Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy proboszcz w Ciechocinie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

A ja myślę sobie, aby te osoby, które zalogowały się na forum tylko po to, by swoje żale parafialne wylewać pod nickami internetowymi, wystosowały pismo do instytucji/urzędów, które ewentualnie mogły wyjaśnić tę sprawę, podpisały się z imienia, nazwiska i stamtąd oczekiwały odpowiedzi. Tym bardziej, że padają i oskarżenia i wyzwiska. Na Forum takich spraw się nie załatwi, tym bardziej, że większości z nas ta sprawa nie dotyczy i nie obchodzi.
lutek
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

[quote="jarekm"][quote="lutek"] Były Proboszcz wielokrotnie starał się o rozbudowę kościoła ale problem był z uzyskaniem zgody z Kurii. [/quote]

Przepraszam że zapytam.
Rozbudowę którego kościoła, bo chyba nie tego którego nie ma.
A zgoda to była 27 lat temu jak powstała parafia.
Materiały też były, o czym już wcześniej napisałem, tylko jakoś tak zniknęły.
A zresztą co mi do tego, nie moja parafia.
A tak na marginesie to powiem że sporo osób z tamtej parafii chodzi do starego kościoła po prostu z przyzwyczajenia.[/quote]

na rozbudowę obecnego, 27 lat temu była zgoda na budowę ale w rozmiarach jakich jest obecnie, i wiele trzeba było się sarać by coś wskurać, z tego co wiem to udało się ale kiedy i co, nie wiem, a co z materiałami? Nie mam pojęcia, skąd mam wiedzieć, dobudowano biuro parafailne bo dawniej mieściło sie małym pokoiku na plebanii. Nd dole są piwnice i być może tam są składowane. W tym roku miało coś ruszyć z elewacją a potem pewnie jakieś inne plany, co teraz będzie, zadecyduje nowy proboszcz


[quote="Grzesznik"]Ale to proboszcz z radą już zdecydowali o sprzedaży ziemi sam o tym napisał w liście pożegnalnym. A to że ludzie dają mniej to dlatego że nie ma efektu. Gdyby ksiądz informował o takim stanie ludzie by też inaczej postąpili, powinien informować wiernych jakieś zeznanie raz w roku o stanie parafii to jednak my go utrzymujemy a nie zbieranie na budowę której wiadomo że nie będzie przez to ludzie się odwrócili i przestali dawać. Lutek pisze o długo księdza z tego co wiem to nie dług księdza tylko parafii i to parafia musi go spłacić.[/quote]

z tego co wiadomo - z listu chociażby, miał być sprzedany fragment a nie całość, a sądzę że gdyby padła propozycja sprzedaży to zarówno rada jak i parafianie prędzej by się zrzucili na wydatek a woleli by ocalić ziemię w całości. Ja bym się dorzucił. Dług parafii oczywicie ale jakby nie było wynikający z decyzji proboszcza, bo to On musi podejmować decyzje co najpierw opłacić, czy zobowiązania do Kurii czy rachunki za media (oświetlenie kościoło, plebanii etc), wypłaty dla wikarych itd. decyzje jak w każdym domu, ma sie określony budżet i wybiera się to czy to najpierw.

Reciech nie wiem kto jest obecnie w składzie rady parafailnej,a le na pewno można tego sie dowiedzieć np w biurze parafialnym?

JJJ moje zdanie odnośnie zachowania pod kościołem jest inne, ale faktycznie list szybko zniknął ze strony, to było do przewidzenia. Zbieranie podpisów pod przywróceniem Ks. Zbyszka też nic nie da, to jest nie do odwrócenia.

Gocha też uważam że zachowanie pod kościołem było nie na miejscu, nie wypada przeszkadzać we mszy, choc doskonale rozumiem że ludzie nie wytrzymali lecz to nie było miejsce na to, tym bardziej że ks Zbyszek prosił o to by w żaden sposób nie protestować i należało spełnić jego ostatnią prośbę. Obawiam się że biskup to odebrał jako zaplanowane działanie nie parafian lecz ks Zbyszka i oby jemu się za to nie oberwało, bo znając zapędy biskupa nie puści tego płazem.


Czy co kolwiek da się wskórać odnośnie biskupa? Wątpię, nie radzili sobie z nim w Warszawie to i tutaj nic nie da.
Z czym pójdziemy do mediów czy ew do jego przełożonych? Nie mamy żadnych argumentów, bo samo przeniesienie tego czy innego proboszcza to żaden argument, bo przez lata przeniósł nie jednego - rzekomo karnie, i na bank będzie przenosić następnych bo to jego taktyka. Obejmując stanowisko biskupa zapowiedział że będzie przenosić każdego nawet tego kto od początu budował parafię - choć panowała tutaj taka zasada że ten kto buduje jest na niej do końca, póki starczy sił a potem ew ma zapewniony chociażby pokoik na jej terenie. Zmienił zasady panujące za czasów Gocłowskiego. Każdy proboszcz będzie siedział jak na bombie i tyłkiem trząsł chyba że ma u niego jakieś wtyki . Także nie mamy z czym iść bo wg niego przenosiny są czymś naturalnym, a ziemia? Powie że to na dług parafii, a potem jak sprzeda to że Kuria musi spłacić swoje długi, albo uda że komornik zabrał. Nic nie udowodnimy temu człowiekowi. To musiałby być ktoś kto siedzi w Kurii i wie o jego różnych poczynaniach, i do tego musiałby mieć to wszystko nagrane inaczej zawsze będzie odpowiednia "usprawiedliwienie" dla danego działania.
Ostatecznie można było skrzyknąć ludzi z innych parafii którzy mają jakieś "ale" do biskupa i połączyć siły w napisaniu do Papieża o dowołanie jego ze stanowiska, choć pewnie i to nie wiele da. Na pewno nie przywróci byłego proboszcza, i z tą zmianą trzeba się pogodzić.

