Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa (Obwodowa)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Robin pisze:
5 lat temu
A po co? Na Gdańskiej nie ma ścieżek rowerowych i raczej nie będzie. Jeśli miałyby być pewnie budowaliby ścieżkę.
A jaki był sens/cel "urwania" jej kilkadziesiąt metrów od Gdańskiej?
Poza tym idąc Twoim tokiem myślenia - po co w ogóle gdziekolwiek budować ścieżki, skoro prowadzą do miejsc, w których ich nie ma?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Zigi pisze:
5 lat temu
Może i to nadęcie, ale z punktu widzenia marketingowego i komunikacyjnego - jest to niezbędne. Jak władza coś robi, to ma wręcz obowiązek się tym pochwalić, by dotarło to do możliwie szerokiego grona mieszkańców. Sorry, ale nie każdy wchodzi na stronę UM, czy czyta miejskie gazetki. A my, jako mieszkańcy mamy oczywiście obowiązek oceny co i jak było zrobione.
Nie mam nic przeciw podawaniu informacji, śmieszy mnie jednak te wymachiwanie kawałkami biało-czerwonej wstęgi i oklaskiwanie samych siebie. Aby naród powiadomić o tym, że za nasze pieniądze urzędnicy wykonuja swoje zadania wystarczy informacja w mediach.
Ostatnio na jakims portalu wyczytałem, że uroczyście otwarto przedszkole przy Gniewowskiej. A tam jedynie zakończono remont i zmieniono zarządzajacego, czyli wrócono do stanu poprzedniego, gdyż przedszkole to juz było samorzadowe, a zostało wybudowano w latach '80.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Mi jeszcze do pełni szczęścia brakowałoby oznaczenie przejazdu i przejścia dla pieszych na ul. Garncarskiej i tej jednokierunkowej co z osiedla wyjeżdża (między Garncarską a rondem) :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

W krajach Europy Zachodniej ju dawno odkryli, że ścieżki rowerowe wpływają pozytywnie w kwestii wyprowadzania ruchu samochodowego z miast.
I taki właśnie powinien być kierunek - czyli uwalnianie ruchu samochodowego z miast.
Opcjonalnie jak ktoś nie chce jeździć rowerem, to pozostają jeszce motocykle, skutery którymi też można szybko i w miarę sprawnie poruszać się po mieście.
Ostatnio zmieniony |29 Paź 2018|, o 10:18 przez ppw, łącznie zmieniany 1 raz.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Tak, masz rację. Jednakże samo wybudowanie ścieżek rowerowych tylko w pewnym stopniu może wpłynąć na wyprowadzenie ruchu samochodowego z miasta. Winno za tym iść bezwzględne udzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom, a także wprowadzenie szeregu elementów uspokajajacych ruch samochodów, a niekiedy zniechęcajacych do jazdy samochodem po centrach miast.
Byłem w kilku miastach w Niemczech i Holandii (niekoniecznie duzych) i tam do centrum moga wjechac jedynie mieszkańcy. Inna sprawa, że niektórzy rowerzyści jeżdżą, tak, ze płakać się chce:-)
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Na 12 Marca nie wiadomo czy płakać nad rowerzystami (jeżdżą ścieżką, jezdnią i chodnikiem), czy nad genialnym projektantem wjazdów do posesji, który stworzył tor przeszkód zamiast ścieżki. Dodać do tego nadzorujących budowę, a teraz naszą policję, która nie nauczyła jeszcze kierowców samochodów parkujących czterema kołami na ścieżce. Obraz generalnie smutny .....
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Robin pisze:
5 lat temu
Na 12 Marca nie wiadomo czy płakać nad rowerzystami (jeżdżą ścieżką, jezdnią i chodnikiem), czy nad genialnym projektantem wjazdów do posesji, który stworzył tor przeszkód zamiast ścieżki. Dodać do tego nadzorujących budowę, a teraz naszą policję, która nie nauczyła jeszcze kierowców samochodów parkujących czterema kołami na ścieżce. Obraz generalnie smutny .....
Projektant bezmózg ale winny zamawiający, że to zaakceptował.
Szkoda, bo aż się nie chce po tej ścieżce jeździć. A tak dla informacji to zgodnie z przepisami to rowerzyści nie są zobowiązani do korzystania z tej ścieżki. I też nie ma co się dziwić bo jadąc "kolarzówką" można zrobić sobie krzywdę.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

