Kosynierów, za skrzyżowaniem z ul. Tysiąclecia, będzie obowiązywać w kursach z Aquaparku do Janowa.
http://www.zkmgdynia.pl/?mod=komunikaty&id=941&lang=pl
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

MZK Wejherowo od 1 września wprowadza korektę rozkładu jazdy linii nr. 17
Na wniosek Szkoły Podstawowej nr.6 przy ul.Gniewowskiej, wszystkie kursy w dni powszednie zostaną opóznione o ok. 18 min
Dla przykładu teraz odjazd z pod dworca o godz. 7.05, 8.05 ... po zmianie odjazd 7.22, 8.22, itd
bez zmian w rozkładzie sobota, niedziela i święta
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

ZKM Gdynia informuje o drobnej korekcie odjazdów autobusów linii 87 z pod Aquaparku,
to jest zmiana wręcz nie odczuwalna bo odjazd będzie ok.2-3 min. wcześniej
Nowy rozkład obowiązywać będzie od poniedziałku 20 listopada
http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0087p/0087r001.htm
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

w jednym przypadku to 7 minut

ale ciekawsze jest to, ze będziemy mieć trzecią linie ZKM Gdynia w Redzie
Wprawdzie symbolicznie, bo aż jeden kurs (o 6.54), ale dojdzie 84 z Aquaparku na Podmokłą w Rumi (przez Dworzec Rumia PKP)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

dawno nie było zmiany w rozkładzie 87

od 18 grudnia solidne zmiany w rozkładzie jazdy 87 i 84 w związku z dostosowaniem rozkładu do SKM
http://www.zkmgdynia.pl/?mod=komunikaty&id=1067&lang=pl

w tym tygodniu rozkłady (z tego samego powodu) zmienia też MZK Wejherowo
http://mzkwejherowo.pl/aktualnosc/94/zm ... 3-5-7-8-10
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Mam nadzieję, że tym razem wezmą też pod uwagę uczniów. Tak, by w okolicach szkół autobusy lądowały przed 8.00 i 8.55 (najczęściej startują) i po 13.30/ 14.25 ( najczęściej kończą). To w połączeniu z ulgami biletowymi byłoby sporym ułatwieniem dla rodziców-szoferów, ale i reszty, ponieważ znacząco zmniejszałoby ruch samochodów w mieście.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

taka ciekawostka :)
Rozpisano przetarg na kolejne dwa lata działania linii 84 i 87
Zasadniczo dużo się nie zmienia, ale w przetargu pojawił się taki oto zapis
Zakończenie realizacji Zamówienia w zakresie obsługi linii 87 może nastąpić przed dniem 31 grudnia 2020 r., ale jednocześnie nie wcześniej niż w dniu 30 czerwca 2020 r., jeżeli w związku z oddaniem do użytku węzła integracyjnego „Rumia Janowo” Gmina Miasta Rumi podejmie decyzję o likwidacji linii 87 i zastąpieniu jej linią trolejbusową

więcej: http://www.zkmgdynia.pl/?mod=zamowienia&id=1,2
i teraz pytanie.
Jak sądzicie... czy po wybudowaniu Węzła Janowo do Redy będzie dojeżdżał trolejbus... czy po prostu Reda straci linie ZKMu łącząca Aquapark z Rumią?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Czy trolejbus to taki cud miód ? Moze i nie smrodzi tyle, co autobus, lecz ma wiele innych ograniczeń.
Ja zrozumiałem, że Rumia likwidując linie 87 ma zastąpić ją trolejbusem. Odpowiadając na twoje pytanie, sadzę, ze Rumia nie wybuduje do Redy linii trolejbusowej. myślę, że pozostanie połączenie autobusowe.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

