Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Targowisko Miejskie w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
sgierszewski
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Zachęcam wszystkich mieszkańców miasta ‪Reda‬ do przyłączenie się do ideii stworzenia Targowiska.
Po co Targowisko w Redzie ???
Co dla mieszkańców - zakup świeżych i zdrowych produktów
Dla miasta -
nowe miejsce pracy,
wspieranie lokalnych producentów
ożywienie społeczne i gospodarcze,
zwiększenie potencjału kulturalnego i rekreacyjnego poprzez nadanie terenom zdegradowanym nowych funkcji społecznych,
stworzenie infrastruktury dla handlu obwoźnego,

https://www.facebook.com/events/1597774 ... tif_t=like
Robin
Częsty Bywalec
470 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Było i padło. Dlaczego?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

a gdzie to targowisko miałoby powstać?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Pomysł całkiem dobry i chętni kupcy napewno by się znalezli.
Ale w jaki sposób to chcesz storzyć sgierszewski ?
bo jeśli ma być to forma typu straganiarskiego, sprzedaż spod parasola,z łuzka polowego,czy z samochodu,
to raczej wykluczone, to nie na dzisiejsze czasy, i jeszcze gdy pół targowiska obstawione jest przez
Chińczyków i Rosjan ,to się odechciewa tam wchodzić.
Mamy w regionie wielu dobrych producentów i to oni się powinni wystawiać i promować lokalne produkty,
ale czy to w dzisiejszych czasach biznes opłacalny gdy wszędzie pełno marketów ?
Stary plac przy ul.Gniewowskiej był i jest dobrym miejscem, ale przydało by się by to Miasto
wybudowało może nie pawilon, ale jednakowe kryte wiaty ze stoiskami do handlu,
zapewnić sanitariaty dla kupców i oczywiście teren ogrodzić.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

W Rumi jest targ i bardzo dobrze prosperuje i uważam ,że w Redzie też by się przydał...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Tak, Major ma rację. Miejsce przy Gniewowskiej byłoby dobre. Konieczne byłoby wybudowanie zadaszonych straganów i lad. Niech tam sprzedają co chcą. Oczywiście opłaty targowiskowe musza byc sensowne, tak aby handlarze mieli choc minimalny zysk, a mieszkańcy możliwość kupna czegos interesujacego.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Myślę, że targowisko w Redzie nie ma racji bytu. Inwestycja taka byłaby nieopłacalna. Bo ile dni w tygodniu miałoby takie targowisko być czynne? Rumia zaczynała od środy i soboty, Wejherowo wtorek i piątek. W Redzie utrzymywała się tylko niedziela. Jak ktoś ma sklep to go otworzy codziennie. Codziennego targowiska nie ma sensu tworzyć, bo rynek nie jest w stanie wchłonąć tego towaru co mogliby kupcy-handlarze przywieść. Produkcja lokalna nie jest aż taka wielka, a ci co mają gospodarstwa rolne przeważnie jadą na giełdy, tam mają szansę sprzedać wszystko. Dla osób z przysłowiową pietruszką też nie ma sensu go tworzyć, bo kto przyjdzie tylko po pietruszkę i szczypiorek? Tworzenie czegoś dla handlu od kwietnia do września nie ma sensu, a w pozostałych miesiącach kto tam przyjdzie z klientów. Obawiam się, ze koszty utrzymania takiego targowiska będą na tyle wysokie, że kupcy z opłat targowych nie będą w stanie tego pokryć.
Pozostaje jeszcze kwestia rozeznania rynku, ile osób i z jaką częstotliwością przyszłoby na taki rynek. Jeśli się dobrze rozeznać to nikt po ziemniaczki i marchewkę nie będzie tu przychodził i dźwigał tego do domu kilometr lub dwa, skoro na osiedlach są markety, gdzie kupisz wszystko. I w porównywalnych cenach.
Rynek - targowisko jest dobrym pomysłem, tam gdzie jest bardzo duży przepływ klientów, gdzie sprzedawcy mają szansę się utrzymać. Na ten moment takiej szansy w Redzie nie widzę.

