Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ciężarówki z logo Semeko bez planek

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Ciężarówki z logo Semeko oraz inne pojazdy wykonujące usługi dla tej firmy regularnie jeżdżą bez planek. Na ul. Łąkowej, a w szczególności na ul. Obwodowej (okolice ronda) piach sypie się po karoseriach i szybach pojazdów. Naraża to pozostałych użytkowników drogi na zagrożenie i uszkodzenie swojego mienia. Nie wspomnę już o kamieniach leżących na drodze. Wielokrotnie interwencje w tej sprawie w UM Reda i na Policji nie przynoszą i nie przyniosły jakichkolwiek rezultatów. Nasza policja, radni i władze jakby śpią bagatelizując ten problem. Czyżby tymi drogami nie poruszali się nasi radni, Pan przewodniczący oraz Pan burmistrz?

Chciałbym wiedzieć jak obecny na tym forum Radny Pan Mateusz Richert zamierza rozwiązać ten problem istniejący od wielu miesięcy. Myślę, że Pan jako radny nie tylko zna problemy swojego okręgu, ale spojrzy szerzej na problemy miasta i przedstawi problem na najbliższej sesji.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Dziękuję za informację. W najbliższych dniach postaram się wykonać stosowną dokumentację fotograficzną (tudzież jeśli Pan posiada takową to proszę o kontakt). I jeśli tylko sytuację uda się wskazać na fotografiach, to zaczynam od przesłania prośby do dewelopera.

M. Richert
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Dziękuję za zainteresowanie. Mam nadzieję że uda rozwiązać się ten problem raz na zawsze. Deweloper powinien ustawić matę przy wyjeździe z budowy, ponieważ całe koła ciężarówek są oblepione błotem (takiej maty chyba także nie ma).

PS. Właśnie przed chwilą przejechała pełna ciężarówka wyładowana piaskiem bez plandeki - nie zdążyłem jej uchwycić. Także problem jest aktualny.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Miasto nie bierze zadnej odpowiedzialnosci.Kiedys jechałem za taką cieżarówką z której kamyk uszkodził mi szybę.Towarzystwo ubezpieczeniowe po zgłoszeniu zarządało protokołu spisanego przez policję.Nie miałem takiego i ubezpieczyciel odmówił zaplaty za naprawę.( 150 zł)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Trochę kłania się tu brak służb do spraw tzw. mniejszej wagi. W Gdyni takie auta natychmiast są wyłapywane przez straż miejską za zanieczyszczanie dróg. Wykonawca musi na bieżąco dbać o czystość drogi. Swoją drogą kiedyś jeździła zamiatarka semeko po Obwodowej.......
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Napiszę tak: już 2 lutego wyszedłem na Obwodową, co też opatrzyłem stosowną dok. fotograficzną. Jezdnia czysta (na tyle, na ile może być czysta zimą). Nie zmienia to jednak faktu, że o temacie nie zapomnę - zaczynając od prac w komisji.

W razie jakby udało się coś uchwycić fotograficznie przedmówcom to bardzo proszę o zdjęcia - przy każdej dyskusji, dobrze być porządnie przygotowanym
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Widać że sprawa dalej się toczy ... czwartek godz. 8.30 , widziałem z balkonu jak wywrotka z białą kabiną (prywatny dostawca dla Semeko ) jedzie po Obwodowej w stronę Aquaparku załadowana żwirem PONAD ! burty i nie zabezpieczoną plandeką ! A dziś mocno wieję, więc piasek na pewno się sypie.
Więc nie radzę jechać tuż za nią, a już tym bardziej na rondzie !
Pozdrawiam kierowcę wywrotki który na pace ma ,, full '' a w głowie ,,pusto''
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Jest radykalna zmiana na ul. Obwodowej i Łąkowej, w dniu dzisiejszym wszystkie wywrotki z piachem miały zaciągniętą plandekę ... no oby było tak codziennie.

Czyli była jakaś odgórna reakcja , za co wielkie dzięki w imieniu wszystkich mieszkańców a szczególnie osób które w tej sprawie zareagowały.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

ja już w zeszłym tygodniu widziałem jak ciężarówka z logo SEMEKO jechała z plandeką.

Tylko, że tam chyba nie tylko ciężarówki SEMEKO jeżdżą ale też te od budowy łącznika Kosynierów - Obwodowa i one są bez loga SEMEKO...ale może się mylę
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek , wywrotki z logo Semeko prawie zawsze jakoś jezdziły z plandekami , tylko głównie firmy podwykonawcze tego nie czyniły, i odróżnić idzie je łatwo.
A w okolicy ronda pojawiła się nawet zamiatarka , co jak wspomniał Damian, ostatnio ciężko było ją dostrzec, no i zrobiło trochę czyściej.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Sprawa czystości ulic jak i braku plandek u podwykonawców została dzisiaj zgłoszona prezesowi przedsiębiorstwa Semeko. Obserwujemy sprawę dalej, w razie braku plandek pozostaje jeszcze policja - tylko kto z nas zdąży zadzwonić, powiadomić i jeszcze doczekać się reakcji?
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Uważam, że te wszystkie działania - jeżeli nie zostaną one podjęte przez policje i nie będą kończyły się mandatami karnymi to spełzną na niczym. Jedynie konsekwencja w działaniu policji może coś zdziałać. Takich kierowców można łapać w prosty sposób np.

Rada dla redzkiej policji
Funkcjonariusz A siedzi w pokoju na poddaszu komisariatu z krótkofalówką. Funkcjonariusz B znajduje się przy drodze i łapie kierujących, którzy nie mają plandek. Kontrola stanu technicznego - w tym ogumienia, hamulców i tego czy na kołach nie znajduje się błoto zanieczyszczające drogi. Dlaczego to piszę? - mam spore zastrzeżenia co do stanu technicznego niektórych pojazdów na ul. Łąkowej. Najbardziej żenujące jest to, że samowolka odbywa się pod oknami komisariatu i na widoku "stróżów prawa".

Kilka dni temu przy rondzie znowu widziałem błoto na drodze - ale mimo wszystko widzę, że sprawa idzie ku lepszemu. Tylko pytanie na ile? Na tydzień lub dwa tygodnie? Po wcześniejszych interwencjach też było lepiej - ale tylko na krótko.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ODPOWIEDZ