Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa (Obwodowa)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Dzis leją asfalt.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:prosty jak strzała odcinek chodnika jest budowany już chyba 3 tydzień - poprawcie mnie proszę jeśli się mylę.
prace rozpoczęto 19 - 20 września , czyli dziś jest równo 5 tygodni

pierwsza informacja w mediach ( TTM ) ukazała się 20 września właśnie o początku budowy
Ostatnio zmieniony |25 Paź 2016|, o 18:49 przez Major, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

tak naprawdę to już powinni kończyć, bo w przetargu zapisano "...Zakończenie wszystkich prac budowlanych ustala się w terminie 1,5 miesiąca od dnia podpisania umowy. Zakończenie odbiorów końcowych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w terminie 2 miesięcy od dnia podpisania umowy..."

Zamówienia udzielono 08.09.2016 r. czyli około półtora miesiąca temu, ale jak wyrobią się z odbiorami w dwa, to też będzie ok
Tak czy siak niebawem inwestycja powinna zostać zakończona
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

A ja dziś zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Ścieżka będzie TADAM! asfaltowa, a nie z tradycyjnej "ogólnopolskiej kostki fazowanej" Naprawdę duży plus dla miasta za taką decyzję.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

hehe cieszę się, że Cię pozytywnie zaskoczyli
ale już 6 sierpnia pisałem, że będzie asfaltowa
Wicek pisze:...Chodnik ma być z kostki, ścieżka rowerowa asfaltowa. Ścieżka i chodnik mają być od siebie oddzielone...
ale fakt plus dla miasta, że zaczęli robić ścieżki asfaltowe
Oby tylko jak najszybciej połączyli tę ścieżkę ze ścieżką przy Morskiej
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Faktycznie pisałeś, ale jakoś mi to najwyraźniej umknęło
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Ostatnio Reda dużo konsultuje z uczniami i studentami
Żeby tylko na konsultacjach się nie skończyło
Studenci planują strefę rekreacji w Redzie

Studenci Politechniki Gdańskiej mają zaplanować nowe oblicze ulicy Obwodowej w Redzie. Specjalne warsztaty w międzynarodowym gronie przyniosą efekt w postaci pomysłów na urządzenie strefy rekreacyjnej przy jednej z najważniejszych dróg w mieście. Adepci kierunków związanych z architekturą spotkali się w czwartek (3 listopada) w redzkim urzędzie miasta na specjalnych zajęciach, którym prześwieca hasło „Małe miasto, wielkie wyzwania”.

Te warsztaty dotyczą zagospodarowania przestrzennego wokół ulicy Obwodowej, zwiększenia jej aktywności i wykorzystania potencjału rekreacyjnego – tłumaczy Karolina Krośnicka, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Modernizacja wspomnianej ulicy rozpoczęła się we wrześniu tego roku, wówczas ruszyła budowa chodnika i ścieżki rowerowej, w dalszej perspektywie planowana jest także przebudowa jezdni. Warsztaty mają przynieść nowe pomysły, które uatrakcyjnią tę przestrzeń.

To jest ulica rozprowadzająca ruch, nie tylko na terenie miasta, ale również Półwyspu Helskiego. Nie chcę tego nazwać obwodnicą, bo ona już nią nie jest, ale wciąż łączy kilka skupisk, osiedli zabudowy wielorodzinnej – tłumaczy Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

W warsztatach główną rolę odgrywają studenci architektury z Politechniki Gdańskiej, w tym obcokrajowcy przebywające na uczelni w ramach programu Erasmus.

Drugą grupę stanowią natomiast uczniowie szkoły średniej w Redzie, są to dziewczyny, które uczą się architektury krajobrazu - dodaje Karolina Krośnicka.

Finalnym etapem spotkania jest praca w terenie oraz stworzenie gotowych projektów. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki inicjatywie Targi Dobrych Praktyk.
www.nadmorski24.pl/wiadomosci/29737-stu ... edzie.html
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Jeśli mnie wzrok nie myli, to z jadącego samochodu zauważam różne poziomy ciągu pieszego i ścieżki rowerowej połączone płytką. W dodatku na pewnych fragmentach to ścieżka jest wyżej, na innych chodnik. Czy może ktoś wie co mógł mieć na myśli szanowny projektant? O braku interwencji w tej sprawie inwestora już nie wspomnę. (co do zgłoszenia tego faktu przez wykonawcę nic nie wiem).
O ile można jeszcze zrozumieć zastosowanie płytki "karbowanej" z wypustkami - czy to dla niewidomych, czy dla "zniechęcenia" ewentualnych niezdyscyplinowanych użytkowników do zmiany toru jazdy/marszu, to już budowanie "Wisłostrady" na Obwodowej kompletnie mnie zaskakuje.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:Ostatnio Reda dużo konsultuje z uczniami i studentami
Żeby tylko na konsultacjach się nie skończyło
Czasem lepiej jest, żeby na tych konsultacjach się skończyło.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

ciekawe czy historia zna przypadek zakończonej inwestycji ze środków publicznych bez przecięcia wstęgi
Nowa ścieżka rowerowa w Redzie

Dzisiaj w Redzie została oddana do użytku ścieżka rowerowo-piesza przy ulicy Obwodowej na odcinku od ulicy Łąkowej do Kazimierskiej. Nowa ścieżka ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Uroczyste otwarcie odbyło się na skrzyżowaniu ulicy Obwodowej z Rolniczą. Uroczystego przecięcia wstępi dokonali m.in. starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius, wicestarosta Witold Reclaff, burmistrz miasta Redy Krzysztof Krzemiński, zastępca burmistrza Redy Halina Grzeszczuk i przewodniczący rady miejskiej w Redzie Kazimierz Okrój. Ponadto w uroczystości udział wzięli przedstawiciele Referatu Inwestycji Miejskiej, radni miejscy i powiatowi oraz mieszkańców. Całkowity koszt budowy ścieżki o długości 730 metrów wyniósł prawie 420 tys. złotych. Nowo wybudowana ścieżka rowerowa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Zwiększy też atrakcyjność turystyczną terenu oraz stanowić będzie ważny element sieci ścieżek rowerowych na terenie Redy.
http://gwe24.pl/Nowa-sciezka-rowerowa-w ... 27000.html

Chwaliłem pomysł budowy chociaż tego odcinka, bo myślałem, że na całość nie ma środków a to pewnie o to chodzi, żeby można było tę wstęgę jeszcze z 4 razy na tej trasie przeciąć
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:ciekawe czy historia zna przypadek zakończonej inwestycji ze środków publicznych bez przecięcia wstęgi
I tak dobrze, że ksiądz nie przyjechał poświęcić
Chociaż może się mylę.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

"Ważny element sieci ścieżek rowerowych w Redzie".

No od czegoś trzeba zacząć...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Zabawne to przecinanie wstęgi. Skąd oni biorą na to czas?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Przecinaja wstegę i klaszczą i ciesza się. Dla kogo te brawa? Komu ta celebra jest potrzebna? No z pewnością nie ich pracodawcom. To jesteśmy my, podatnicy.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Romek pisze:Przecinaja wstegę i klaszczą i ciesza się. Dla kogo te brawa? Komu ta celebra jest potrzebna? No z pewnością nie ich pracodawcom. To jesteśmy my, podatnicy.
A ja się nie zgodzę. Jeśli jest coś robione, to trzeba to pokazywać, a także sprzedawać medialnie, by docierało do możliwie szerokiego audytorium. Nie każdy wchodzi na forum i nie każdy mieszkaniec Redy wie, że w ogóle taka inwestycja była realizowana.
ODPOWIEDZ