Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa (Obwodowa)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Może chodzi o metry kwadratowe? Bo to znacząca różnica w długości.
Co do jednego z przedmówców: jedyne legalne połączenie możliwe jest z jezdnią, bo na ul. Gdańskiej nie ma DDR ani pasów rowerowych. Jeśli boisz się jechać jezdnią (i chcesz łamać przepisy) to zapewne nasza policja nawet nie spojrzy jak będziesz jechał chodnikiem. Ale nie odbieraj innym możliwości nie tylko jazdy zgodnej z przepisami, ale i szybszej - nie każdy jedzie rowerem na spacer, dla coraz większej liczby osób jest to środek transportu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

szybko poszło z tym odcinkiem chodnika/ścieżki
właściwie to inwestycja jest już ukończona. Teraz trzeba jeszcze tylko przeciąć wstęgę, poświęcić i przenieść do ukończonych zadań :)

Brawo. W bólach, bo w bólach ale mamy solidną ścieżkę rowerową połączoną z ulicą Morską i Bosmańską.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
szybko poszło z tym odcinkiem chodnika/ścieżki
właściwie to inwestycja jest już ukończona. Teraz trzeba jeszcze tylko przeciąć wstęgę, poświęcić i przenieść do ukończonych zadań :)

Brawo. W bólach, bo w bólach ale mamy solidną ścieżkę rowerową połączoną z ulicą Morską i Bosmańską.
Można ? Wybory powinny byc częściej :-)
Z tymi przecinaniami wstążek i przemówieniami do siebie oraz pokropkiem to trochę śmieszna sprawa (dla mnie) Nie można normalnie ? Wykonawca zgłasza do odbioru, inspektor nadzoru sprawdza, protokół i gotowe. Można ewentualnie poprosic grupe rowerzystów do przetestowania nowej ścieżki.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

wiem, że czekaliście na ten dzień :)
Nareszcie :)

Było 3 przecięcie wstęgi na jednej inwestycji :)
http://miasto.reda.pl/2018/rowerem-wzdluz-obwodowej/

Mam nadzieje, że niedługo będą kolejne przecięcia, co będzie znaczyło, że modernizują także jezdnie :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Dla mnie jest plusem, że połączono ścieżkę rowerową na Morskiej ze ścieżką na Obwodowej - pomalowano przejazd rowerowy na ul Obwodowej i postawiono znaki, wcześniej trzeba było zejść z roweru, przeprowadzić go przez jezdnie a następnie na ścieżce kontynuować jazdę ... a jak to u nas jest wiadomo - kazdy przez przejście przejeżdżał - kierowcy się dziwili a rowerzyści patrzeli spod byka ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Huherko pisze:
5 lat temu
Dla mnie jest plusem, że połączono ścieżkę rowerową na Morskiej ze ścieżką na Obwodowej - pomalowano przejazd rowerowy na ul Obwodowej
Tak, to prawda i bardzo ważna sprawa że uzyskaliśmy dwa przejazdy dla rowerzystów na ul.Obwodowej, jeden łączący ścieżkę przy ul.Morską i drugi z ul.Bosmańska.
Co do drugiego to ścieżka rowerowa wzdłuż stadniny powstanie na pewno po ukończeniu inwestycji Prima Reda, gdzie uzyska połączenie też z ul.Morską.
Mamy teraz zdecydowanie bezpieczniejsze przejścia z przejazdami. :)
Załączniki
IMG_20181013_170853_jzzpl.jpg
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Gdzie jest ul. Bosmańska w Redzie? Googla Maps się poddały.
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
Mam nadzieje, że niedługo będą kolejne przecięcia, co będzie znaczyło, że modernizują także jezdnie :)
Może za 4 lata przy okazji następnych wyborów. Wybory powinny się odbywać najdalej co 2 lata - więcej inwestycji było by zrealizowanych...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Kiedy wreszcie zakończą się te pompy, przecięcia i pozowanie do zdjęć? To zwykła, codzienna praca i jej efekty. Najczęściej pozują ci, którzy niewiele zrobili (nie mam na myśli tego konkretnego przypadku). Śmieszne i smutne zarazem. Jako Redzianin jestem dumny, że u nas i tak nie jest źle w kwestii nadęcia, ponieważ w Redzie ronda to .... ronda. Bez cudów na środku, bez nazw. Zwykłe ronda :)
Mam nadzieję, że po wyborach nie przybędzie zwolenników pomników i wszelkiego upamiętniania .......
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Może i to nadęcie, ale z punktu widzenia marketingowego i komunikacyjnego - jest to niezbędne. Jak władza coś robi, to ma wręcz obowiązek się tym pochwalić, by dotarło to do możliwie szerokiego grona mieszkańców. Sorry, ale nie każdy wchodzi na stronę UM, czy czyta miejskie gazetki. A my, jako mieszkańcy mamy oczywiście obowiązek oceny co i jak było zrobione.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Salamandra pisze:
5 lat temu
Gdzie jest ul. Bosmańska w Redzie? Googla Maps się poddały.
Bosmańska to odnoga ulicy Obwodowej, i tak też wcześniej ona się nazywała,
nazwę zmieniono ok. 2 lat temu, to piaszczysto-żużlowa wzdłuż stadniny koni, i dalej połączona ale jeszcze nie w pełni z ulica Morską na rondzie.
Nie aktualizowano jej jeszcze na Google Maps ani Google Earth, ale jest na Targeo.pl

https://mapa.targeo.pl/Reda%20Bosma%C5% ... gtZm9ybSJ9
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Czyli rozumiem, że od Bosmańskiej do Gdańskiej ścieżki rowerowej brak?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Jest dokładnie jak piszesz, na tym odcinku jest tylko nowy chodnik o szer. 2 m.

...co samej ścieżki rowerowej to pozostały jeszcze do pomalowania tylko znaki poziome na nowym asfalcie, no ale to tylko takie małe uzupełnienie całej inwestycji :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

No szkoda, że nie pociągnęli aż do Gdańskiej :/
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

A po co? Na Gdańskiej nie ma ścieżek rowerowych i raczej nie będzie. Jeśli miałyby być pewnie budowaliby ścieżkę.
ODPOWIEDZ