Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa (Obwodowa)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Informacja "możliwie szerokiego audytorium' to jedno, a celebra to drugie. Niechaj sobie VIP'y pracują, a media moga przekazac narodowi informację bez widoku 11 zmarznietych swiętujacych to wydarzenie.
Nasze władze sa ok. No,i dlatego, ze są ok wybieramy ich na kolejne kadencje. Budowa dróg, ściezek itp to ich robota.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Moim zdaniem nasi zarządzający miastem jeszcze nie przekroczyli granicy absurdu. Nie przecinają wstęgi byle gdzie. Na szczęście nie święcą za często. Nie popadli jeszcze w amok i nie nazywają każdego ronda, skwerku, czy ławeczki parkowej imieniem ...... tak jak np. u sąsiadów w Rumi. Media - ok. Takie czasy. Zrobili, niech się chwalą. Jak się nie pochwalą - naród będzie psioczył, że nic nie robią. Fajnie byłoby, gdyby pilnowali tego co zrobią. Tu widzę pole do popisu. Niestety duża część użytkowników nie docenia i dewastuje.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

jasne, że to nie jest problem
niech sobie przecinają nawet 5 razy dziennie wstęgi, byłe miasto się rfajnie ozwijało
Napisałem to pół żartem, bo mnie to rozbawiło, że przecina się wstęgę po zakończeniu 1/3 inwestycji, ale żeby było jasne, nie przeszkadza mi to

Poniżej w artykule zapowiedź dalszej modernizacji - możliwe, że w przyszłym roku, już cała Obwodowa będzie miała ścieżkę rowerową i chodniczek
Ścieżka i chodnik na ulicy Obwodowej początkiem zmian

Blisko 700 metrów nowego chodnika i ścieżki rowerowej, które oddano do użytku na ulicy Obwodowej w Redzie, to dopiero początek zmian. Infrastruktura za ponad 400 tysięcy złotych ma w przyszłości reprezentować jedną z najważniejszych ulic w mieście. Chociaż pora roku nie sprzyja, to prace udało się skończyć na czas. Z nowego odcinka oprócz pieszych korzystają także rowerzyści. Siedmiuset metrowy fragment ulicy Obwodowej w Redzie doczekał się dodatkowej infrastruktury w postaci chodnika i asfaltowej ścieżki rowerowej.

- Zaczęliśmy od miejsca, w którym była tylko wydeptana ścieżka, w tej chwili jest tam ścieżka rowerowa z prawdziwego zdarzenia oraz odpowiednio rozdzielony chodnik - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Inwestycja kosztowała ponad 420 tysięcy złotych, jej zrealizowanie było możliwe dzięki współpracy z powiatem wejherowskim, który jest zarządcą drogi i wyłożył na ten cel 200 tysięcy złotych. Sama jezdnia także doczeka się jeszcze remontu, ale w dalszej perspektywie – miasto zmiany chce zacząć od otoczenia.

- Taką mamy współpracę, że przy drodze powiatowej finansujemy zawsze wspólnie budowę dróg, ścieżek rowerowych czy chodnika. Tutaj było to bardzo potrzebne, bo ta część Redy mocno się rozbudowuje, powstaje sporo nowych mieszkań, a więc nie tylko droga była potrzebna, ale też trasa piesza i rekreacyjna - tłumaczy Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Wcześniej w ramach kooperacji miasta z powiatem udało się zrealizować między innymi połączenie z ulicą Kazimierską. Jak zapowiadają samorządowcy, to dopiero początek zmian na ulicy Obwodowej.

- W przyszłym roku czeka nas drugi etap prac, czyli ścieżka rowerowa i chodnik od ulicy Łąkowej praktycznie do Gdańskiej. Jeżeli uda nam się to zrealizować, to praktycznie rzecz biorąc będzie to szlak rowerowy dojazdu do dworca PKP. Jest to ważne w kontekście planowanego rozpoczęcia budowy węzła integracyjnego i bezpieczeństwa mieszkańców - wyjaśnia burmistrz miasta.


