Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Sprzątanie rzeki Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

W sobotę 18 kwietnia odbędzie się sprzątanie naszej rzeki.
http://nowebetlejem.pl/informacje/sprzatamy-rzeke-rede/
Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w sprzątaniu płynąc kajakiem, prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy Stowarzyszenia Nowe Betlejem.
pi
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Druga akcja sprzątania rzeki Redy rozpocznie się przy moście na ul. Orzeszkowej tj. przy granicy Redy i Wejherowa o godz. 09:00 do Stajni Pegaz, następna grupa rozpocznie o godz. 10:00 przy moście na ul. Rzecznej ( Stajnia Pegaz ) do wiaduktu kolejowego vis a vis Lotosu lub do spotkania się z grupą idącą od ul. Kazimierskiej w górę rzeki o godz. 10:00. Przejście piesze będzie odbywało się lewym i prawem brzegiem rzeki a 10 osób będzie zbierało śmieci z koryta rzeki w kajaku, są jeszcze 3 wolne kajaki, zapisy przez formularz Stowarzyszenia Nowe Betlejem lub do mnie. W całym przedsięwzięciu biorą udział wędkarze, kajakarze, przyrodnicy, pracownicy U.M. Redy, MDK, OSP Reda, miłośnicy rzeki Redy, mieszkańcy Redy, Rumi, Wejherowa, Orla, Gdyni i okolic. Wczoraj zgłosili się płetwonurkowie i razem ze strażakami będą wyciągać ciężkie graty z dna rzeki. Finałem będzie wiosenny piknik z grillem w Parku Miejskim w Redzie przy akordach Redzkiej Orkiestry Dętej. Zapraszamy też młodzież, by zawiesiła oko na przyrodę a nie na monitor, (godziny w wolontariacie -pieczątka będzie przybita). Warto ubrać wysokie obuwie gumowe. Rękawice i worki będą na miejscu. Zapraszamy i do zobaczenia na rzece.
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Dla odświeżenia pamięci, sobotnia akcja już niebawem, kto może niech wspomoże czynnym udziałem w sprzątaniu rzeki. Niech rybki, które jemy pływały w czystszej wodzie i popatrzeć będzie miło na zieloną przyrodę.
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Akcja Sprzątamy Rzekę Redę przeszła nasze oczekiwania. Super było. Pogoda rewelacja, choć z rana jeszcze padało. Uczestniczyło około 100 osób, w tym strażacy, płetwonurkowie, wędkarze, kajakarze, nauczyciele, młodzież, pracownicy U.M. Redy i MDK i wielu mieszkańców Orla, Wejherowa, Rumi, Gdyni, Redy i okolic. Uzbierało się ponad 200 worków wszelkiej maści śmieci. Przebojem była kabina ciężarówki, wielka narożna wanna oraz silnik, opony, telewizory, wnęki lodówek, styropian, tysiące butelek, reklamówki, wózki dziecięce. Nawiasem mówiąc wielu doznało szoku, widząc co można zatargać nad wodę i zadawano pytanie, kiedy będzie obowiązywał skup butelek szklanych i z tworzyw sztucznych z kaucją np. 1 zł. Były też straty; troje kajakarzy sprawdziło jaka jest woda w tym ksiądz, rozerwał się kombinezon i potopiły się płetwy płetwonurkom, popękał kajak, który nie wytrzymał próby wydobycia, gdy miał wlane w siebie 300 litrów wody W Parku Miejskim na uczestników czekała gorąca i pyszna wojskowa grochówka a czas biesiady umilała redzka orkiestra dęta, były też nagrody. Dziękuje wszystkim za tak liczny udział, mile spędzony czas, uśmiech, sympatyczną i przyjacielską atmosferę. Do zobaczenia na niedzielnym spacerze idąc czystymi brzegami rzeki, na wędkowaniu i spływie. Zobaczymy się pewnie na wiosnę za rok, bo niektórzy naszej przyrody nie nauczą się szanować.
Załączniki
Punkt składowania śmieci.jpg
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Jeszcze zdjęcie z płetwonurkami
Załączniki
Płetwonurkowie i Kajakarze na Redzie.jpg
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Zdjęcie z biesiady w Parku Miejskim
Załączniki
Grochóweczka.jpg
ODPOWIEDZ