Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

urzędy pocztowe w Redzie do zamknięcia...

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

na FB jeden z moich "mocno prawicowych" kolegów wrzucił taki oto post :

http://www.prawy.pl/z-kraju/9250-po-wyb ... pocztowych

oczywiście artykuł już nic nie mówi konkretnego oprócz wzmianki, że "prowadzone są prace", ale w tytule dramatyczne info, że likwidują nam urzędy pocztowe..... jest wśród nas ktoś z Poczty Polskiej i może się wypowiedzieć ?
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Ktoś tam napisał w komentarzu że "w miejsce likwidowanych urzędów powstają filie urzędów pocztowych, w których można załatwić praktycznie to samo co poprzednio", tak więc chyba można spać spokojnie. Kurczę, aż sobie przypomniałem jak w redzie była tylko poczta przy dworcu, z dwoma okienkami które nie zawsze działały równocześnie i ten wężyk utworzony przez kolejkowiczów...
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

...a jak już jesteśmy w tematach okołopocztowych, to wcięło w Redzie jednego listonosza (przynajmniej jednego) - od kilku dni czekałem na list, a tu się nagle okazało że nikt w firmie nie widział listonosza od prawie tygodnia. No to dzwonimy na pocztę i się dowiadujemy że listonosz im zrezygnował. Kolega podjechał, wziął paczkę ponad 30 listów które się nazbierały i wrócił. Niby ok, rozumiem że sytuacja wyjątkowa, bo ktoś się nagle zwolnił, ale według mnie w instytucjach o takim profilu, taki problem powinien być priorytetowo rozwiązany. Skoro w ciągu 3 dni roboczych nie ogarnęli naszej ulicy, to znaczy że listonoszy było chyba mniej niż na styk (zakładając że teraz pozostali dzielą się pozostawionym rejonem). Ot, taka ciekawostka z naszego podwórka
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

to prawda, ale w dobie internetu oraz możliwej komunikacji SMS-owej wydaje się, że ta instytucja jest w czarnej.... przepaści , a jest baardzo potrzebna
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

W Redzie cały czas jest za mało listonoszy a w wypadku urlopu lub choroby kolegi to inny robi dwa rejony. Przez te braki kadrowe wszyscy mają od groma zaległych urlopów i ciężko im je wykorzystac
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

RECIECH pisze:to prawda, ale w dobie internetu oraz możliwej komunikacji SMS-owej wydaje się, że ta instytucja jest w czarnej.... przepaści , a jest baardzo potrzebna
No paczki raczej smsem nie wyślesz
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Anu, dziś sam odebrałem pocztę - pani w okienku zdradziła że nie ma aż dwóch listonoszy, ale po zobaczeniu przerażenia w oczach współkolejkowiczów, nie pytałem czy to urlop, czy gorzej
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Salamandra pisze:
RECIECH pisze:to prawda, ale w dobie internetu oraz możliwej komunikacji SMS-owej wydaje się, że ta instytucja jest w czarnej.... przepaści , a jest baardzo potrzebna
No paczki raczej smsem nie wyślesz
no chyba hahaha

ale mi chodziło bardziej o to, że można poinformować kogoś sms-em lub e-mailem (ale to już gruuba sprawa, bo trzeba przecież zrobić bazę danych ), że czeka na niego przesyłka gdy nie ma listonosza - a tak list lub paczka , leżą na poczcie i czekają..... i czeka..... i cze........
pawel_
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Może to i lepiej... Jeśli od 2 lat nie potrafią mi dostarczyć żadnej przesyłki rejestrowanej (nie mówiąc o paczkach), tylko zawsze awizo to po mają w ogóle mieć oddział w Redzie?
Nie mówiąc już o aroganckiej obsłudze i 1-2 okienkach czynnych w ponad 20 tysięcznym mieście...
Jakoś innym operatorom udaje się dostarczać takie przesyłki.
orchidea
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Informuję, że agencja pocztowa na obwodowej w środy będzie czynna od 10 30-20, widziałam kartkę na drzwiach
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Dlatego cieszmy się, ze paczkomat już jest i niedługo zacznie działać. Paczkę odbierzesz, paczkę wyślesz i git.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Ale pocztę przy Polo i tą bezczelną, leniwą i nieuprzejmą .... obwieszoną tombakiem, mogliby zlikwidować i nikt by nie ucierpiał.
ODPOWIEDZ