ppw pisze:
5 lat temu
W krajach Europy Zachodniej ju dawno odkryli, że ścieżki rowerowe wpływają pozytywnie w kwestii wyprowadzania ruchu samochodowego z miast.
I taki właśnie powinien być kierunek - czyli uwalnianie ruchu samochodowego z miast.
Popieram.
Romek pisze:
5 lat temu
Winno za tym iść bezwzględne udzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom, a także wprowadzenie szeregu elementów uspokajajacych ruch samochodów, a niekiedy zniechęcajacych do jazdy samochodem po centrach miast.
Absolutnie się Romku z Tobą nie zgadzam - jakiś czas temu wprowadzili przepis, że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo i powodowało to, że niekiedy "wskakiwali" na jezdnie kompletnie bez patrzenia, nie zwracając uwagę czy rozpędzony do 30km/h samochód jest 50 czy 5 metrów od przejścia - on ma pierwszeństwo i koniec. Obecnie pieszy nie ma bezwzględnego pierwszeństwa - tak jak rowerzyści przecinający drogę z pierwszeństwem przejazdu.
Romek pisze:
5 lat temu
Byłem w kilku miastach w Niemczech i Holandii (niekoniecznie duzych) i tam do centrum moga wjechac jedynie mieszkańcy. Inna sprawa, że niektórzy rowerzyści jeżdżą, tak, ze płakać się chce:-)
Wg mnie kierowców nie trzeba zniechęcać od przejazdu przez miasto ale zwyczajnie dać im alternatywę (obwodnice itd) - Jak byłeś w DE/NL to przypomnij sobie jak wygląda np Berlin i Amsterdam - mają swoje obwodnice i nie trzeba przez nie przejeżdżać "po drodze". My niestety nie mamy takiej możliwości, turyści jadący na Hel/Puck też nie, więc Reda latem korkiem stoi :)

mieszkaniecReda pisze:
5 lat temu
Projektant bezmózg ale winny zamawiający, że to zaakceptował.
To chyba nie tylko bolączka Redy, ale i innych miast - czasami odnoszę wrażenie, że krawężnik pełni funkcję jakiejś zapory przeciwczołgowej

Tak wygląda w centrum Eindhoven
https://photos.app.goo.gl/njZcYdoLrTqjQwX89
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Huherko, być moze za słabo to zaakcentowałem, miałem na myśli centra miast i miejscowości np Puck w sezonie, czy Hel lub Wejherowo nie mówiąc już o Trójmieście (Centra miast) Nasza ul. Gdańska to raczej nie centrum, lecz hałaśliwa droga przelotowa.
Tak, to prawda potrzebne są obwodnice i to nie tylko w Redzie. Potrzebna jest także kultura, przestrzeganie przepisów i wzajemnego szacunku na drogach przez wszystkich uczestników ruchu. Wszystkich. Łatwiej jednak będzie wybudować nowe drogi niż nakłonić pieszych, rowerzystów i kierowców do zmiany nawyków. Czeka nas długa droga.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

Jak wyprowadzimy samochody z miast to ciekawe jak będą wyglądały dostawy do sklepów. Pewnie taczkami.
Ciekawe też co z pracownikami po zlikwidowanych zakładach komunikacji.
Ciekawe co z ludźmi co żyli u nas na wybrzeżu z turystyki, chodzi o wspomniany np.Puck, nikt nie przyjedzie bo do miasta będzie zakaz wjazdu a parkingów przed miastem jakoś nie widać.
A czemu tylko wyprowadzić ruch samochodów z miast. To jest dyskryminacja wiosek, na wsi też pewnie będą chcieli mieć spokój.

