Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa (Obwodowa)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Major pisze:... i kto tu dalej ciągnie niepotrzebny temat ?
wyraznie Ci napisałem :
Major pisze:dobra Salamandra , trzymajmy się Twoich danych
... trzymaj się też tej "odsetki"
a ja swojej Gdyni

zamykamy temat.

Tak zastanawiam się czy ta ścieżka rowerowa wykonana cztery lata temu na wysokości Aquasfery
ulegnie też przebudowie, bo ta na pewno nie trzyma już parametrów ja na początku,
po deszczach stoi woda, jest gdzieniegdzie zdeformowana i pochyla się już częściowo ku rowie melioracyjnemu
Więc dobrze by było gdyby trzymać się w tej samej formy na całej ul.Obwodowej
To akurat nie jest droga rowerowa. Ani nawet ciąg pieszo-rowerowy. Polecam spojrzenie na znak, zwłaszcza Januszom w samochodach

Oznacza on dosłownie chodnik z możliwością poruszania się po nim rowerem. Czyli każdy rowerzysta może tam jechać ulicą w pełni legalnie. To nie tylko wygodniejsze, ale też bardziej bezpieczne.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

kapelusznik pisze:To akurat nie jest droga rowerowa. Ani nawet ciąg pieszo-rowerowy. Polecam spojrzenie na znak
akurat na tym odcinku który opisałem wyżej nie stoi żaden znak ! (przynajmniej pionowy)
ani z jednej, ani z drugiej strony

kapelusznik czytaj ze zrozumieniem
chodzi o odcinek na ul.Obwodowej na wysokości Aquasfery wykonany cztery lata temu

Co do wykonawcy ścieżki rowerowej I etapu, to z firmą MTM raczej nie powinno być problemu
tym bardziej że teren nie jest jakiś skomlikowany i termin zakończenia sądzę że będzie planowy
tak by można było wiosną już śmigać nową ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ czyli tak jak jest w nazwie i zamówieniu
BIP URZĘDU MIASTA REDA
MTM własnie też wygrało przetarg na przebudowę skrzyżowania ul.Podjazd, 10 Lutego i Dworcowej w Gdyni.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Jak nie ma żadnego znaku, to nawet trzeba, a nie tylko można jechać ulicą.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Na tej ścieżce na przeciwko Aquasfery przy Obwodowej jest znak poziomy na jezdni "droga dla rowerów" (P-23)

a na tej ścieżce przy ulicy Morskiej jest znak pionowy, że dopuszcza się ruch rowerowy

ale ten temat już kiedyś wałkowaliśmy - jak dla mnie, jak ktoś nie czuje się dobrze na drodze, to lepiej, żeby jechał chodnikiem, a jak ktoś chce jeździć tempem Rafała Majki, to lepiej, żeby ludziom na chodniku nie przeszkadzał
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Reda: Nowy chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Obwodowej

Wkrótce przy ulicy Obwodowej w Redzie powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Prace ruszyły z początkiem bieżącego tygodnia. Z nowej infrastruktury mieszkańcy będą mogli korzystać najprawdopodobniej od listopada.

Ten pierwszy etap modernizacji ulicy Obwodowej, który jest realizowany w tym roku, będzie obejmował jedynie ścieżkę rowerową i chodnik. Zarówno ścieżka jak i chodnik będą miały po dwa metry szerokości, a pomiędzy nimi znajdzie się tzw. bezpiecznik. Planowana infrastruktura liczy 725 metrów długości – informuje Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Koszt realizacji przedsięwzięcia to około 380 tys. zł. Miasto podzieliło się tym wydatkiem ze starostwem wejherowskim, które dołoży połowę środków.

Ruch w tej okolicy jest spory. Widzimy, że bardzo wielu mieszkańców, którzy jeżdżą na rowerach, korzysta ze ścieżek, dlatego rozpoczynamy od tego odcinka, a później zrealizujemy następne – dodaje Halina Grzeszczuk.

W przyszłości projekt modernizacji ulicy Obwodowej obejmie: ścieżkę rowerową, chodnik oraz jezdnię na całym odcinku od ul. Gdańskiej do Kanału Łyskiego.
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/29 ... dowej.html
Janko wodnik
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Ciekawe czy Panowie śmieciarze nadal będą jezdzic chodnikiem

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

nasza ścieżka rowerowa i chodnik na Obwodowej muszą być wyjątkowo skomplikowane technologicznie... budowa trwa trwa... sorry - stoi stoi....
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Nie spieszą się bo na wykonanie mają 2 miesiące
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:nasza ścieżka rowerowa i chodnik na Obwodowej muszą być wyjątkowo skomplikowane technologicznie... budowa trwa trwa... sorry - stoi stoi....
Oj nie do końca to prawda
Dziś tamtędy przejeżdżałam (ok. 12:00) i panowie pracowali aż miło.
No chyba, że w tygodniu nic się nie dzieje
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

a i trzeba dodać, że prace trwają przy częściowym ruchu. Inaczej się robi jak masz cały plac budowy zamknięty a inaczej jak musisz udostępnić cześć do ruchu pieszego
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Dzis w niedzielę pracowali przed południem.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

jak już w niedzielę pracują, czyli termin ich goni

no chyba że chłopaki chcą dorobić, bo mają płacone 100 -tki
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Major pisze:jak już w niedzielę pracują, czyli termin ich goni

no chyba że chłopaki chcą dorobić, bo mają płacone 100 -tki
Czy to znaczy, że muszą układać kostkę po zmroku? Wczoraj było już ciemno o 18-tej a oni układali. Jaki będzie tego efekt? Kto na to pozwala?!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

No cóż, każdy ma prawo do własnego zdania i dlatego na podstawie mojego doświadczenia z podobnymi pracami wykonywanymi u mnie, ale również z obserwacji postępu prac w innych lokalizacjach twierdzę, że ten wykonawca to kpina - prosty jak strzała odcinek chodnika jest budowany już chyba 3 tydzień - poprawcie mnie proszę jeśli się mylę. Odnośnie ruchu to ten argument do mnie nie trafia - to jest miejsce budowy i jeśli ktoś tam łazi, to na własne życzenie i nie powinien tam być - ten odcinek ma pełne prawo być wyłączonym z ruchu, choćby ze względów bezpieczeństwa (koparki, spychacze itp).
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

No własnie nie do końca, bo miasto chciało by ciagle w czasie budowy było przejscie ze wzgledu ze nie ma po drugiej stronie ulicy chodnika alternatywnego i obejscia jako takiego nie ma. Co do budowy to tak jak pisałem. Z tego co pamietam to firma ma 2 miesiace na wykonanie i robi pewno w tym czasie wazniejsze inwestycje a tutaj z doskoku bo tak im wygodniej jest.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