Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy proboszcz w Ciechocinie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Bori pisze:dzieci w kościele nie zamknął proboszcz tylko wikary ks. Krystian, moje dziecko było w kościele. Od godz. 20 dzwoniłam co chwilę do mojego dziecka, lecz nie odbierało, po chwili przysłało mi smsa, że ksiądz nie wypuści ich z kościoła puki nie wyśpiewają wszystkich pieśni na bierzmowanie. Tak mnie to wkurzyło, że zadzwoniłam i poprosiłam aby dziecko dało mi księdza do telefonu, podczas rozmowy był bardzo nie miły, na moje pytanie kiedy próba się skończy odpowiedział aż zaśpiewają wszystkie pieśni, powiedziałam że takie próby powinny być w godzinach popołudniowych a nie wieczornych, on na to że mogę dziecko do innej parafii przenieść na bierzmowanie.
wielu świeckich urzędników nie chce przyjąć do wiadomości, że pracuja oni dla nas za nasze pieniadze. Wielu księży nie chce uświadomic sobie tego, że to oni są dla nas, a nie odwrotnie. Takie postępowanie raczej nie przysporzy zwolenników temu księdzu.
Ja na miejscu rodziców stanowczo przeciwstawił sie takim praktykom. Zamykać dzieci w kościele???!!! A gdyby coś się stało? Już nawet przepisy p/poż mówią, aby drzwi były możliwe do natychmiastowego i łatwego otwarcia...a tu ksiądz z kluczem na jednym końcu kościoła, drzwi na drugim...zamek może się zaciąć, posiadacz klucza zemdleć....niemożliwe? Troche możliwości przewidywania!
JJJ
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

No to teraz mamy nowego proboszcza i będzie się działo.... pod młotek pójdzie działka no i dług parafii będzie spłacony a laury zbierze nie ten ksiądz który przyczynił się do powiększenia majątku parafii lecz ten kto weźmie za to pieniądze. Mam nadzieje że powstanie solidna rada parafialna która nie pozwoli wyprowadzić reszty pieniędzy.....
Gocha
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Jak już napisano wczesniej zamknął ks. Krystian no ale przecież trzeba czyms obrzucić nowego proboszcza więc on teraz bedzie wszystkiemu winien. Ten biedak nie zdążył się jeszcze niczym narazić a już wszyscy na nim psy wieszają. A poprzedni proboszcz zostanie świętym. Nikt nie patrzy na to że zadłużył parafie a nowy proboszcz bedzie sie musiał głowic co z tym zrobić.... I to jemu teraz bedzie najciężej.... Ciemnota w tej Redzie:-((
asiek
Ja tu zaglądam
22 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Zaden biedak, w tym biznesie nie ma biedakow. Parafia w Rewie tez byla ostro zadluzona kazdy ma cos na sumieniu, no ale byc moze masz racje ze z tym przykrym zdarzeniem proboszcz nie mial nic wspolnego
Grzesznik
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

JJJ pisze:No to teraz mamy nowego proboszcza i będzie się działo.... pod młotek pójdzie działka no i dług parafii będzie spłacony a laury zbierze nie ten ksiądz który przyczynił się do powiększenia majątku parafii lecz ten kto weźmie za to pieniądze. Mam nadzieje że powstanie solidna rada parafialna która nie pozwoli wyprowadzić reszty pieniędzy.....
Poprzedni ksiądz na początku ok zbudował parafie, wybudował ogromną plebanie małą kaplice i na tym koniec. Ostanie 10 czy 11 lat zbierał na budowę kościoła (nawet kiedyś na kolędzie rozdawali obrazki jak będzie wyglądał) co miesiąc chodzili po domach i zbierali i co rezultat taki że kościoła nie ma parafia zadłużona. Dlaczego nie informował wiernych o takim stanie gdzie była rada parafialna dlaczego dopuściła do takiego stanu no i gdzie są pieniądze zbierane przez tyle lat. Laury jakie laury czas najwyższy na zmiany. A co zrobi nowy proboszcz i jaki będzie czas pokaże.
JJJ
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

