Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ścieżka rowerowa (Obwodowa)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Hmmm, no dla mnie sprawa jest dość oczywista... Z pozycji mieszkańca osiedla Przy Młynie ... Sprawa rozbudowy szkoły krąży od jakichś 5 lat. Boisko koło SP2 zdołali w tej kadencji zaorać, MOŻE zdążą do końca wakacji - o ile będzie chętny na wykonanie i o ile w ogóle przetarg się odbędzie... Ścieżka rowerowa nie skończona - choć to co mamy (a raczej ile tego a nie co) i tak można uznać za sukces. Węzeł przy dworcu, lipa. Sprawa Mościch Błot - stagnacja - tyle lat.

Do sukcesów obecnej władzy nasz burmistrz (w odpowiedzi mailowej) wymienił :

- "kilkadziesiąt dużych inwestycji zmieniających Redę i w zdecydowany sposób poprawiających życie mieszkańców"
- budowa 4 (!?) sal gimnastycznych (prawdę mówiąc, zbudowane jakby na odczepnego - małe, dzieciaki gnieżdżą się niemiłosiernie - ale lepsze to niż to co było)
- termoizolacja szkół

Z tego co mi przychodzi do głowy - powstanie Fabryki Kultury - na plus.
Na pewno dokończenie/powstanie ul. Morskiej (tu chyba należą się podziękowania dla Semeko).
Powstanie nowego UM, tez ostatecznie było potrzebne.
Udało się też wprowadzić skrzyżowania równorzędne - ale tu bym polemizował czy na plus czy minus...
Budowa bieżni (cóż, może ukończą w tej kadencji...)

Admin, może by przenieść kilka postów do właściwego tematu :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Przetarg się nie udał - nikt się nie zgłosił, ale może jakaś szansa jest?
Na chodniku pomiędzy biedronką, a rondem pojawiły się jakieś oznaczenia opisane sprayem

ktoś wie może w jakim celu pojawiły się te wyliczenia i czy jest plan jednak zrobić ten chodnik?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
Przetarg się nie udał - nikt się nie zgłosił, ale może jakaś szansa jest?
Na chodniku pomiędzy biedronką, a rondem pojawiły się jakieś oznaczenia opisane sprayem

ktoś wie może w jakim celu pojawiły się te wyliczenia i czy jest plan jednak zrobić ten chodnik?
jak dobrze liczę to już chyba trzeci przetarg
i dalej bez szans na realizację ... makabra :(

... tak te spraye pryskali w piątek, chodziło
dwóch geodetów ze swoją "tyczką"
mam nadzieję że to już ostateczne wyliczenia,
ale co z tego jak chętnego wykonawcy ciągle brak.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

w końcu znalazł się ktoś kto dokończy nam ścieżkę rowerową i chodniczek na odcinku od ronda przy Aquasferze do Gdańskiej.

I to firma z Redy :P

Wypada trzymać kciuki, aby się udało jak najszybciej :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Nareszcie rozpoczęły się prace związane z III etapem budowy chodnika i ścieżki rowerowej :D
Aktualnie zrywają stary chodnik ... no i super :D
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

dokładnie :)
nareszcie
Oby poszło szybko, sprawnie i dobrze jakościowo :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Czasami jak to mówią -pośpiech nie jest wskazany, ważne by zrobili to jak piszesz Wicek - dobrze jakościowo, bo obok jest ten rów melioracyjny z bardzo grząskim terenem.
Wrzesień ma być prawdopodobnie ciepły i w miarę suchy, więc pogoda optymalna do tego typu prac, ciekawe jak będzie w pazdzierniku, oby im aura pogodowa też sprzyjała. :)
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Mnie tam bardziej interesuje połączenie z ul. Gdańską. Czy będzie na jezdnię czy może nadal będą wtłaczać rowerzystów na chodniki? Jest gdzieś projekt dostępny?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

już chyba nie :(
był załącznik na stronie http://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/3234 do chwili rozstrzygnięcia przetargu... a po rozstrzygnięciu przetargu załączniki są blokowane.

Chyba, że gdzieś w sieci znajdziesz
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

kapelusznik pisze:
5 lat temu
Mnie tam bardziej interesuje połączenie z ul. Gdańską. Czy będzie na jezdnię czy może nadal będą wtłaczać rowerzystów na chodniki? Jest gdzieś projekt dostępny?
sorry, że piszę pod swoim postem, ale przypomniało mi się, że gdy ogłaszali przetarg to rozmawialiśmy o tym (strona 7) i tam pisałem, że ścieżka rowerowa będzie tylko do ulicy Bosmańskiej (Moriny). Zresztą Zigi wkleił tam też fragment planu, który pokazuje to miejsce, więc o ile się nic nie zmieniło w ostatniej chwili to ta ścieżka rowerowa nie będzie wpinać się w ulice Gdańską (od Bosmańskiej do Gdańskiej będzie jedynie chodnik)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Wicek ... ten plan który kiedyś wkleił Zigi na stronie 7 ... to też nie mam pewności czy jest aktualny, sam też stwierdziłeś że ten rysunek to raczej jakiś dalekosiężny plan i marzenie (post w dziale Inwestycje w Redzie str.79)
Dobrym przykładem, ale drogowym jest zbudowany nowy wylot z ul.Bosmańskiej (przy Morinie) gdzie na tym planie jest wyraznie to dziwne rondo a powstał ładny asfaltowy wyjazd. Ciekawe też, czy aktualna jest taka forma planu co do ścieżki i chodnika, bo ja bym nie chciał aby to co jest na tym planie miało powstać na Obwodowej, czyli ścieżka rowerowa kończąca się przy stadninie i wpadająca w ulicę
... to by było zwykłe oszukaństwo ze strony miasta, aby rowerzyści włączali się w ulicę kilkadziesiąt metrów przed bardzo ruchliwym skrzyżowaniem,
raczej niepoważne :(
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Major co do ścieżki rowerowej i chodnika to plan na dzień przetargu był aktualny. Co innego to kiedy dojdzie do ewentualnej budowy tego ronda... ale sam chodnik i ścieżka miał być robiony w oparciu o ten plan.

Zresztą po układzie krawężników na przyszłej ścieżce wszystko wskazuje na to, że zrobią rezerwę na to rondo :P

Tak samo jak dużo wskazuje na to, że jednak wersja mówiąca o tym, że ścieżka skończy się przy Bosmańskiej jest prawdziwa (m.in. to, że ścieżka zamieniła się stronami z chodnikiem i teraz będzie bliżej ulicy.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Z informacji, które opublikował dzisiaj UM wynika, że ścieżka będzie do ul. Gdańskiej.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Zigi pisze:
5 lat temu
Z informacji, które opublikował dzisiaj UM wynika, że ścieżka będzie do ul. Gdańskiej.
... to by było super :)
ale na stronie miasta podają że rozpoczęto budowę 420 metrów chodnika i 217 metrów ścieżki rowerowej, czyli jak to rozumieć ?
http://miasto.reda.pl/2018/rozpoczeto-o ... obwodowej/

Dobrym plusem jest też że planują wymianę nawierzchni na istniejącej ścieżce rowerowej w okolicach ronda, ta część kostki mimo że wizualnie wygląda ładnie to jest mocno zdeformowana, bywa że po opadach stoi woda.
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Tempo budowy ścieżki jest naprawde imponujące, natomiast z tego co słyszałem to stara kostka w okolicach ronda będzie przeznaczona na parking dla samochodów w okolicach osadniczej-obwodowej, ale nie wiem dokladnie w którym miejscu.
ODPOWIEDZ