Jednyne co możemy to nie zgodzić się na sprzedaż ziemi, i jeśli ew nowy proboszcz nie będzie nam odpowiadać, to przestać dawać na tace i tyle możemy zrobić jako zwykli ludzie.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Odnośnie księży.... po kilkunastu dobrych latach na proboszcza w Matemblewie odchodzi ks. Andrzej z parafii przy Łąkowej.
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

antek pisze:Odnośnie księży.... po kilkunastu dobrych latach na proboszcza w Matemblewie odchodzi ks. Andrzej z parafii przy Łąkowej.

ks Andrzej Pradela odchodzi ? To by była wielka starta
reda29
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

reda29 pisze:ks Andrzej Pradela odchodzi ? To by była wielka starta
Strata? co zmieni się w Twoim życiu po odejściu tego księdza? Gdy to przemyślisz, dojdziesz do wniosku, że nic się nie zmieni. No chyba, że miał szczególne zdolności o których publicznie nie wypada mówić. Ale wtedy szybciej by "wyleciał" do innej parafii na końcu tego pięknego pseudo katolickiego kraju.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Tak... na stronie diecezji jest już informacja. Wielka szkoda.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

basta... dla nas strata... dla Ciebie nie każdy ma prawo mieć swoje zdanie
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

basta - a kiedy ostatnio byłeś w kościele żeby się wypowiadać tym o czym nie masz pojęcia ?
reda29
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

reda29
lutek
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

wiadomo było że polecą następni, to tylko kwestia czasu

basta może dla ciebie to nie strata, są ludzie którzy zżyli się czy to z proboczczem czy z wiakrym jak rodzina. Wiele jest księży biznesmenów - taki dla których liczy sie tylko kasa a "powołanie" to sposób na życie, ale są też tacy którzy potrafią pocieszyć dobrym słowem, doradzić, czasem pomóc bo np ksiąc ma gdzieś znajomości. Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile ludzi przychodzi do księży po poradę czy sie wygadać, tak jak do psychologa, ilu księży potrafi pomóc w załatwieniu np miejsca w szpitalu itd. Moja rodzina zawdzięcza wiele księżom z czasów komuny, za co będę wdzięczny do końca życia.
asiek
Ja tu zaglądam
22 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

"Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu słucha, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności."
(Marie von Ebner-Eschenbach)
Nie byłam wtedy w kościele gdy był pan Głódź, ale gdybym była, to również bym wyszła, bo zakłamania nie znoszę... taka jest moja opinia i nie zamierzam dyskutować z innymi, którzy mają odmienny punkt widzenia - szanujmy swoje poglądy.
I chwała dla tych, którzy mimo kar i konsekwencji potrafili w jakiś sposób sprzeciwić się "jawnym draniom".
Dla zainteresowanych - mnóstwo artykułów i info o poczynaniach p. G.

https://10przykazan.wordpress.com/2013/ ... rojmiasta/
jacobi81
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

cały ten system manipulacji, który się nazywa kościołem powinien upaść.... żyjemy w mocno rozwiniętych czasach jeśli chodzi o świadomość społeczną i cieszy to że coraz więcej osób widzi czym jest kościół, który od wieków w imię Boga okradał mordował gwałcił i robił to za zgodą społeczną. Państwo, które szuka oszczędności powinno odciąć się od kościoła katolickiego ( i innych zgromadzeń wiary , które utrzymuje) dlaczego ja mam utrzymywać takich księży? Nie chcę tego, wolę żeby te pieniądze były spożytkowane dla potrzeb społecznych, np. służby zdrowia, szkolnictwo itp..... Pozwoliliśmy na panoszenie się takich gostków i robią z nami co chcą bo im na to pozwalamy a do tego okradają Państwo, nas z osobna i mają coraz większy potencjał w nieruchomościach i każdy z nas im w tym pomaga!!!
Kościół i Ci którzy w tym pomagają powinni się wstydzić!!!
pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje, że takich jak ja jest więcej
Gocha
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Wiesz co jacobi81? Daruj sobie takie wpisy. Pomyliłeś fora:-). Jeśli chcesz głosić swoje antykościelne poglądy to poszukaj innego miejsca. Chłopie ty poczytaj o czym jest rzecz a wtedy się wypowiadaj. Jednostka to nie ogół. Wole żeby pieniądze były spożytkowane dla słuzby zdrowia... uhahah... Już wierzę jak je tam wpłacasz. jak to było? Niech rzuci pierwszy ten który jest bez winy... Każdy z nas ma coś na sumieniu i w każdej grupie społecznej znajdą się osoby odbiegające od normy społecznej. Trzeba coś w tym kierunku zrobić a nie odwracać się plecami i udawać że problemu nie ma. Swoją krytykę kościoła wygłaszaj gdzie indziej
jacobi81
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

zainteresuj się co się dzieje z Twoimi pieniędzmi i jak rząd sponsoruje kościół to będziesz inaczej myśleć....kościół ani Ciebie nie uzdrowi ani nie wykształci....pozdrawiam
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

można się nie zgadzać z opinią innych ludzi, ale odbierania im prawa do wypowiedzi nie powinno się uskuteczniać - jacobi ma swoje zdanie, nikogo nie obraził, nie używał słów niecenzuralnych - dlaczego więc ma szukać innego miejsca ? ja z chęcią poczytam co inni mają do powiedzenia - nawet jeśli się z nimi nie zgadzam
ODPOWIEDZ