Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy proboszcz w Ciechocinie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
jacobi81
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

dzięki
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Popieram zdanie Reciecha
Swoboda wypowiedzi tutaj panuje
A swoją drogą zgadzam się też z Jacobi81. Już dawno kościół powinien być oddzielony od Państwa.
Tyle w temacie.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
asiek
Ja tu zaglądam
22 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Już trochę czasu minęło odkąd w parafii jest nowy proboszcz, jak wasze wrażenia, spostrzeżenia i opinie na jego temat?
Kazimierczak
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Ja jestem Tutaj nowy i przyznam szczerze, że poprzednik nie przypadł mi od początku do gustu!
Nowy o niebo lepszy, bardziej "ludzki", ma kontakt z chorymi, założyciel hospicjum , wie co to ból, no i jak to mówił - Proboszcz nie powinien dorabiać się na plebani ...
spójrzcie na Wsie, tam to tylko limuzyny, plebanie odwalone, a jeszcze co miesiąc chodzą po kolędach i zbierają na coś...
w mieście jest inaczej, bo za dużo im nie dadzą ludzie. ..

więc moim zdaniem ogólem - Pozytywnie ! w końcu mam chęć chodzić tam do kościoła ...
SWIEZAK23
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

ja bardzo milo wspominam naszego "starego proboszcza" i dazyłam go sympatią, nowego proboszcza widzialam tylko raz, wiec nie mogę się do niczego przyczepić .
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Kazimierczak pisze:Ja jestem Tutaj nowy i przyznam szczerze, że poprzednik nie przypadł mi od początku do gustu!
Nowy o niebo lepszy, bardziej "ludzki", ma kontakt z chorymi, założyciel hospicjum , wie co to ból, no i jak to mówił - Proboszcz nie powinien dorabiać się na plebani ...
spójrzcie na Wsie, tam to tylko limuzyny, plebanie odwalone, a jeszcze co miesiąc chodzą po kolędach i zbierają na coś...
w mieście jest inaczej, bo za dużo im nie dadzą ludzie. ..

więc moim zdaniem ogólem - Pozytywnie ! w końcu mam chęć chodzić tam do kościoła ...
Dlatego ten "nowy" zaczął od remontu plebani. Obłuda.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Osobiście po spotkaniu z nowym proboszczem mam bardzo negatywne odczucia. Niestety jest nastawiony tylko na kasę... A spotkanie dotyczyło pogrzebu...
Kazimierczak
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Nastawiony na kasę ? - to dlaczego ludzie mu dają, skoro narzekają ?? gdy np. w tą niedziele zbierał na kościół
i to same grube były w koszyczku

sami dają a potem narzekają , że pieniądze wyciąga !
sam z kieszeni wam nie weźmie

Ja jak nie mam to nie dam i nie marudzę
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

dorka04 pisze:Osobiście po spotkaniu z nowym proboszczem mam bardzo negatywne odczucia. Niestety jest nastawiony tylko na kasę... A spotkanie dotyczyło pogrzebu...
Trzeba było ofiarować, tyle ile się uważało, a nie teraz narzekać. Ksiądz ma obowiązek pochować katolika. A jakby zaczął się targować, to mu przypomnieć "Uczynki miłosierdzia względem ciała" uczynek 7. Umarłych grzebać. Nieraz trzeba, co niektórym kapłanom przypominać, że jest posługa kapłańska, a nie usługa, za którą trzeba zapłacić.
Szczerze mówiąc w mojej parafii na Gdańskiej, ja nigdy nie spotkałam się z cennikiem.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

niby tak, ale nadal często jest tak, że "co łaska" to "nie mniej niż" - nikt się przecież nie będzie kłócił z księdzem, zwłaszcza w małych miejscowościach i na wsi jest tak, że ksiądz dyktuje co mu się podoba, sam byłem niedawno na pogrzebie w poznańskim, gdzie uroczystość prowadził ksiądz z innej parafii - bo był tańszy, więc nie generalizujmy w żadną stronę - bo są księża, którzy mają cenniki, ale są też tacy, którzy ich nie mają
JJJ
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

A jak Wam się podoba zmiana obrazu? I czy to jest tylko na majowe czy na stałe?
lutek
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Kazimierczak pisze: Nowy o niebo lepszy, bardziej "ludzki", ma kontakt z chorymi, założyciel hospicjum , wie co to ból, no i jak to mówił - Proboszcz nie powinien dorabiać się na plebani ...
uważasz że poprzedni nie widział co to ból itd? Nie wiesz że poprzedni przeszedł poważna chorobę nowotworową? Niestety z konsekwensjami będzie zmagał sie do końca życia w wielkim bólu, plu inne problemy zdrowotne więc doskonale przekonał się na własnej skórze jak to jest być chormy na raka i nie tylko, także chodził do chorych, miał wiele chorych ludzi w sród rodziny i bliskich znajmomych/przyjaciół, doskonale wiedział jak to jest, więc proszę nie pisz takich tekstów ponieważ jest to nie na miejscu.
czym innym jest być założycielem hospicjiu a czym innym nadal tam pracować, ot poważna różnica.
zgadzam się że proboszcz nie powinien się dorabiać, tylko aby to ocenieć trzeba wiedzieć ile jest z tacy, ile na co trzeba wydać z tej tacy i czy na coś wystarczy by sie dorobić, kuria doi kasę i nikomu na nic nie stracza, nawet wikarzy mają długi wzgledem kurii.

czy wiesz że na plebanii jest wielki remont? czy wiesz jakie są nowe plany obecnego względem czy to ziemii, czy to kościoła? nie wiesz, bo on jak każdy nie wiele powie, każdy mówi to co chcemy usłyszeć, albo tyle ile może powiedzieć, ot jak politycy
lutek
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

nie podoba mi sie to że majowe jest tak późno, zwłaszcza dla dzieci, nie podoba mi się wiele zmian, choćby to że do komunii alby bedą a nie sukienki i garniturki, znajdzie się tego więcej tego co mi się nie podoba, ale cóż ideałów nie ma, zawsze mogę powiedzieć ksiedzu "z Bogiem"
Kazimierczak
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Księża też ludzie, każdy ma swoje zdanie na ten temat i jeden bronił tego a drugi innego, bo każdy z nas ma inne poglądy na życie
Nikomu nie dogodzisz

Moim zdaniem co do Komuni św to słyszałem, że w soboty będą - i bardzo dobrze, bo człowiek w niedz zmęczony i do pracy drugiego dnia...
co do alb stanowczo jestem za
Dzieci równo ubrane a teraz wstawcie się na miejscu dzieci niezbyt zamożnych...
jej koleżanka ma lepszą sukienkę a ona nie
jak jej przykro ...
A tak wszyscy tak samo i o to właśnie chodzi
to nie ślub by dzieci szalały z kreacjami
Kazimierczak
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Po drugie nie chodzi się do Kościoła dla Ludzi czy księdza, tylko dla siebie i wiary

Ja na miejscu tych pań co zbierały podpisy w sprawie przywrócenia starego proboszcza czy strajku przed kościołem w dniu jego przyjęcia oficjalnego... to bym się SPALIŁ ZE WSTYDU ... przy spotkaniu oczy w oczy z obecnym proboszczem
Sam poprzednik mówił, żeby nic takiego nie robić
ODPOWIEDZ