Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

ZAGINĄŁ PIES RASY SYBERIAN HASKY !!! PROSZĘ O POMOC

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Dan84
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Witam.

Zdjęcie Pieska :

http://www.fotosik.pl/zdjecie/abbcacd71a5349cb

W dniu wczorajszym między godziną 10 - 12 zaginął 3- letni pies rasy Syberian Hasky. Posiadał obroże w kolorze czarno, zielono, pomarańczowym
Zaginął w Redzie 84-240 Ul. Ogrodowa 11
Bardzo proszę o wszelkie informacje jeżeli ktoś widział lub wie gdzie przebywa.
Tel. 605530199
Email : czajaddw@neostrada.pl
Za pomoc bardzo wszystkim dziękuje.
Dan84
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Edytuje post ponieważ zeznania osoby która przekazała mi informacje były różne po drugim telefonie do tej osoby. A wiec nie wiem czy to jest w ogóle prawda
Ostatnio zmieniony |22 Sie 2015|, o 19:13 przez Dan84, łącznie zmieniany 2 razy.
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Wspolczuje całej sytuacji Mam nadzieję że piesio się wylize z tego. Pozostaje obdzwonic pobliskie lecznicę, gabinety weterynaryjne , schroniska bo zapewne tam udał się kierowca auta, które zabrało psa. Pomocne może być ustalenie kierunku, w którym oddaliło się auto.

Życzę powodzenia!!
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Dla właściciela dobrze że samochód który potrącił psa nie szukał właściciela.
Niestety właściciel musiał by pokryć wszystkie szkody na samochodzie.

Nie oznacza to ze popieram takie coś.
Mi też potrącono/zabito psa York lepiej nie pisać ile kosztował i byłem mega wściekły miałem nagranie z monitoringu ale po sprawdzeniu jak to wszystko wygląda zaniechałem poszukiwań oraz zgłoszenia na Policje.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Uciekł, bo to jemu groziłaby grzywna według Ustawy o ochronie zwierząt
Art. 25. Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb, o których mowa w art. 33 ust. 3.
Za nieudzielenie pomocy rannemu zwierzęciu i niepoinformowanie o zdarzeniu odpowiednich służb, grozi kara grzywny w wysokości nawet 5 tys. zł. lub areszt.
http://lubartow.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

A tego to nie wiedziałem.
W moim przypadku to niestety już dużo za późno.

Okej a wracając do tematu to jakieś nowe wieści o piesku ?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

W Redzie jest obowiązek czipowania więc pies jesli zyje powinien się znalezc.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Jak to się dzieje ,że tyle psów ucieka albo ginie? Ciągle czytam ,że ktoś szuka psa !wiem ,że różnie bywa,ale ja ma psa od 11 lat i nigdy mi nie uciekł .Trochę mnie to wkurza,bo żal mi psiaków ,które giną na ulicach,albo lądują w schroniskach ,albo zabija je hycel .Drodzy właściciele zapewniajcie bezpieczeństwo swoim czworonogom ,uczcie dyscypliny .
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

kowalski pisze:W Redzie jest obowiązek czipowania więc pies jesli zyje powinien się znalezc.
Jest obowiązek znakowania zwierząt, ale niekoniecznie czipowania, wystarczy adresówka/identyfikator z nr telefonu, który umożliwi natychmiastowy kontakt z właścicielem. Natomiast jeżeli numeru z czpiu nie wpiszesz do ogólnopolskich, o zagranicznych nie wspomnę, baz danych(gdzie są roczne opłaty), nie wszystkie czytniki zidentyfikują psa. Osobiście spotkałam się z takim przypadkiem. Czytnik u weta psa nie zidentyfikował, a w schronisku odczytał dane właściciela.
redzianka pisze:Jak to się dzieje ,że tyle psów ucieka albo ginie? Ciągle czytam ,że ktoś szuka psa !wiem ,że różnie bywa,ale ja ma psa od 11 lat i nigdy mi nie uciekł .Trochę mnie to wkurza,bo żal mi psiaków ,które giną na ulicach,albo lądują w schroniskach ,albo zabija je hycel .Drodzy właściciele zapewniajcie bezpieczeństwo swoim czworonogom ,uczcie dyscypliny .
Też tego nie zrozumiem, ale znając naturę, temperament psa trzeba być na to przygotowanym i chociaż mu ten identyfikator z telefonem zaczepić, albo wewnątrz na obroży napisać.

Co do hycla, pan, który ma podpisaną umowę z Redą na odławianie psów, jest technikiem weterynaryjnym i robi to profesjonalnie, nie robiąc zwierzęciu krzywdy. Ale inną kwestią jest, to że wywozi te zwierzęta do pseudo schroniska do Małoszyc, bo nasze miasto z nimi umowę ma podpisaną i tam już nie wiadomo co się z psami dzieje, bo ewidencji nie prowadzą, strony internetowej nie mają, telefonów nie odbierają, a na teren tego przybytku nie wpuszczają.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Wiem,czytałam o tym schronisku i o tym co pisałaś wcześniej
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Jest informacja na "Nadmorski24.pl",ze na trasie Wejeherowo-Keblowo , ktos widzial jak zakopano psa.Ten ktos powiadomil policje i napewno policja wie wiecej na ten temat.Moze tam sie dowiesz, czy to nie Twoj pies.
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Dżoana
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

IzaM pisze:https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3006071356
to chyba nie jest ten pies. Wydaje mi sie, ze ma inne umarszczenie na lapkach. Mam nadzieje, ze pies sie znalazl.

A swoja droga, jesli rzeczywiscie ktos zabil tego psa, to nie mam sily na takich debili. Myśle, ze kto robi krzywde niewinnym zwierzetom nie ma skrupułów by wyrzadzac krzywde takze i ludziom. Nikt normalny nie zabija zwierzat i porzuca gdzies w krzakach. Wierze, a moze chce wierzyc, ze swoista karma powraca..
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Ojej,a mnie się wydaje ,że to jednak może być ten psiak
Bardzo przykra sprawa ... myślę,że pies został potrącony i wywieziony w krzaki .
ODPOWIEDZ