W przyszłorocznym budżecie powiat planuje przeznaczyć na ten cel około 300 tysięcy złotych. Ulica Obwodowa jest jedną z ważniejszych arterii Redy, często służy kierowcom jako alternatywa dla zakorkowanej drogi krajowej numer sześć.
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/29 ... zmian.html
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

no i mamy przetarg na Etap II przebudowy ul. Obwodowej polegającej na budowie chodnika i ścieżki rowerowej w ul. Obwodowej na odcinku od ul. Łąkowej do ronda ul. Młyńskiej i Morskiej w Redzie

W zakres Etapu II wchodzi budowa chodnika i ścieżki rowerowej na długości ok. 870 m.
Zaprojektowano chodnik i ścieżkę rowerową po zachodniej stronie o szerokości 2,0 m, a pomiędzy nimi zaprojektowano skrajnię - bezpiecznik rowerowy o szerokości 0,35 m. Skrajnię należy wyłożyć płytką betonową 35*35 cm z wypustkami żółtą, antypoślizgową. Różnica wysokości między chodnikiem, a ścieżką rowerową na szerokości skrajni ma wynosić 5 cm.

Projektowany chodnik zaprojektowano z kostki bet. szarej 10*20*6 cm, a ścieżkę rowerową należy wykonać z cienkowarstwowej mieszanki asfaltowo-betonowej czarnej.

szczegóły http://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/2562
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Czyli zapowiedzi Pana Burmistrza o budowie ścieżki i chodnika do końca Obwodowej (do Gdańskiej)
w jednej całości nie wypaliły, inwestycja miała być podzielona na II etapy a będzie na III, no ale cóż.
Ciekawe tylko czy ten ostatni odcinek zmieści się jeszcze w tego rocznym planie, zarówno finansowym
jak i czasowym, czy dopiero w 2018 r.
Mam nadzieje że ten stary odcinek ścieżki i chodnika na wysokości ronda ulegnie też wymianie,
bo niestety po 5 -ciu latach jest strasznie zdeformowany, wykonawca zapewne nie najlepiej utwardził tu podłoże,
i wymiana niespełna 200 metrowego odcinka raczej będzie tu konieczna.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

będzie okazja, żeby dwa razy przeciąć wstęgę

żarcik Dobrze, że choć w bólach to powstaje ta ścieżka i chodnik - dzisiaj wszyscy wiemy jak tragiczny jest stan tego chodnika.

Na pewno ten odcinek w okolicach ronda także będzie wymieniony. Ścieżka ma być asfaltowa i oddzielona bezpiecznikiem, a na chwilę obecną jest z kostki.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

żaden z oferentów nie zmieścił się w planowanym przez miasto budżecie

miasto zabezpieczyło na ten odcinek 627308,84 zł
najkorzystniejszą ofertę złożyło Gdyńskie MTM (wykonawca pierwszego odcinka) 649251,69 zł

myślę jednak, że miasto znajdzie te brakujące 22 tysiące i zleci budowę.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Podobna sytuacja nastąpi choćby przy wspominanym już chyba wcześniej przeze mnie boisku przy SP2. Kwota 200000 to moim zdanie wiele za mało... itd itd. Na ścieżkę kasa się znajdzie, po prostu nie powstanie coś innego

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Podobnie wygląda sprawa z bieżnią gdzie z niewiadomych przyczyn przesunęli czas zgłaszania ofert aż do pierwszego maja.... a zapowiadali, że inwestycja będzie zrealizowana do wakacji.... tylko których?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Miasto zwiększyło kwotę, którą zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję do najkorzystniejszej ceny zaproponowanej przez biorących udział w przetargu.
Drugi odcinek od Łąkowej do Morskiej/Młyńskiej zbuduje nam Gdyński MTM (wykonawca pierwszego odcinka) za kwotę 649251,69 zł

i łącznie MTM skasuje ponad milion
pierwszy odcinek 376522,31 + drugi odcinek 649251,69 zł = 1.025774 zł
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

To teraz jeszcze 300tyś do bieżni miasto musi uzbierać
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
hanns
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

6 lat temu

Chyba rozpoczęto pracę ścieżki . Na razie demontują stary
chodnik.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Jeśli dobrze pamiętam to mają 3 miesiące na realizację - czyli na przełomie lipca i sierpnia powinna być ścieżka od Kazimierskiej do Morskiej/Młyńskiej.

Przy okazji nie zależnie (chyba) od tej inwestycji budują chodnik po drugiej stronie Obwodowej - od przystanku autobusowego Młyńska do chodnika przy rondzie Obwodowa/Morska/Młyńska
hanns
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

6 lat temu

Dziś zaczęli kłaść asfalt. Jutro możliwe utrudnienia w ruchu .
http://miasto.reda.pl/2017/w-sobote-moz ... obwodowej/
FranzMaurer
Forumowicz
49 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

6 lat temu

W ubiegłą sobotę, jechałem w jedną stronę do Auchan (ul Morską) prawie pół godziny. Ciekawe ile jutro pojadę. Przypomnę tylko że mamy sezon turystyczny.
ODPOWIEDZ