A jaki jest sens w rozwijaniu linii trolejbusowej w sytuacji, gdy standardem niedługo będą autobusy elektryczne? Wykorzystanie istniejącej infrastruktury - OK, ale budowanie nowej - mam wątpliwości, czy jest to uzasadnione ekonomicznie.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Kiedyś była informacja że trakcja trolejbusowa czyli pantografy mają być przedłużone z Cisowej do Janowa czyli właśnie do budowanego nowego węzła, gdzie powstaje pętla. Jeśli będzie plan by trolejbus miał pojechać dalej trasą linii 87 , to na pewno z wykorzystaniem własnych baterii na których przejedzie ponad 20 km. Podobna sytuacja jest w Gdyni gdzie trolejbus dojeżdżający do dzielnicy Fikakowo jedzie poza siecią trakcyjną. Również na bateriach niebawem pojedzie do dzielnicy Demptowo.
W "ogłoszeniu o zamówieniu" ( strona ZKM ) mało sprecyzowane są informacje, czy skoro linia 87 może ulec likwidacji, to czy będzie zastąpiona trolejbusem aż do Redy ?
Wydaje mi się że na pytania trochę za wcześnie, na razie możemy tylko przypuszczać, a i tak o tej sprawie zadecyduje Urząd Gminy Rumia. Dobrze by było gdyby Reda włączyła się też w przyszłościowe plany, by wydłużyć ewentualnie linię przez Aquapark do ukończonego węzła przy redzkim dworcu :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Romek pisze:
5 lat temu
...Ja zrozumiałem, że Rumia likwidując linie 87 ma zastąpić ją trolejbusem. Odpowiadając na twoje pytanie, sadzę, ze Rumia nie wybuduje do Redy linii trolejbusowej. myślę, że pozostanie połączenie autobusowe.
tak jak już napisał Major... dzisiejsze trolejbusy mogą jeździć na bateriach, które ładują się podczas jazdy "na szelkach"
Major pisze:
5 lat temu
Kiedyś była informacja że trakcja trolejbusowa czyli pantografy mają być przedłużone z Cisowej do Janowa czyli właśnie do budowanego nowego węzła, gdzie powstaje pętla. Jeśli będzie plan by trolejbus miał pojechać dalej trasą linii 87 , to na pewno z wykorzystaniem własnych baterii na których przejedzie ponad 20 km. Podobna sytuacja jest w Gdyni gdzie trolejbus dojeżdżający do dzielnicy Fikakowo jedzie poza siecią trakcyjną. Również na bateriach niebawem pojedzie do dzielnicy Demptowo....
Tak też to sobie wyobrażam... że jakiś Gdyński Trolejbus (przykładowo 26) zamiast kończyć bieg na Cisowej Sibeliusa dojedzie "na drutach" do Janowa... pytanie czy wystarczy tyle energii w baterii, żeby dojechał do Aquaparku i z powrotem, czy obsłuży tylko Rumską część.

Jak dla mnie wyjścia są 3 :)
- Trolejbus dojedzie do Aquaparku
- Trolejbus zawróci przy Auchan z powrotem na pętle Janowo (nie dojedzie do Redy) i Reda zostanie bez autobusu łączącego Aquapark z Rumią
- jak wyżej tyle, że do Redy dojeżdżać będzie autobus 84 zamiast 87 (ale nie było o tym mowy w przetargu)

Cóż pożyjemy zobaczymy - będzie trzeba obserwować rozwój wypadków :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Jeśli zniknie linia 87 z pod Aquaparku to z pewnością wiele osób będzie zawiedzionych, może nie są to jakieś przepełnione kursy, ale obserwuję że średnio 8 - 10 osób wygodnie jedzie w stronę Auchan, gorzej wygląda to trochę w weekendy, ale ogólnie nie jest tak źle.
Myślę że Rumia nas nie zostawi bez autobusu, nawet jeśli nie będzie tego trolejbusu to może wprowadzą inne jakieś połączenie, ale dobrze by było o podobnej trasie.
Jak już tak rozpisujesz Wicek propozycje ... to ja obstawiam połączenie trolejbusowe :
Chylonia - Janowo - Auchan - Reda Aquapark ( może dworzec ) :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

to by było coś :) Linia ZKMu łącząca Redę bezpośrednio z Gdynią... zresztą dla samego Aquaparku też byłoby dobrze :)

Pożyjemy zobaczymy... jeszcze sporo czasu do tego czerwca 2020.
Na pewno do tego czasu zwiększy się też frekwencja w 87, bo oddane zostaną inwestycje przy Morskiej w Redzie / Kosynierów w Rumi - pewnie wtedy dojdzie także dodatkowy przystanek przy osiedlu Prima Reda, gdzie zbudowano zatoczkę, ale autobusy tam nie zatrzymują się.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Na ulicy Młyńskiej (Osiedle przy Młynie) wkopano nowe znaki D - 15 czyli przystanek autobusowy.
Dwa po obydwu stronach są ok. 50 m. od ronda Aquasfery, i jeden przy wlocie z ulicy Gdańskiej obok Tokio Sushi .
Wszystkie te znaki są o małym formacie niż na normalnych przystankach, i brakuje na nich jeszcze tylko informacji o rozkładzie jazdy czy też jaka to linia. Szukałem w necie na stronach ZKM Gdynia i MZK Wejherowo jakichkolwiek informacji ale niestety jeszcze ich brak. :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

też na to dzisiaj zwróciłem uwagę... i niestety także nie mogę znaleźć żadnej informacji... co tam niby ma jeździć
Ciekawa sprawa :)
ODPOWIEDZ