Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Targowisko Miejskie w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Ta działka należy do Lammexu.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

no i po herbacie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Zigi pisze:Biedronka byłaby zachwycona Nikt nie zrobi targowiska obok Biedronki. To także dla targowiska potencjalnie mniejsze obroty. Lokalizacja generalnie przy Obwodowej byłaby w miarę OK, ale do tego trzeba inwestora... a przynajmniej biznesplanu, to może inwestor się znajdzie
akurat wydaje mi się, ze bliskość Biedronki to zaleta dla Targowiska, bo Biedronka ściąga ludzi i wg. mnie mogą obok siebie działać bez przeszkód. Tak jak często w pasażach obok Biedronki otwierają się sklepy mięsne czy cukiernie... i uzupełniają się bardzo dobrze
Gajos pisze:Ta działka należy do Lammexu.
Gajos jesteś pewny, że cały ten plac od Lammexu do Obwodowej należy do Lammexu?
Ładny kawałek ziemi w bardzo fajnym miejscu... ciekawe co tam plan zagospodarowania przewiduje, czy same bloki, czy też jakiś teren rekreacyjny.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Zigi, Biedrona i targowisko zyskało by na swej bliskości, każde oferuje inny sort towarów. Gdyby brać pod uwagę bliskość dyskontu, to w Redzie nie było by miejsca pod targowisko. Dyskonty są wszędzie, a będą następne.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

basta pisze:Gdyby brać pod uwagę bliskość dyskontu, to w Redzie nie było by miejsca pod targowisko.
I pewne dlatego targowiska wyrastają jak grzyby po deszczu Sorry za drobną uszczypliwość. Być może macie rację, że mogłoby się to uzupełniać, ale nie jestem przekonany. Intuicyjnie czuję, że Biedronka na warzywach i owocach ma bardzo duże obroty.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Biedra ma bardzo ograniczony wybór warzyw i owoców, a ich ceny są raczej średnie, lokalni działkowcy spokojnie są zaoferować lepszy towar w podobnej lub niższej cenie.
Sam widzisz jak emeryci handlują pod biedrą tym co dała im ich ziemia. Skoro stoją pod tym sklepem to znaczy, że im się opłaca.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

A mi się wydaje, że im się opłaca tylko dlatego, że nie mają żadnych kosztów - nie wiem (i proszę mnie poprawić jeśli się mylę), ale chyba w Redzie nikt nie sprawdza u ulicznych handlarzy czy mają pozwolenia na handel, czy wnieśli stosowne opłaty - i nie chodzi mi o to, że chciałbym tych ludzi teraz gonić niczym strażnik miejski, ale w tym upatruję ich "konkurencyjności" - normalna firma płaci ZUS, podatek dochodowy, VAT, musi spełnić wymogi sanitarne, handlowe i cholera wie jakie jeszcze, aby móc działać. Targowisko będzie musiało działać na zasadach rynkowych, więc podatek gruntowy, zapewnienie wywozu śmieci, może nawet sanitariaty, rachunki dla wynajmujących powierzchnię - a więc ZUS dla pracowników i inne obciążenia z tym związane - no i jeszcze własny zysk, a więc sprzedawcy będą musieli koszty ponieść i już tak tanio nie będzie. W miarę często robię zakupy na Hali w Gdyni, ale bardziej z sentymentu jako Gdynianin z urodzenia i żyjący w Gdyni pierwsze paręnaście lat mego życia, niż z tego powodu, że jest jakoś super tanio - wręcz przeciwnie, jest bardzo drogo (choć klimat niepowtarzalny ).
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

w Chyloni targowisko działa pomiędzy Lidlem, Netto, a Biedronką i daje rade. We Wrzeszczu targowisko jest tuż obok Lidla i też są tam tłumy. Jedno drugie napędza, ale jeśli Gajos ma racje to lokalizacja spalona - pozostaje czekać, aż w końcu teren zagospodaruje deweloper...
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Też słyszałem, że cały ten plac od białego budynku Lammexu do Obwodowej należy do Lammexu...
Wcześniej jak był zadłużony, zrujnowany latały informacje, ze teren chce odkupić Semeko.
Ale nic z tego, chyba nowy własciciel/zarząd Lamexu liczyli na dobry zbyt i budowę kolejnych,
ale stary smród się ciągnie długo.
Zostawienie przyszłych właścicieli na lodzie przez lata, dokończenie budynku, w którym przez długi okres wałęsali się ćpuny sikające po kątach nie wzbudziło mega entuzjazmu.
Dobrze i tak, ze chociaż kliku właścicieli się znalazło, ale szaleństwa nie ma.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Targowisko świetna sprawa, ja to widzę trochę inaczej, każdemu tylko warzywa się kojarzą. Coś takiego jak flomarkt funkcjonuje z powodzeniem w Niemczech i Holandii, otwarte w niedzielę (chociaż polskie targowiska tego typu czynne są zazwyczaj 7 dni w tyg). W PL znam targowisko na Żabiance, kiedyś było na Przymorzu, jest duże w Szczecinie, tzw manhatan. Koszty żadne: kawałek placu, może toitoi do tego. Opłatę zbiera ktoś tam, wystawiać się może kto chce i z czym chce, zazwyczaj starzyzna, niepotrzebne ciuchy, ogólnie wyprzedaż garażowa.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek ... ten zaznaczony plac to tylko część targowiska rozumie , tak ?
a gdzie pozostałą część , tylne zaplecze na rozładunek dla dostawców, plus miejsce postojowe dla nich,
po drugie - parking dla klientów. Chyba nie myślisz że Biedronka udostępni parking dla targowiska,
a już wykluczone miejsca postojowe przy blokach na Garncarskiej, mieszkańcy się nie zgodzą.
Do takiego targowiska jest potrzebne drugie tyle miejsca na to by wygodnie zaparkować.
Mój znajomy który mieszka właśnie w Lammexie też przypuszcza że to działka jest ich,
a już na pewno tuż obok gdzie działka jest podzielona i stoją skrzynki elektryczne.
Dla mnie to kiepskie miejsce, i przypuszczam że przewidziane jest pod zabudowę mieszkalną,
bo miasto zyska większe wpływy z podatku od mieszkańców, niż z targowiska.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

bo w Polsce się nic i nikomu nie opłaca, ot mentalność.
ale aby nie słodzić, nikt nam nie ułatwia
ODPOWIEDZ