Moim zdaniem jedynym racjonalnym pomysłem byłoby zorganizowanie coś na kształt jarmarku. Impreza cykliczna, nie pochłaniająca takich kosztów. Jeśli się ją dobrze rozreklamuje, to może to być atrakcja w okresie przedświątecznym.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Nie do końca sie z Toba zgadzam, Tola. Obserwując inne targowiska (np Wejherowo), to oprócz ciuchów sprzedaja tam równiez np kwiaty w cenach półhurtowych, grzyby, jagody, konwalie, stroiki i ozdoby swiateczne, słodycze, drób i nabiał tzw własnego chowu, miód i in przetwory, dewocjonalia, drobny sprzet gospodarstwa domowego. Jest pan z częściami do rowerów i całymi rowerami (używanymi)
W Redzie dodatkowo mógłby być stragan czy dwa tzw "pchlego targu", raz czy dwa razy w tygodniu ryby. Nie czuje sie kompetentny, aby wymieniac branże handlu, które mogłyby tam istnieć.
Handel ma to do siebie, ze sam wyczuwa koniunkture i wie gdzie i na czym można zarobić. Na siłę nie zaciągniemy na targowisko tego pana, który sprzedaje grzyby i jagody koło "Dominika" lub innego, który sprzedaje palmy wielkanocne koło Biedronki. Oni wiedza najlepiej gdzie idzie handel.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

W tym roku Reda organizuje Zlot Kaszubów z całego swiata.Będzie jarmark i inne atrakcje.Z targowiskiem Tola masz rację.Targowiska w Wejherowie ,Rumi,zaopatrują ci sami sprzedawcy.Kilka lat temu próbowali w Redzie.Ale to była kompletna klapa.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ja sama handlowałam z rodzicami na targowiskach w Wejherowie, Rumi, Gdyni, Redzie i wiem o czym mówię. W Redzie nie ma takiego popytu. Do Wejherowa przyjeżdżają gospodarze, jak swój towar (kury, gęsi, mleko) sprzedadzą to wracają do domu. Ci co mają tam sklepy to zainwestowali lata temu (jeśli chodzi o Wejherowo to 18 lat temu, Rumia nieco krócej). Jak już w coś zainwestujesz to się to po prostu ciągnie dalej, bo co innego mają sprzedawcy robić. Do pracy do kogoś innego nie pójdą a jakoś do emerytury dociągnąć trzeba.
Grzyby, konwalie to produkt sezonowy. Inwestowanie publicznych pieniędzy w targowisko w Redzie to marna inwestycja. Jeśli chodzi o kwiaty, to ceny są podobne czy na rynku czy w markecie.
Mam wielu znajomych którzy już szukają innych rynków zbytu, bo rynki się wykruszają. Brak klientów kupujących, a nie tylko oglądających robi swoje. Obejrzą, przymierzą, potargują i w rezultacie i tak pójdą do marketu bo taniej. Przykładem jest giełda samochodowa w Pruszczu Gdańskim, kiedyś trzecia w Polsce pod względem wielkości, a teraz sprzedawcy i z niej rezygnują. I takie przykłady można mnożyć.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