Ale tak to jest jak jest brak wiary w to ze można zmienić złe nawyki, tylko moim zdaniem to nie złe nawyki lub tolerowanie tych nawyków lecz brak szybkiej, zdecydowanej kary za łamanie prawa.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Oj jarekm, jakiś roztargniony dzis jesteś :-) Nigdzie nie piszę o zakazie czy wyprowadzce ruchu. Spróbuj może przeczytać dokładniej. Po deptaku w Wejherowie może jeździć zaopatrzenie, taxi i mieszkańcy.

Aaa, niedawno w tv widziałem film dok. w jakimś francuskim (?) mieście tramwaj jeździ po ulicy zamkniętej dla ruchu kołowego. Nieźle to nawet wygladało, przy przystanku ogródek kawiarni, ludzie siedza i czekaja. tramwaj wolno podjeżdża, ludzie bez pospiechu wsiadają, tramwaj pomału odjeżdza. Bardzo mi sie to podobało. Można zyć bez walki o miejsca parkingowe, bez pospiechu wypić kawę, przyjedzie tramwaj, to pojadę...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

Ciekawe podejście , wypije kawę i jak coś przyjedzie to pojadę.
Wtedy to już nie trzeba nigdzie jechać bo wyrzucą z pracy .

A u nas czy Wejherowie jeszcze nie ma wyprowadzania ruchu, a po deptaku jest zakaz bo nawet znak odpowiedni stoi z tabliczką u dołu komu wolno się poruszać.

A czy ja piszę że coś powiedziałeś?
Wyżej w wątku jest pisane o wyprowadzaniu ruchu i tyle.

No i jest zasadnicza różnica pomiędzy wyprowadzeniem ruchu a innymi ograniczeniami.

Jest taki drobny szczególik że jeśli pieszy ma mieć bezwzględne pierwszeństwo i takoż samo rowerzysta to przejazd jest można powiedzieć niemożliwy.
A jak jest to widać właśnie np. na tym przywołanym deptaku.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

jarekm pisze:
5 lat temu
Ciekawe podejście , wypije kawę i jak coś przyjedzie to pojadę.
Wtedy to już nie trzeba nigdzie jechać bo wyrzucą z pracy .

No własnie nie, nie wyrzucą. byłeś kiedyś we Włoszech czy Hiszpanii ? Tam w godzinach południowych czas zupełnie inaczej płynie. Parę lat temu byłem w Avignion..po południu ok 13-14 jedynymi aktywnymi sa turyści. Francuzi odpoczwają, uaktywaniaja sie ok 17.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

jarek - rozmawialiśmy już kiedyś o ruchu w Redzie, o korkach w sezonie letnim. Mam podobne zdanie do Romka - nie zamykać całkowicie, ale spróbować ograniczyć. Te wszystkie tiry, które cisną na trasie Gdynia-Słupsk-Gdynia, nie muszą przejeżdżać przez środek Redy i nam smrodzić. Przywoływanie przykładu turystów ... trudno nawet się z Puckiem porównywać - w Pucku główna trasa przebiega poza centrum miasta, a co więcej są tam dwa centra handlowe, sieciowy fastfood i stacja benzynowa, które robią dla Pucka więcej kasy niż nasza Redzka Żabka czy Terwit "po drodze" ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

też mamy biedre i lidla przy Gdańskiej po drodze na półwysep :)
ba nawet Polo mamy :)

a tak na serio to ja także jestem za modelem zachodnim.
Czyli ograniczenie ruchu aut w mieście... ale najpierw trzeba zbudować:
- obwodnice miasta
- świetną komunikacje miejską

i wtedy można ograniczać ruch aut :)
W innym przypadku to bez sensu :(

Co nie zmienia faktu, że zawsze wymaga się od pieszych, by szanowali kierowców... a kierowcy w znacznej większości mają głęboko w poważaniu pieszych :)
ODPOWIEDZ