To są niezaprzeczalne finansowe fakty, tylko dlaczego nawet w kościele musi rządzić mamona? Uważam że tak się nie postępuje ze schorowanym człowiekiem. Parafia do której trafił jest jeszcze bardziej zadłużona- czyli co z pod deszczu pod rynnę?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

ks. Zbigniew jako osoba jest bardzo fajnym człowiekiem - zawsze miał doskonały kontakt z ludźmi, nie był typem aroganckiego klechy - raczej "brat łata", uśmiechnięty i serdeczny, ale nie zmienia to faktu, że ta parafia się nie rozwijała - a rozwijać się mogła tylko dzięki tej "mamonie" od wiernych, a ta jak wiemy była zbierana - tylko nie wiadomo na co... to znaczy wierni doskonale wiedzą na co, ale już "plotek" nie będę rozpisywał należy nowemu proboszczowi dać szansę, ale musi pamiętać o tym, że to on jest dla ludzi (którzy go utrzymują) a nie oni dla niego - a tak naprawdę dla Boga - bo o tym wszyscy chyba w tej dyskusji zapominają.... bo ten (jeśli istnieje) to musi być bardzo zniesmaczony tym wszystkim oglądając to z góry... młodych ludzi na pewno swoją postawą nie przyciągnie do kościoła - wręcz przeciwnie
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Zadłużenie parafi to nie wina proboszczy tylko zachłannosc zwierzchnika z Oliwy który potrzebuje coraz więcej .Rezydencje w Oliwie i na Oruni sporo kosztują.Ludzi w kosciołach ubywa.Kasa zbierana na tacach coraz mniejsza.
Grzesznik
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Kasa na tacy coraz mniejsza bo ludzie widzą że nic nie jest robione. Jeśli są rezultaty to i ludzie więcej dadzą przykładem tego jest kościół w Mrzezine w ciągu dwóch lat wybudowali nowy duży kościół i nikt nie chodził tam z listą co miesiąc.
Gocha
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Właśnie! Mrzezino to najlepszy przykład:-). O ile mniej mieszkańców a o ile więcej się dzieje. Mozna? Można! Tylko potrzeba chęci a nie myśli o własnej wygodzie:-(. Nie wierzę że jesli zaczęłaby by się budowa koscioła to ludzie by to w połowie zostawili. Wręcz przeciwnie. Przykre to. Parafia się podzieliła. Z drugiej strony jak młodzi ludzie mają szanować księży skoro starsza część parafii nie szanuje biskupa??? Dali przykład... To wszystko mozna było załatwić inaczej bez tej całej agresjii...
JJJ
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Gocha napisał(a):
> Właśnie! Mrzezino to najlepszy przykład:-). O ile mniej mieszkańców a o ile więcej
> się dzieje. Mozna? Można! Tylko potrzeba chęci a nie myśli o własnej wygodzie:-(.
> Nie wierzę że jesli zaczęłaby by się budowa koscioła to ludzie by to w połowie zostawili.
> Wręcz przeciwnie. Przykre to. Parafia się podzieliła. Z drugiej strony jak młodzi
> ludzie mają szanować księży skoro starsza część parafii nie szanuje biskupa??? Dali
> przykład... To wszystko mozna było załatwić inaczej bez tej całej agresjii...

Akurat tu się nie dziwię nawet starszym że nie szanują tego biskupa. Co z wannami alkoholu mieli do niego pojechać? Jak masz jakiś inny pomysł to się podziel bo już wkrótce może to się przydać innej parafii....
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

A czy tam jest potrzebny większy kościół? Może trzeba najpierw sprawić, by ten zapełnić, a potem myśleć o budowie większego.
Gocha
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Dużo ludzi nie chodzi do tego koscioła a do ościennych parafii bo tu nie ma nawet gdzie usiąć... parafia się rozrasta a powierzchnia koscioła dalej skromna... Wy też dojdziecie do wieku że nie wystoicie na mszy......
asiek
Ja tu zaglądam
22 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Gocha pisze:Właśnie! Mrzezino to najlepszy przykład:-). O ile mniej mieszkańców a o ile więcej się dzieje. Mozna? Można! Tylko potrzeba chęci a nie myśli o własnej wygodzie:-(. Nie wierzę że jesli zaczęłaby by się budowa koscioła to ludzie by to w połowie zostawili. Wręcz przeciwnie. Przykre to. Parafia się podzieliła. Z drugiej strony jak młodzi ludzie mają szanować księży skoro starsza część parafii nie szanuje biskupa??? Dali przykład... To wszystko mozna było załatwić inaczej bez tej całej agresjii...
Podaj konkretne przykłady, że proboszcz myślał głównie o swojej wygodzie - ale fakty, poprzyj je prawdziwymi argumentami, a nie plotkami, jeżeli napiszesz o plebanii to najpierw dowiedz się dlaczego powstała, o czym też ksiądz mówił w kościele
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Gocha pisze:Dużo ludzi nie chodzi do tego koscioła a do ościennych parafii bo tu nie ma nawet gdzie usiąć... parafia się rozrasta a powierzchnia koscioła dalej skromna... Wy też dojdziecie do wieku że nie wystoicie na mszy......
O 7:30 i o 17:00 jest całkiem luźno. Może dodac jedną mszę, np o 14:00. Kościół raczej szybko nie powstanie, należy zatem (moim zdaniem) optymalnie wykorzystać to czym dysponujemy
ODPOWIEDZ