targowisko jest super pomysłem, ale z kolei już plac na Gniewowskiej to moim zdaniem zła lokalizacja - nikt z osiedli za Gdańską w kierunku Obwodowej nie będzie zasuwał "per pedes" żeby kupić marchewkę, mleczko od krówki lub ziemniory, ale gdyby taki market powstał np. na trawniku przy POLO lub vis a vis DOMINIKA to sądzę, że ruch byłby bardzo duży, ale tutaj miasto chyba nie ma za wiele do powiedzenia
orderly
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Pomysł świetny sama jestem wielbicielką robienia zakupów na targowiskach. Jeszcze do niedawna ograniczałam się do zakupów w miejscowych sklepach przez wzgląd na brak czasu na dojazdy do Wejherowa,Rumi czy Chyloni lecz od jakiegoś czasu jest mi po drodze z targowiskiem w Wejherowie więc jestem tam częstym bywalcem. W Redzie jest troche obwoźnych hanldarzy np. przed biedronką na al. Jana Pawła II pojawiają się państwo sprzedający swojskie produkty, obok Pepco także pojawia się warzywniak pod pawilonem, obok poczty też jest pan sprzedający warzywa i owoce, sezon truskawkowy co kawałek można sie natknąć na sprzedawców z pod parasola oj długo by tak mozna wymieniać. Dobrym pomysłem jest zebranie tych sprzedawców w jedno miejsce. Co do miejsca to uważam że obojętnie czy byłby to plac przy Gniewowskiej (który swego czasu pamiętam jako tętniący życiem pchli targ) czy plac obok POLO czy inne miejsce ludzie nie bądźmy tacy wygodni jak sie chce mieć to trzeba iść nie da sie wybrać idealnego miejsca zawsze komuś będzie za daleko, kiedyś były dwa sklepy na całe miasto i człowiek sie cieszył że sklep jest. Myślę że wystarczyłoby gdyby targowisko było czynne w Soboty i jakiś dzień w tygodniu. Osobiście marzy mi się targ na wzór Włoskiego Campo de’ Fiori zakochałam się w tym miejscu (jak dobrze że za marzenia nia karzą ) Tak więc sgierszewski popieram twój pomysł i mu kibicuje możesz na mnie liczyć.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Jeśli wciąż nie jest wybrana lokalizacja Targowiska, to być może odpowiednie byłoby miejsce z załącznika.

Przy ulicy Obwodowej naprzeciwko Dendronu pomiędzy Biedronką a osiedlem Przy Młynie.

Plusy to doskonały dojazd samochodem (ulica Obwodowa, blisko ulica Morska czyli niebawem bezpośredni dojazd z Rumi), dobra komunikacja -przystanek autobusowy tuż obok (linia 17 przystanek Młyńska), blisko dworzec PKP, gotowe miejsca parkingowe przy ulicy Gancarskiej. Dodatkowym plusem jest to, że to bardzo szybko rozwijająca się okolica, niebawem otwarty będzie Aquapark co spowoduje, że w tej okolicy będzie bardzo dużo osób – potencjalnych klientów.

Jedyny minus jest taki, że nie wiem czy ten teren nie należy już do jakiegoś dewelopera

ale to takie luźne przemyślenia
Załączniki
targowisko.JPG
zdjęcie z filmu z youtube https://www.youtube.com/watch?v=mB7NYvfbDLU
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:Jeśli wciąż nie jest wybrana lokalizacja Targowiska, to być może odpowiednie byłoby miejsce z załącznika.

Przy ulicy Obwodowej naprzeciwko Dendronu pomiędzy Biedronką a osiedlem Przy Młynie.

Plusy to doskonały dojazd samochodem (ulica Obwodowa, blisko ulica Morska czyli niebawem bezpośredni dojazd z Rumi), dobra komunikacja -przystanek autobusowy tuż obok (linia 17 przystanek Młyńska), blisko dworzec PKP, gotowe miejsca parkingowe przy ulicy Gancarskiej. Dodatkowym plusem jest to, że to bardzo szybko rozwijająca się okolica, niebawem otwarty będzie Aquapark co spowoduje, że w tej okolicy będzie bardzo dużo osób – potencjalnych klientów.

Jedyny minus jest taki, że nie wiem czy ten teren nie należy już do jakiegoś dewelopera

ale to takie luźne przemyślenia
fiu fiu kawał roboty kolega Wicek odwalił.... - a lokalizacja świetna, choć faktycznie - raczej pewne, że już jakiś deweloper tam coś zamiaruje
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Biedronka byłaby zachwycona Nikt nie zrobi targowiska obok Biedronki. To także dla targowiska potencjalnie mniejsze obroty. Lokalizacja generalnie przy Obwodowej byłaby w miarę OK, ale do tego trzeba inwestora... a przynajmniej biznesplanu, to może inwestor się znajdzie
ODPOWIEDZ