Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa (Obwodowa)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

faktycznie nie ma co dyskutować dopóki nie zdecydujesz się o co tobie chodzi, o oczy czy o testy w Gdyni
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Miasto ogłosiło przetarg na "przebudowę Ul. Obwodowej : budowa chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Obwodowej od kanału Łyskiego do ul. Łąkowej w Redzie - Etap I"

Oferty można składać do 12 sierpnia. Czas budowy wraz z odbiorami to 2 miesiące... więc może jeszcze w tym roku będzie kolejny kawałek ścieżki rowerowej.
Ścieżka ma powstać od Kazimierskiej do Łąkowej. Chodnik ma być z kostki, ścieżka rowerowa asfaltowa. Ścieżka i chodnik mają być od siebie oddzielone... no i pięknie

szczegóły: http://bip.reda.pl/zamowienia/tryb/2/lista/0

szkoda tylko, że nie zrobią od razu chodnika i ścieżki na całej Obwodowej - ale lepsze to niż nic
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Całe 800 m - normalnie szał ciał
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Salamandra ... lepiej 800m do przodu niż 100m w tył Poza tym, to ETAP I więc pewnie w dalszym Ciągu będzie dalej budowana.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

patrząc na całą Kazimierską i odcinek Obwodowej, to trochę już będzie

ale czekam na drugi etap, kiedy połączą Kazimierską z Morską ścieżką rowerową
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

Mogę zrozumieć potrzeby rowerzystów (też korzystam z tego odcinka), ale to najlepszy moim zdaniem kawałek nawierzchni do biegania. Jak ktoś ma już swoje lata i sporo przebiegu w stawach kolanowych, pewnie potrafi docenić naturalną amortyzację. Może zamiast kawałka Kazimierska - Łąkowa powinno się zacząć od krzywego chodnika Łąkowa - Młyńska? Tamten odcinek nie nadaje się ani do jazdy, ani do biegania.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

g63361pd pisze:Mogę zrozumieć potrzeby rowerzystów (też korzystam z tego odcinka), ale to najlepszy moim zdaniem kawałek nawierzchni do biegania. Jak ktoś ma już swoje lata i sporo przebiegu w stawach kolanowych, pewnie potrafi docenić naturalną amortyzację.
Też mam "swoje lata" i spory przebieg w stawach kolanowych. Ortopeda zalecił mi jednak bardziej pływanie, niz bieganie.
Ja na długie spacery wybieram sie często do lasu za cmentarzem (mozna tam dojechać autobusem 17, swoim autem, lub dojść)
Często tam widuje biegaczy i "kijkarzy". Piekny las, ptaszki śpiewają, w miare cicho, piekna zieleń i cudowny zapach starego lasu. Polecam.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

hehe nie popadajmy w skrajności
fajnie, że bieganie się tak spopularyzowało w Polsce... ale brak chodnika między Kazimierską, a Łąkową to niezły wstyd. Mamy XXI wiek, nie XVII. Dobrze, że nareszcie się za to wzięli

Powinny powstawać ścieżki rowerowe, trasy dla biegaczy, rolkarzy itd. ale nie kosztem chodników - i nie sądzę aby sąsiedztwo ruchliwej ulicy było najlepszym miejscem na trasę dla biegaczy - ludzie wzdłuż Obwodowej biegają raczej z konieczności, znacznie lepiej byłoby stworzyć biegaczom ścieżkę wzdłuż np. rzeki
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

step by step - nie wszystko da się zrobić od razu, np. Wiśniowa też była robiona etapami - ale już jest i poza skrzyżowaniami równorzędnymi wszystko jest super ; muszę przyznać, że jak dla mnie obecna ekipa z naszym Burmistrzem i Przewodniczącym na czele świetnie działają - gdy się wspomni sesje z Rumi i ten bajzel u nich, to tym bardziej cieszę się z tego, że mieszkam w Redzie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:muszę przyznać, że jak dla mnie obecna ekipa z naszym Burmistrzem i Przewodniczącym na czele świetnie działają - gdy się wspomni sesje z Rumi i ten bajzel u nich, to tym bardziej cieszę się z tego, że mieszkam w Redzie
Ja też uwazam, ze nasze władze działaja dobrze. W RM nie ma opozycji, lecz jeśli ona (opozycja) miałaby działac destrukcyjnie, to lepiej niech jest tak, jak jest.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

jak takie listy pochwalne idą to ja też się przyłącze. Reda naprawdę ładnie się rozwija - oby tak dalej

Jedyne co mi się nie podoba to, że mało widać inwestycji ze środków zewnętrznych (inwestycje rządowe, UE, kasa od Norwegów czy Szwajcarów itd.) i też miasto nie próbuje, a przynajmniej nie widać efektów przyciągnąć większych pracodawców... ale i tak jest nieźle
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:jak takie listy pochwalne idą to ja też się przyłącze. Reda naprawdę ładnie się rozwija - oby tak dalej

Jedyne co mi się nie podoba to, że mało widać inwestycji ze środków zewnętrznych (inwestycje rządowe, UE, kasa od Norwegów czy Szwajcarów itd.) i też miasto nie próbuje, a przynajmniej nie widać efektów przyciągnąć większych pracodawców... ale i tak jest nieźle
jak się tak dobrze zastanowić, to ja też bym chętnie widział więcej aktywności w temacie wsparcia miasta dla takich projektów jak np. dofinansowanie alternatywnych źródeł energii, likwidacja azbestu - bo nadal w centrum Redy można zobaczyć domy z eternitem na dachu... (są w Polsce samorządy, dzięki którym bardzo dużo ludzi na tym skorzystało - ale nie tylko finansowo, bo i środowisko mniej zanieczyszczone w okolicy)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2868 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:chętnie widział więcej aktywności w temacie wsparcia miasta dla takich projektów jak np. dofinansowanie alternatywnych źródeł energii...
Coś w temacie OZE: viewtopic.php?p=70961#p70961

Jak dla mnie dobrze, że ścieżka powstaje. A to, że w takiej formie jest naturalne, bo w okolicach Kazimierskiej tak została zapoczątkowana.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Zigi pisze:
RECIECH pisze:chętnie widział więcej aktywności w temacie wsparcia miasta dla takich projektów jak np. dofinansowanie alternatywnych źródeł energii...
Coś w temacie OZE: viewtopic.php?p=70961#p70961

Jak dla mnie dobrze, że ścieżka powstaje. A to, że w takiej formie jest naturalne, bo w okolicach Kazimierskiej tak została zapoczątkowana.
Zigi - bardzo dziękuję za info, świetna wiadomość.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

do budowy ścieżki rowerowej i chodnika od Kazimierskiej do Łąkowej zgłosiły się trzy firmy:

EUROVIA POLSKA S.A. z Kobierzyc (chce 423498,85 zł)
MTM S.A. z Gdyni (chce 376522,31 zł)
NORDVIK Sp. j. z Redy (chce 430500,00 zł)

Reda chciała przeznaczyć na tę inwestycję 390156,02 zł

zdziwię się jak wybiorą inną firmę niż MTM S.A. chociaż dali mniejszą gwarancję (37 miesięcy, a konkurenci 60 miesięcy), ale jako jedyni mieszczą się w zaplanowanym budżecie

http://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/1706
ODPOWIEDZ